20°Bratislava

Slovenskí volejbalisti nestačili v Mexiku na Grékov

• 7:43 15.06.2015
  • TEPIC

Slovenskí volejbaloví reprezentanti neuspeli vo svojom záverečnom treťom zápase na prvom turnaji G-skupiny Svetovej ligy v Mexiku.

Zverenci talianskeho trénera Flavia Gulinelliho po piatkovej prehre s Číňanmi 2:3 a sobotňajšej výhre 3:0 nad domácimi Mexičanmi prehrali v nedeľňajšom stretnutí v meste Tepic s Grékmi 2:3 (20, 15, -20, -20, -17), hoci viedli nádejne 2:0 na sety - rovnako ako v dueli s Číňanmi.

Slovákom patrí zatiaľ v G-skupine v tabuľkovom poradí 2. priečka s piatimi bodmi. Druhý a zároveň posledný turnaj "géčka" je na programe od piatka do nedele (19. - 21. 6.) v gréckom Solúne. Víťaz G-skupiny si zabezpečí právo štartu na záverečnom turnaji Final Four III. výkonnostnej divízie Svetovej ligy 2015 v Bratislave (4. - 5. júla). SR má ako organizátor na Final Four istú účasť.

Svetová liga volejbalistov - G-skupina - nedeľa:

Slovensko - Grécko 2:3 (20, 15, -20, -20, -17)

131 minút, rozhodovali: Borroto Iglesias (Kuba) a Pare (Kamer.)

Zostava SR: Paták, Bencz, Kašper, Kohút, Masný, M. Sopko st., libero Kubš (Ogurčák, Horník, Palgut, A. Patúc, Červeň)

Do duelu lepšie vstúpili Gréci, ktorí si vypracovali štvorbodový náskok (13:9). Slováci následne spresnili a zlepšili svoju hru a otočili na 16:14 vo svoj prospech, neskôr viedli aj 20:15. Gréci sa ešte v závere zmohli na jednu trojbodovú šnúru a znížili na 20:22, ale Slováci odpovedali rovnako a uspeli 25:20.

Aj úvod druhej časti hry zvládli lepšie grécki reprezentanti - vyhrávali 4:1. Čoskoro však Bencz esom zabezpečil tesný náskok Slovákom (5:4). Skóre bolo ešte v polovici druhého setu vyrovnané (14:14), následne sa však k podaniu dostal smečiar Sopko a Slováci razom viedli 20:14. V koncovke predviedli Gulinelliho zverenci na palubovke priam exhibičný výkon a jednoznačne dominovali - 25:15.

Tabuľka G-skupiny:

1. Grécko 3 2 1 8:7 5
2. Slovensko 3 1 2 7:6 5
3. Čína 2 2 0 6:4 4
4. Mexiko 2 0 2 2:6 1

Slováci akoby počas prestávky medzi druhým a tretím setom "vychladli" a opäť nezachytili úvod, prehrávali 2:8. Neskôr skorigovali na 8:12, ale Gréci počas druhého technického oddychového času viedli o osem bodov (16:8) a do konca tretej časti už nedovolili Slovákom ohroziť ich pozíciu - uspeli 25:20.

Tesne pred technickými prerušeniami hry vo štvrtom sete bolo zakaždým skóre nerozhodné - 7:7, 15:15. Gréci sa v koncovke dostali do trojbodového "trháku" (21:18) a výsledný rozdiel napokon ešte zvýšili (25:20).

V piatom sete do 15 bodov Gréci viedli 5:3, slovenskí volejbalisti však dokázali vyrovnať - 8:8. Za stavu 12:12 Slováci nevyužili tri útoky a ani príležitosť dostať sa do vedenia, no opäť vyrovnali (13:13). Grécki hráči mali ako prví k dispozícii mečbal, nezužitkovali však ani jednu z úvodných dvoch príležitostí ukončiť stretnutie. Následne rovnakú porciu mečbalov nevyužili Slováci a Gréci svoj tretí premenili - 19:17.