Marco Rubio odstúpil zo zápasu o Biely dom
- 6:23 16.03.2016
- Washington

Rubiovo rozhodnutie si vynútili prehry vo všetkých republikánskych primárkach okrem troch, ale primárky na Floride boli preňho zo všetkých najponižujúcejšie.
Rubio povedal davu ľudí vo floridskom meste Miami, že vie, že voliči sú nahnevaní a že vo verejnosti je hlad po nových tvárach a osobnostiach vo vláde.
Rubiovo rozhodnutie si vynútili prehry vo všetkých republikánskych primárkach okrem troch, ale primárky na Floride boli preňho zo všetkých najponižujúcejšie. Víťaz si tam pripisuje všetkých 99 delegátov.
Ešte pred šiestimi rokmi bol Rubio favoritom konzervatívneho hnutia Tea Party existujúceho v rámci republikánskej strany a v zápase o kreslo v americkom Senáte "rozdrvil" kandidáta pochádzajúceho z klasického jadra strany.

Kallasová: EÚ pripravuje plán B pre prípad, že USA odídu z rokovaní o Ukrajine
Európska únia pripravuje plán B, ako zachovať sankcie uvalené na Rusko za jeho inváziu na Ukrajinu, pre prípad, že Spojené štáty upustia od mierových rokovaní a budú sa snažiť o zblíženie s Ruskom.

Bielorusko udelí amnestiu tisícom väzňov, tí politickí medzi nimi nebudú
Bielorusko schválilo návrh zákona, na základe ktorého pri príležitosti 80. výročia konca druhej svetovej vojny udelí amnestiu tisícom väzňov.

V Kurskej oblasti sú stále podľa Putina malé skupiny ukrajinských vojakov
Ruský prezident Vladimir Putin v stredu oznámil, že v ruskej Kurskej oblasti sa stále nachádza niekoľko malých skupín ukrajinských vojakov. Podľa neho sa ukrývajú v pivniciach a iných skrýšach.

Scholzov kabinet sa zišiel na svojom poslednom zasadnutí
Len približne 15 až 20 minút trvalo v stredu zrejme posledné zasadnutie nemeckej vlády úradujúceho sociálnodemokratického kancelára Olafa Scholza.

Izrael žiada pomoc pri hasení požiarov okolo Jeruzalema
Izraelská armáda v stredu dostala rozkaz zapojiť sa do likvidácie požiarov, ktoré vypukli v blízkosti Jeruzalema a v dôsledku silného vetra a vysokých teplôt sa rýchlo šíria.