21°Bratislava

Žilina naložila Zlatým Moravciam, Slovan si podala Myjava

• 21:51 26.07.2015
  • ŽILINA

Futbalisti MŠK Žilina potvrdili úlohu favorita a v nedeľnom stretnutí 2. kola Fortuna ligy 2015/2016 zdolali Zlaté Moravce presvedčivo 5:1 (2:0). Už v 16. min mal vicemajstrovský tím dvojgólový náskok, keď sa strelecky presadili Miroslav Káčer a Jakub Paur.

V 62. min síce znížil Josip Krznarič, ale zakrátko Michal Škvarka prinavrátil "šošonom" dvojgólové vedenie. Striedajúcemu chorvátskemu kanonierovi Matejovi Jeličovi stačili necelé dve minúty pobytu na trávniku, aby sa aj on zapísal do streleckej listiny. Gólovú bodku za duelom "namaľoval" svojím druhým zásahom v stretnutí Paur.

Futbal - Fortuna liga 2015/2016 - 2. kolo - nedeľa:

MŠK Žilina - FC ViOn Zlaté Moravce 5:1 (2:0)
Góly: 16. a 89. Paur, 9. Káčer, 69. Škvarka, 79. Jelič - 62. Krznarič, ŽK: 63. Škvarka (Žilina), rozhodovali: P. Hrčka - Bóllo, Jenčura, 1689 divákov

Zostavy:
Žilina: Volešák - Mabouka, Vavro, Škriniar, Letič - Pečovský - Čmelík (61. Špalek), Káčer, Bénes (46. Škvarka), Paur - J. Mihalík (77. Jelič)
Zlaté Moravce: P. Kováč (4. Ranilovič) - Cebara (66. Mance), Burič, Tipurič, Mršič - S. Milojevič - Orávik, Samateh, D. Školnik, Glavaš (66. Kupec) - Krznarič

Myjava pokračuje famózne

Slovenský futbalový klub Spartak Myjava pokračuje v rozprávkovom vstupe do nového ročníka Fortuna ligy, v nedeľňajšom zápase zvíťazil na pôde bratislavského Slovana 1:0. V úvodnej štvrtine zápasu sa museli pri viacerých príležitostiach vyznamenať gólmani Ján Mucha a Peter Solnička. Karolovi Mészárosovi a Petrovi Sládekovi pre zmenu chýbali na oboch stranách len milimetre.

Ostatné výsledky 2. kola Fortuna ligy:

Trenčín vonku nezaváhal, Skalica vyhrala duel nováčikov

Ruža neudržala vedenie, Senica vyrovnala v hodine dvanástej

Ako prvý a napokon i jediný udrel v 36. minúte myjavský Peter Sládek, ktorý vyťažil z výbornej práce kapitána Štefana Pekára a nedôrazu domáceho Dávida Hudáka. Bratislavčania boli za jednogólové polčasové manko vzhľadom na priebeh radi.

Domácim v druhej časti pomohli i striedania, no v koncovke sa naďalej trápili. Karolovi Mészárosovi či Nicolásovi Gorositovi chýbali k vyrovnaniu len centimetre, Marko Milinkovič a Filip Oršula si vylámali zuby na Solničkovi. Myjava začala ku koncu duelu využívať otvárajúce sa okienka v defenzíve "belasých," no svoj náskok už nenavýšila. Bodovú iskierku nádeje domácich definitívne uhasil František Kubík, ktorý v 82. minúte po druhej žltej karte putoval predčasne do kabín.

ŠK Slovan Bratislava - Spartak Myjava 0:1 (0:1)
Gól: 36. Sládek, ŽK: 27. F. Kubík, 77. Milinkovič (obaja Slovan), ČK: 82. F. Kubík (po 2. ŽK), rozhodovali: Vnuk - Brendza, Kováč

Zostavy:
Slovan Bratislava: Mucha - Kotula, D. Hudák, Gorosito, Podaný - Lásik (56. M. González), Štefánik (46. F. Oršula) - Milinkovič, K. Mészáros, F. Kubík - Priskin (60. Vittek)
Myjava: Solnička - Beňo, Banovič, Kóňa, J. Chovanec (33. P. Jánošík) - Marček - E. Daniel (90.+ Jastráb), Bílovský, Š. Pekár, Ľ. Kolár - Sládek (90.+ Ferenčič)

Bez prehry je zatiaľ aj Dunajská Streda

Erik Pačinda bol hrdinom Dunajskej Stredy v nedeľnom stretnutí 2. kola futbalovej Fortuna ligy 2015/2016 proti Trnave. DAC zaostával ešte desať minút pred koncom duelu 0:1, ale 26-ročný krídelník sa dvoma presnými zásahmi v rozpätí necelých piatich minút postaral o zvrat.

Druhý gól dal z pokutového kopu po faule hosťujúceho stopéra Miloša Nikoliča v pokutovom území. Dunajskostredčania majú na konte plný počet 6 bodov, Spartak v tabuľke zatiaľ ani jeden.

FC DAC 1904 Dunajská Streda - Spartak Trnava 2:1 (0:1)
Góly: 81. a 85. (z pok. kopu) Pačinda - 41. Mikovič, ŽK: 31. G. Straka, 52. Ljubičič, 86. Pačinda - 33. Čonka, 43. Vojtuš, 62. Greššák, 83. Strapák, ČK: 84. Miloš Nikolič (Trnava) za faul v pokutovom území, rozhodovali: Smolák - Hancko, Pozor, 5218 divákov

Zostavy:
Dunajská Streda: Tujvel - M. Ljubičič, Ľ. Michalík, Kwin, Brašeň - Štepanovský, G. Straka, Sarr (78. Krišto), Pačinda (90.+ Antonio Asanovič) - Szarka, Polievka (61. Pavol Jurčo)
Trnava: Strapák - Janečka, Martin Tóth, Miloš Nikolič, Čonka (46. Baéz) - Greššák, Casado - Mikovič (87. Bortel), E. Sabo, Halilovič - Vojtuš (71. Harba)

Tabuľka najvyššej slovenskej futbalovej súťaže Fortuna ligy 2015/2016 po nedeľných stretnutiach 2. kola:

1. Spartak Myjava 2 2 0 0 5:2 6
2. DAC 1904 Dunajská Streda 2 2 0 0 4:1 6
. MFK Skalica 2 2 0 0 4:1 6
4. AS Trenčín 2 2 0 0 3:0 6
5. MŠK Žilina 1 1 0 0 5:1 3
6. ŠK Slovan Bratislava 2 1 0 1 2:2 3
7. MFK Ružomberok 2 0 1 1 2:4 1
8. FK Senica 2 0 1 1 1:3 1