• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Štvrtok, 1.5.2025Dnes je Sviatok práce
13°Bratislava

Tunisko po útoku zavrie mešity, hromadí sa tam násilie

  • 10:18 27.06.2015
  • KÁHIRA
Tunisko po útoku zavrie mešity, hromadí sa tam násilie

Tuniská vláda hodlá v priebehu týždňa zatvoriť 80 mešít, ktoré sú mimo štátnej kontroly, kvôli tomu, že v nich dochádza k podnecovaniu násilia.

TERORISTICKÝ ÚTOK V TUNISKU

V Tunisku vraždil študent, islamisti nazvali obete nevercami

Po krvavom incidente v Tunisku pošlú pre Slovákov špeciál

Ide o protiopatrenie v dôsledku piatkového teroristického útoku v pobrežnom letovisku pri meste Súsa, kde zahynulo takmer 40 ľudí. Informovala o tom v sobotu agentúra Reuters s odvolaním sa na vyjadrenie tuniského premiéra Habíba Sída.


Útok sa stal na pláži pri hotelovom zariadení, kam sa ozbrojený atentátnik dostal podľa očitých svedkov po vode a následne začal strieľať do turistov z útočnej pušky typu Kalašnikov, ktorú ukrýval pod slnečníkom. Útočníkom, ktorý pri zásahu bezpečnostných zložiek prišiel o život, bol 23-ročný študent.

K zodpovednosti za útok sa medzitým prihlásila ultraradikálna skupina Islamský štát (IS). "Náš brat, vojak kalifátu, sa napriek bezpečnostným opatreniam dostal k svojmu cieľu a zabil 40 nevercov," uvádza sa v stanovisku džihádistov zverejnenom na internetovej sociálnej sieti Twitter.

KRVAVÝ PIATOK:

Video: V kuvajtskej mešite sa odpálil samovražedný útočník

Islamista zabíjal pri Lyone, po výbuchu našli bezhlavé telo

Medzi obeťami sú turisti z Británie, Nemecka či Belgicka. Útok bol zrejme pokusom o destabilizáciu tamojšej ekonomiky a politickej situácie poškodením cestovného ruchu podobne, ako tomu bolo už skôr v prípade Egypta alebo Kene. Tunisko od povstania v roku 2011 čelí nárastu islamistických hnutí.
Zdroj: WEBNOVINY
Najnovšie v kategóriiViac článkov
Kallasová: EÚ pripravuje plán B pre prípad, že USA odídu z rokovaní o Ukrajine

Kallasová: EÚ pripravuje plán B pre prípad, že USA odídu z rokovaní o Ukrajine

VČERA - 21:28Zahraničné

Európska únia pripravuje plán B, ako zachovať sankcie uvalené na Rusko za jeho inváziu na Ukrajinu, pre prípad, že Spojené štáty upustia od mierových rokovaní a budú sa snažiť o zblíženie s Ruskom.

Bielorusko udelí amnestiu tisícom väzňov, tí politickí medzi nimi nebudú

Bielorusko udelí amnestiu tisícom väzňov, tí politickí medzi nimi nebudú

VČERA - 21:09Zahraničné

Bielorusko schválilo návrh zákona, na základe ktorého pri príležitosti 80. výročia konca druhej svetovej vojny udelí amnestiu tisícom väzňov.

V Kurskej oblasti sú stále podľa Putina malé skupiny ukrajinských vojakov

V Kurskej oblasti sú stále podľa Putina malé skupiny ukrajinských vojakov

VČERA - 20:35Zahraničné

Ruský prezident Vladimir Putin v stredu oznámil, že v ruskej Kurskej oblasti sa stále nachádza niekoľko malých skupín ukrajinských vojakov. Podľa neho sa ukrývajú v pivniciach a iných skrýšach.

Scholzov kabinet sa zišiel na svojom poslednom zasadnutí

Scholzov kabinet sa zišiel na svojom poslednom zasadnutí

VČERA - 19:57Zahraničné

Len približne 15 až 20 minút trvalo v stredu zrejme posledné zasadnutie nemeckej vlády úradujúceho sociálnodemokratického kancelára Olafa Scholza.

Izrael žiada pomoc pri hasení požiarov okolo Jeruzalema

Izrael žiada pomoc pri hasení požiarov okolo Jeruzalema

VČERA - 18:57Zahraničné

Izraelská armáda v stredu dostala rozkaz zapojiť sa do likvidácie požiarov, ktoré vypukli v blízkosti Jeruzalema a v dôsledku silného vetra a vysokých teplôt sa rýchlo šíria.