15°Bratislava

• 22:58 08.11.2015
  • MADRID

Futbalisti Barcelony sa dostali na čelo ligovej tabuľky o tri body pred Real Madrid.

Futbalisti FC Barcelona zvíťazili v nedeľňajšom domácom zápase 11. kola najvyššej španielskej dlhodobej súťaže nad Villarrealom 3:0 a momentálne sú na čele tabuľky Primera División o tri body pred Realom Madrid. Víťazný gól "Blaugranas" dal v 60. min brazílsky kanonier Neymar.

Náskok hostiteľov zdvojnásobil z pokutového kopu v 70. min Luis Suárez. Na konečných 3:0 upravil v 85. min svojím druhým zásahom v zápase Neymar a s 11 gólmi vedie tabuľku kanonierov pred spomenutým Suárezom (9).

FC Sevilla večer zaskočila na svojom štadióne spomenutý Real, zvíťazila 3:2. Hostia sa síce ujali v 22. min vedenia presným zásahom kapitána Sergia Ramosa, ale domácim sa už do polčasovej prestávky podarilo vyrovnať - v 36. min presne mieril Ciro Immobile. Po zmene strán dokonal priebežný obrat v 61. min Éver Banega. Poistku pre Andalúzanov pridal v 75. min ostrostrelec Fernando Llorente. "Bielemu baletu" sa ešte podarilo v nadstavenom čase skorigovať gólom striedajúceho Jamesa Rodrígueza, ale už nevyrovnal. Zverenci Rafaela Beníteza prehrali prvý ligový zápas v aktuálnom ročníku.

FC Barcelona - Villarreal 3:0 (0:0)
Góly: 60. a 85. Neymar, 70. L. Suárez (z pok. kopu)

Athletic Bilbao - Espanyol Barcelona 2:1 (1:0)
Góly: 8. Iňaki Williams, 64. Raúl García - 51. H. Pérez

Atlético Madrid - Sporting Gijón 1:0 (0:0)
Gól: 90.+ A. Griezmann

FC Sevilla - Real Madrid 3:2 (1:1)
Góly: 36. Immobile, 61. Banega, 75. F. Llorente - 22. Sergio Ramos, 90.+ James Rodríguez