18°Bratislava

Iuventa v pohári suverénne rozdrvila tím z Luxemburska

• 20:53 18.10.2015
  • MICHALOVCE

Michalovčanky deklasovali svoje súperky 47:10 (26:3) a potvrdili svoj prienik medzi 32 najlepších tímov európskej pohárovej súťaže.

Hádzanárky Iuventy Michalovce suverénne postúpili v Pohári EHF žien 2015/2016 do 3. kola. Zverenky trénera Františka Urbana po sobotňajšom víťazstve 48:15 triumfovali nad luxemburským HC Standard Luxemburg aj v nedeľňajšej odvete, ktorá sa na základe dohody klubov hrala opäť v Chemkostav aréne. Michalovčanky deklasovali svoje súperky 47:10 (26:3) a potvrdili svoj prienik medzi 32 najlepších tímov tejto európskej pohárovej súťaže. Zemplínčanky sa v novembrových termínoch (14./15. a 21./22. 11.) stretnú so španielskym majstrom Balonmano Bera Bera.

HC Standard Luxemburg (Lux.) - Iuventa Michalovce (SR) 10:47 (3:26) - prvý zápas 15:48, do 3. kola postúpila Iuventa

Najviac gólov za Standard: Dominiaková a Rossyová po 3, Mizaková 3/2
Zostava a góly Iuventy: Álvarezová-Lafuenteová, Medveďová - Kučerová 4, Černovová 2, Holešová 11, S. Nagyová 2, Habánková 6, Levčenková 7, Wollingerová 5, Bajčiová 4/2, Golubevová 1, Fiľková-Trehubová 4, Perederijová 1
pok. hody: 2/2 - 3/2, vylúčené: 4 - 2, rozhodovali: Antičová a Jakovljevičová (obe Srb.), 700 divákov

František Urban (tréner Iuventy Michalovce): "Dnes to bol podobný zápas ako v sobotu. Pred stretnutím sme si povedali, že chceme dostať menej gólov ako v prvom súboji. To sme aj splnili, obrana bola najmä v prvom polčase veľmi dobrá. V druhom polčase sme v defenzíve prešli na nový systém 3 - 3, ktorý skúšame. Opäť sme sa nevyhli nepremieňaniu vyložených šancí. Magická päťdesiatka nepadla, ale to nevadí."

Odveta mala ešte jednoznačnejší priebeh. Iuventa spustila uragán, za tucet minút skórovala 12-krát za sebou. V 24. min S. Nagyová zvýšila rozdiel už na dvadsať gólov (22:2). Zemplínčanky do konca I. polčasu inkasovali už len raz, ale na druhej strane sa presadili štyrikrát (26:3). Zvýšenia náskoku na tri desiatky sa Michalovčanky dočkali v 48. min, keď parádičku predviedla divákom Holešová (36:6). Aj v zostávajúcom čase dominovali na palubovke Urbanove zverenky, ktoré ešte prikrášlili výsledok na konečných 47:10.

Zdroj: WebNoviny.sk