14°Bratislava

Bratislavskú Grand Prix ovládol Poliak, Slováci zaostali

• 19:11 26.07.2015
  • BRATISLAVA

Poliak Jaroslaw Skrzyczynski na koni Crazy Quick sa stal víťazom 50. ročníka Grand Prix Bratislava CSIO 3*-W v parkúrovom skákaní. V Petržalke zvládol čisto základné kolo i následné rozoskakovanie, v ktorom bol z osmičky súťažiacich najrýchlejší.

Skrzyczynski vybojoval pre svoju stajňu finančnú prémiu vo výške 8580 eur. V rozoskakovaní zdolal o 24 stotín sekundy Američanku Alise Okenovú s koňom Teirra. Bronz si vybojovala ďalšia americká zástupkyňa Audrey Coulterová s Capital Colnardom. Druhé kolo zvládlo čisto so svojimi koňmi sedem jazdcov a rozhodovala rýchlosť na parkúre.

Slovenskí jazdci sa na domácom vrchole parkúrovej sezóny výraznejšie nepresadili. Najvyššie skončil Radovan Šillo s Quintom, ktorý obsadil so štyrmi trestnými bodmi 15. priečku. Bratislavská súťaž bola súčasťou kvalifikačných bojov elitných parkúrových jazdcov o postup na olympijské hry 2016 do Ria de Janeiro. V petržalskom Ovsišti sa zišla kvalitná konkurencia, o hlavnú cenu napokon bojovali jazdci s 51 koňmi. Celkovo medzi najlepších rozdelili finančné odmeny vo výške 26 150 eur.

Odporúčame:

Kone vyskákali v Bratislave Pohár národov Francúzom

"Cenu pre najlepšieho Slováka som už v minulosti získal niekoľkokrát. Viac by som bol spokojnejší, ak by sa nám lepšie darilo v Pohári národov, v ktorom sme mali veľa smoly. Kôň Quinto sa predstavil v dobrej forme. Základné kolo sme išli dobre, urobil sme chybu na vodnej prekážke, kde sme trafili pásku, čo nás stálo postup ďalej do rozoskakovania. Už o týždeň nás čakajú v Šamoríne kvalifikačné boje družstiev o postup na OH do Brazílie. Viac šancí na úspech dávam ukrajinskej ekipe a Čechom, ktorí sú tento rok skutočne vo výbornej forme. My by sme sa mohli v domácom prostredí presadiť iba v prípade, ak by favoriti mali smolu," skonštatoval Šillo.

Skrzyczynski je nové meno na listine víťazov. Posledným Poliakom, ktorý v Bratislave triumfoval, bol v roku 1991 Zbigniew Koscienski. Z Poľska pochádza po nedeli celkovo päť víťazov GP Bratislava.

"Prvenstvo v Bratislave patrí medzi moje najvýznamnejšie úspechy v kariére. Tieto preteky sú v kategórii CSIO, čo dokazuje ich vysokú úroveň. Prvé tri prekážky v rozoskakovaní som absolvoval v miernejšom tempe, aby koník nebol zbytočne nervózny. Potom som si uvedomil, že ak chcem vyhrať, musím pridať. Som rád, že som rozšíril počet poľských víťazov na tomto podujatí," povedal Skrzyczynski.

Výsledky - nedeľa:

Grand Prix Bratislava CSIO 3* - W: 1. Jaroslaw Skrzyczynski (Poľ.) Crazy Quick 0+0 /rozoskakovanie 33,33 sekúnd/, 2. Alise Okenová (USA) Teirra 0+0 /33,57 s/, 3. Audrey Coulterová (USA) Capital Colnardo 0+0 /34,40/, 4. Ole Kristoffer Meland (Nór.) Buckle Up 0+0 /34,48/, 5. Fabienne Daigneuxová-Langeová (Belg.) Venue d´Fees Des Hazalles 0+0 /35,82/, 6. Satu Liukkonenová (Fín.) Celestine 0+0 /36,09/, ... 15. Radovan Šillo (SR) Quinto 4 trestné body, 35. Ján Cigan ml. (SR) Corneta 9, 36. Igor Šulek (SR) Wavo Aramis 12, 38. Juraj Hanulay (SR) Guick Ferra 12.
Zdroj: WEBNOVINY