Kaliňák: Pre letku ministerstva by boli ideálne tri lietadlá

Kúpa nových lietadiel je podľa ministra vnútra úlohou pre nasledujúcu vládu.
"Pre Slovensko nie je efektívne, aby nakupovalo nové lietadlá. Efektívne je kúpiť lietadlá už odlietané a v mnohých veciach odskúšané," povedal minister. Lietadlá by podľa neho mali byť schopné okrem prepravy občanov slúžiť napríklad aj ako lietajúce nemocnice. "Takéto na trhu sú," uviedol. Rezort podľa neho plánuje naďalej využívať aj jeden stroj Tupolev Tu-154, ktorý je po generálnej oprave.
Odporúčame:
Kaliňák: Ďalšiu vlnu migrácie by Európa neprežila
Nákup nových lietadiel je však podľa ministra záležitosť dlhodobého charakteru a takéto rozhodnutie môže urobiť až nová vláda. "Vláda, ktorá príde po piatom marci, bude mať dostatok času, aby toto vyriešila a dokonca aj na obdobie slovenského predsedníctva v Rade EÚ mala nové lietadlo k dispozícii," dodal Kaliňák.
Rezort vnútra má momentálne v rámci svojej letky k dispozícii štyri lietadlá, konkrétne dva stroje Jakovlev Jak-40 a dva Tupolev Tu-154. Taktiež disponuje vrtuľníkmi ruskej výroby Mi - 171 a novým vrtuľníkom kanadsko-americkej výroby Bell 429.
Zatiaľ čo lietadlá letky ministerstva vnútra slúžia najmä na prepravu najvyšších ústavných činiteľov, humanitárne lety alebo na evakuáciu slovenských občanov zo zahraničia, vrtuľníky asistujú napríklad pri záchranných prácach, hasení požiarov, výcvikoch alebo policajno-pátracích akciách.

Pri požiari osobného vozidla sa zranili dve osoby
Pri požiari auta v Leviciach sa vo štvrtok dopoludnia zranili dve osoby. Jedna z nich sa v čase príchodu hasičov už nenachádzala na mieste.

Na Malinom Brde mal vážny úraz hornej končatiny 55-ročný slovenský cyklista
Počas zjazdu na bicykli z Maliného Brda vo štvrtok popoludní si vážne zranil hornú končatinu 55-ročný slovenský cyklista.

Polícia eviduje neúspešné pokusy o podvod na senioroch,opäť apeluje na opatrnosť
V priebehu minulého týždňa zaznamenali policajti na území Bratislavského kraja dva prípady, našťastie, neúspešných pokusov o podvodné vylákanie peňazí od seniorov.

M. Šutaj Eštok: Hlas-SD chce rokovať o úprave transakčnej dane pre živnostníkov
Strana Hlas-SD chce na koaličnej rade hovoriť o tom, aby transakčná daň nemusela platiť pre drobných živnostníkov.

Šutaj Eštok: Hlas odmieta akúkoľvek diskusiu o možných scenároch vystúpenia z EÚ
Koaličný Hlas-SD odmieta akúkoľvek diskusiu o možných scenároch vystúpenia Slovenska z Európskej únie.