V mešite sa odpálil samovražedný útočník
- 13:52 26.06.2015
- Svet

Osem ranených previezli do nemocnice, dvaja sú v kritickom stave.
Výbuch v šiitskej mešite v Kuvajte si počas dnešných modlitieb vyžiadal množstvo ľudských životov. Informovali o tom svetové tlačové agentúry s odvolaním sa na spravodajstvo televízie al-Arabíja. V mešite sa podľa týchto zdrojov odpálil samovražedný bombový útočník.
Na sociálnych sieťach sa rozšírili fotografie zachytávajúce mužov v bielom voľnom oblečení, postriekanom krvou.
Incident sa stal v mešite imáma Sádika v Kuvajte, hlavnom meste Kuvajtského štátu na Arabskom polostrove.
V tejto krajine Perzského zálivu, ktorá má zmiešané moslimské obyvateľstvo sunnitov aj šiitov, vládla - napriek často búrlivému parlamentnému politickému životu - doposiaľ relatívna bezpečnosť a stabilita.

Eurokomisia obvinila TikTok z porušovania pravidiel v oblasti reklamy
Európska komisia vo štvrtok obvinila platformu TikTok z porušovania právnych predpisov Európskej únie.

Zelenskyj: Ruská delegácia v Istanbule je „atrapa“ s nejasným mandátom
Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj po príchode do Ankary označil ruskú delegáciu v Istanbule, ktorá má rokovať s delegáciou Ukrajiny, ako „atrapu“ s nejasným mandátom.

Trump: USA by mali prevziať Pásmo Gazy a urobiť z neho „zónu slobody“
Americký prezident Donald Trump vo štvrtok vyhlásil, že chce, aby Spojené štáty „prevzali“ Pásmo Gazy a premenili ho na „zónu slobody“.

Lipavský: Putin do Turecka neprišiel, lebo je zbabelý
Putinova neúčasť na rokovaniach v Istanbule svedčí podľa Jana Lipavského o zbabelosti šéfa Kremľa.

Organizátori Eurovízie zakázali umelcom mávať vlajkou EÚ
Eurokomisár pre medzigeneračnú spravodlivosť, mládež, kultúru a šport Glenn Micallef sa ohradil voči hudobnej súťaži Eurovízia po tom, čo účinkujúcim zakázali mávať vlajkou EÚ.