Tornáda na juhu USA pripravili o život najmenej 11 ľudí
- 10:19 25.12.2015
- BRATISLAVA

Prírodný živel si vyžiadal zranenia mnohých ďalších osôb, ako aj zničenie desiatok automobilov, domov a prevádzok.
Prírodný živel si vyžiadal zranenia mnohých ďalších osôb, ako aj zničenie desiatok automobilov, domov a prevádzok, informovala v noci nadnes agentúra AP. Sedem ľudí pripravili tornáda o život v štáte Mississippi, troch v Tennessee a jednu obeť hlási Arkansas. Medzi zranenými osobami je niekoľko vážnych prípadov.
Hrozba tornád poklesla, keď sa búrkové pásmo posunulo na východ a prinieslo hustý dážď s búrkami do mesta Atlanta a štátov Južná a Severná Karolína. Od Alabamy po štát New York sa ortuť teplomera na Štedrý deň vyšplhala až na vyše 20 stupňov Celzia. Od Mississippi po Michigan zostali tisícky domácností bez elektriny.
Riziko nepriaznivého počasia tesne pred Vianocami je nezvyčajné, nie však celkom nebývalé, tvrdia meteorológovia. Presne pred rokom tornáda v juhovýchodnej časti Mississippi zabili päť ľudí a mnohým ďalším spôsobili zranenia.

Babiš odovzdal Pavlovi oficiálny zoznam nominantov, Turek v ňom nie je
Designovaný český premiér Andrej Babiš v utorok po tom, ako bol na Pražskom hrade vymenovaný za predsedu vlády, odovzdal prezidentovi Petrovi Pavlovi oficiálny zoznam kandidátov na členov svojho budúceho kabinetu.

Petr Pavel vymenoval Andreja Babiša za českého premiéra
Predseda hnutia ANO Andrej Babiš sa stal novým premiérom ČR.

Zelenskyj oboznámil šéfov EÚ a NATO s priebehom rokovaní o mierovom pláne
Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj uviedol, že predstaviteľov Európskej únie a Severoatlantickej aliancie oboznámil s priebehom rokovaní so Spojenými štátmi o mierovom pláne na ukončenie vojny s Ruskom.

Trump: Pokuta EÚ pre sociálnu sieť X je škaredá, Európa sa uberá zlými smermi
Americký prezident Donald Trump v pondelok vyhlásil, že pokuta pre sociálnu sieť X miliardára Elona Muska vo výške 120 miliónov eur za porušovanie pravidiel o transparentnosti je „škaredá“.

Zelenskyj: Kyjev nemá právo vzdať sa svojho územia v prospech Ruska
Volodymyr Zelenskyj zdôraznil, že Kyjev nemôže v žiadnej možnej dohode odstúpiť územie Rusku.
















