• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Pondelok, 12.5.2025Meniny má Pankrác
Bratislava

Záujem o byty v Žiari nad Hronom stúpol, kupujú najmä mladí

  • 11:45 19.05.2016
  • Žiar nad Hronom
Záujem o byty v Žiari nad Hronom stúpol, kupujú najmä mladí

Aktuálne ceny jednoizbových bytov v tomto stredoslovenskom meste sa v súčasnosti pohybujú na úrovni od 19.000 do 29.000 eur.

Výhodnejšie podmienky pre poskytovanie úverov na kúpu nehnuteľností sa v posledných mesiacoch prejavili aj na záujme o byty v Žiari nad Hronom. Realitný maklér spoločnosti Halo reality Žiar nad Hronom Stanislav Sedliak konštatoval, že záujem stúpol najmä u mladých ľudí.

"Opatrenia, ktoré urobili banky, že vychádzajú viac v ústrety svojim klientom, čo sa týka úverov, sa odzrkadlili na zvýšenom záujme o kúpu nehnuteľností aj v našom regióne," poznamenal v tejto súvislosti. Najväčší záujem je o dvojizbové byty, pričom podľa Sedliaka nie je veľký rozdiel v tom, či sú prerobené alebo v pôvodnom stave. V konečnom dôsledku má na to vplyv aj skutočnosť, aký vysoký úver môže banka klientovi poskytnúť.

Aktuálne ceny jednoizbových bytov v Žiari nad Hronom sa v súčasnosti pohybujú na úrovni od 19.000 do 29.000 eur. Dvojizbový byt sa dá kúpiť za 20.000 ale aj 45.000 eur. Ceny ovplyvňuje predovšetkým poloha, ale aj stav nehnuteľnosti. Ceny trojizbovýh bytov sa pohybujú od približne 35.000 do 50.000 eur.

Nehnuteľnosti predáva táto spoločnosť v regióne Žiaru nad Hronom, ale aj Zvolena, kde je podľa Sedliaka záujem aj o developérske projekty v obciach na trase medzi Zvolenom a Banskou Bystricou. Nie sú však výnimkou prípady, kedy sa rodiny s malými deťmi po rokoch opäť z týchto lokalít vracajú do miest. Dôvodom je často chýbajúca alebo nedostatočná infraštruktúra.
Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál TASR, Foto: TASR
Najnovšie v kategóriiViac článkov
SHMÚ: Na začiatku týždňa sa vráti prízemný mráz

SHMÚ: Na začiatku týždňa sa vráti prízemný mráz

VČERA - 19:25Domáce

Počas noci na pondelok (12. 5.) sa opäť môže na väčšine územia Slovenska objaviť prízemný mráz.

V Malej Fatre zablúdili maďarskí turisti, pomáhali im horskí záchranári

V Malej Fatre zablúdili maďarskí turisti, pomáhali im horskí záchranári

VČERA - 16:30Domáce

Štvorica maďarských turistov zablúdila v sobotu (10. 5.) večer mimo značeného turistického chodníka nad osadou Pod Rozsutec v Malej Fatre.

Matúš Šutaj Eštok: Premiérova návšteva Moskvy bola skôr jeho individuálnou cestou

Matúš Šutaj Eštok: Premiérova návšteva Moskvy bola skôr jeho individuálnou cestou

VČERA - 14:40Domáce

Návšteva Moskvy predsedom vlády SR Robertom Ficom (Smer-SD) pri príležitosti výročia konca druhej svetovej vojny bola skôr jeho individuálnou cestou.

Michal Šimečka: O tom, čo sa bude vysielať a pozerať, rozhodujú občania a médiá

Michal Šimečka: O tom, čo sa bude vysielať a pozerať, rozhodujú občania a médiá

VČERA - 14:17Domáce

O tom, čo sa bude vysielať a pozerať, rozhodujú občania a nezávislé médiá.

Koalícia a opozícia sa rozchádzajú v hodnotení návrhu V. Putina

Koalícia a opozícia sa rozchádzajú v hodnotení návrhu V. Putina

VČERA - 13:57Domáce

Zástupcovia opozície sú presvedčení, že postoj Kremľa iba potvrdzuje nezáujem ruského prezidenta o reálne zastavenie bojov.