• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Streda, 14.5.2025Meniny má Bonifác
21°Bratislava

Predseda Trenčianskeho kraja a ruský veľvyslanec rokovali o spolupráci

  • 16:21 08.04.2016
  • Trenčín
Predseda Trenčianskeho kraja a ruský veľvyslanec rokovali o spolupráci

Témou rozhovorov bola spolupráca na ekonomickej, hospodárskej a kultúrnej úrovni, ale aj možná medziregionálna spolupráca v oblasti stredných škôl či spolupráca s Trenčianskou univerzitou A. Dubčeka.

Rozvojom spolupráce medzi Trenčianskym samosprávnym krajom (TSK) a regiónmi Ruskej federácie sa zaoberalo štvrtkové (7. 4.) stretnutie predsedu TSK Jaroslava Bašku a mimoriadneho a splnomocneného veľvyslanca Ruskej federácie v Slovenskej republike (SR) Alexeya Leonidoviča Fedotova na Úrade TSK.

Ako dnes TASR informovala Veronika Rezáková z oddelenia komunikácie a medzinárodných vzťahov Úradu TSK, témou rozhovorov bola spolupráca na ekonomickej, hospodárskej a kultúrnej úrovni, ale aj možná medziregionálna spolupráca v oblasti stredných škôl či spolupráca s Trenčianskou univerzitou A. Dubčeka (TnUAD) v Trenčíne. Tá dlhodobo spolupracuje s partnerskými univerzitami z Ruskej federácie. Pracovného rokovania sa zúčastnil aj rektor TnUAD Jozef Habánik.

„Na záver rokovania si predseda TSK s veľvyslancom odovzdali dary, zapísali sa do pamätnej knihy a spoločne sa presunuli k pamätníku umučených na Brezine, kde položili vence na pamiatku padlých,“ doplnila Rezáková.
Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál TASR, Foto: TASR
Najnovšie v kategóriiViac článkov
Bezpečnostná rada sa bude zaoberať aj hrozbou útoku na verejného činiteľa

Bezpečnostná rada sa bude zaoberať aj hrozbou útoku na verejného činiteľa

DNES - 13:49Domáce

Vo štvrtok sa uskutoční mimoriadne zasadnutie Bezpečnostnej rady SR. Jej začiatok je naplánovaný na 9.00 h.

Šimečka: Najviac šíri nenávisť a polarizuje premiér

Šimečka: Najviac šíri nenávisť a polarizuje premiér

DNES - 13:09Domáce

Líder opozičného hnutia PS a poslanec Národnej rady SR Michal Šimečka mieni, že najviac šíri nenávisť a polarizuje premiér Robert Fico. Odkázal mu to v otvorenom liste.

Dokedy potrvá výluka pri Poprade? SSC zverejnila odhad

Dokedy potrvá výluka pri Poprade? SSC zverejnila odhad

DNES - 12:50Domáce

Slovenská správa ciest reagovala na poškodenie statiky mosta nad železnicou.

FOTO: Muž sa pohyboval po škole s atrapou zbrane

FOTO: Muž sa pohyboval po škole s atrapou zbrane

DNES - 11:23Domáce

Muž je podozrivý z nebezpečného vyhrážania a šírenia poplašnej správy.

PS podáva pre novelu zákona o neziskových organizáciách návrh na Ústavný súd

PS podáva pre novelu zákona o neziskových organizáciách návrh na Ústavný súd

DNES - 11:22Domáce

Hnutie PS podáva pre novelu zákona o mimovládnych neziskových organizáciách návrh na Ústavný súd SR.