Rybníček chce založiť novú konzervatívnu stranu

Primátor Trenčína Richard Rybníček plánuje založiť vlastnú politickú stranu.
Ako povedal v rozhovore pre najnovšie vydanie týždenníka .týždeň, pokúsi sa "vytvoriť komunitu ľudí, ktorá sa zhodne na tom, že chce urobiť na Slovensku zásadnú zmenu a bude mať odvahu to pomenovať". Táto strana však potrebuje 15, 20 až 30 percent hlasov od voličov, inak to podľa neho nemá zmysel. Rybníček chce totiž Slovákom ponúknuť zásadnú zmenu a reformu, napríklad územnosprávneho členenia, štátnej správy a ministerstiev, ktoré potrebujú značnú redukciu byrokracie ako aj vytvorenie nového ministra pre rómsku problematiku, ktorej sa treba viac venovať.
Za dôležitú tiež považuje zmenu volebného systému a vytvorenie dvojkomorového parlamentu a navrhuje aj určitú decentralizáciu štátu, ktorý by si mal vo svojej kompetencii ponechať len zahraničnú politiku, obranu, bezpečnosť, časť financií, sociálne veci a možno zdravotníctvo.
"Pripravujem sa na to, že v prípade predčasných volieb si vypýtam od ľudí mandát na vládnutie," vyhlásil s tým, že jeho nová strana bude konzervatívna, pričom by mala zjednotiť občianskych a kresťanských konzervatívcov. Vzorom pre Rybníčka je pritom nemecká CDU-CSU. Ak nepríde na Slovensku k zásadnej zmene, budú mať podľa neho navrch extrémisti.
Súčasnú situáciu po parlamentných voľbách označil Rybníček za patovú, pričom za východisko považuje vytvorenie úradníckej vlády počas predsedníctva Slovenska v Európskej únii. Nasledovať by mali predčasné parlamentné voľby.

Pri požiari osobného vozidla sa zranili dve osoby
Pri požiari auta v Leviciach sa vo štvrtok dopoludnia zranili dve osoby. Jedna z nich sa v čase príchodu hasičov už nenachádzala na mieste.

Na Malinom Brde mal vážny úraz hornej končatiny 55-ročný slovenský cyklista
Počas zjazdu na bicykli z Maliného Brda vo štvrtok popoludní si vážne zranil hornú končatinu 55-ročný slovenský cyklista.

Polícia eviduje neúspešné pokusy o podvod na senioroch,opäť apeluje na opatrnosť
V priebehu minulého týždňa zaznamenali policajti na území Bratislavského kraja dva prípady, našťastie, neúspešných pokusov o podvodné vylákanie peňazí od seniorov.

M. Šutaj Eštok: Hlas-SD chce rokovať o úprave transakčnej dane pre živnostníkov
Strana Hlas-SD chce na koaličnej rade hovoriť o tom, aby transakčná daň nemusela platiť pre drobných živnostníkov.

Šutaj Eštok: Hlas odmieta akúkoľvek diskusiu o možných scenároch vystúpenia z EÚ
Koaličný Hlas-SD odmieta akúkoľvek diskusiu o možných scenároch vystúpenia Slovenska z Európskej únie.