Webové stránky českých sociálnych demokratov napadli hakeri
- 11:59 26.04.2016
- Praha

Strana uviedla, že svoj web z bezpečnostných dôvodov dočasne vypla. Po jeho opätovnom sprístupnení však útoky pokračovali, informoval server Novinky.
"Webové stránky ČSSD čelia hakerským útokom. Bezpečnosť webu je zaistená, útočníci sa nedostali k nášmu obsahu," oznámila dnes dopoludnia ČSSD na Twitteri.
Novinky.cz citovali hovorcu strany Michala Kačírka, ktorý povedal, že " "útočník alebo skupina útočníkov sa pokúsila preniknúť do editovania webu ČSSD a následne ho preťažiť". Webové stránky ČSSD sú voči podobným útokom zaistené. Bezpečnosť webu nebola nijakým spôsobom ohrozená," povedal Kačírek.
V januári hakeri prenikli do súkromnej e-mailovej schránky premiéra Bohuslava Sobotku. Následne niektoré správy z nej zverejnil neonacistický portál white-media.info.

Verejnosť sa lúči s Bartoškom, veniec poslal aj prezident Pavel
Verejnosť sa v pražskom Rudolfine v utorok lúči s hercom a prezidentom Medzinárodného filmového festivalu v Karlových Varoch Jiřím Bartoškom.

Kallasová vyzvala USA na rázne kroky proti Rusku, ak nepristúpi na prímerie
Šéfka zahraničnej politiky Európskej únie Kaja Kallasová vyzvala Spojené štáty, aby podnikli rázne kroky proti Rusku v prípade, že Moskva nepristúpi na prímerie vo vojne na Ukrajine.

Česko rieši prípad občana, ktorý nastúpil do ruskej armády, no teraz žiada o pomoc
České ministerstvo zahraničných vecí sa zaoberá prípadom Čecha, ktorý v minulosti odcestoval do Ruska, kde nastúpil do armády, no teraz žiada o pomoc české úrady.

Trump podpísal zákon, ktorý zakazuje zverejňovanie „porna z pomsty“
Americký prezident podpísal zákon, ktorým sa zverejňovanie intímnych záberov bez predchádzajúceho súhlasu danej osoby.

Maďarsko vystupuje z Medzinárodného trestného súdu
Maďarský parlament v utorok schválil návrh podpredsedu vlády Zsolta Semjéna na vystúpenie Maďarska z Medzinárodného trestného súdu (ICC).