Pri potápaní zahynul známy americký fotograf Gary Braasch
- 11:33 07.03.2016
- Sydney

Braaschove práce boli publikované v časopisoch Time, Life, New York Times Magazine, Discover a mnohých ďalších.
K incidentu došlo v severnej časti Veľkej koralovej bariéry, kde sa Braasch aj so spolupracovníkom z Austrálskeho múzea potápali, aby zdokumentovali vplyv klimatických zmien na bariéru.
Braasch bol aktívnym bojovníkom proti klimatickým zmenám a za svoje fotografie prírody a životného prostredia získal viacero významných ocenení. Jeho práce boli publikované v časopisoch Time, Life, New York Times Magazine, Discover a mnohých ďalších.
Veľká koralová bariéra je od roku 1981 zaradená medzi biosférické rezervácie UNESCO a je považovaná za jednu z najvýznamnejších prírodných lokalít sveta.
Tento unikátny, 2300 kilometrov dlhý ekosystém pri pobreží austrálskeho štátu Queensland vážne ohrozujú vplyvy globálneho otepľovania, zvyšovanie kyslosti morskej vody a znečistenie v dôsledku poľnohospodárskej činnosti.

Ovocie v umývačke? Tento trik neoľutujete!
Ako na efektívnu starostlivosť o umývačku riadu? Pomôže vám aj netradičný trik s ovocím.

Zelenskyj si na pohreb pápeža nevzal oblek, toto je reálny dôvod.
Ukrajinský prezident na pohrebe pápeža Františka obišiel protokol. Prečo to spravil?

Pozor na sójovú omáčku: Toto musíte spraviť po jej jedení
Nevyhnutná prísada ázijskej kuchyne má svoje riziká. Toto nezabudnite spraviť po jedení sójovej omáčky.

Muž uniesol 10-ročné dievčatko, kontaktoval ho cez online hru
Úrady varujú rodičov, aby dávali väčší pozor na online komunikáciu svojich detí.

Táto chyba ovplyvňuje účinnosť krému na opaľovanie
Na to, aby vás naozaj ochránil pred škodlivým žiarením zo slnka, je potrebné skladovať krém na opaľovanie na vhodnom mieste.