• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Utorok, 16.8.2022Meniny má Leonard
21°Bratislava

Ako bojovať proti akné: 3 jednoduché spôsoby

  • 19:33 08.06.2015
  • Bratislava
Ako bojovať proti akné: 3 jednoduché spôsoby

Porazte akné s týmito troma potravinami z vašej kuchyne.

Boj s akné môže byť stresujúci v každom veku, no dávajte si pozor, čo dáte na svoju pokožku. Krémy, čistiace gély a toniká môžu chvíľu fungovať, no chemikálie, ktoré sú v nich obsiahnuté, môžu z dlhodobého hľadiska pleť zhoršovať, alebo budú mať vplyv na vaše zdravie.

Pomôcť vám môžu aj úplne prírodné ingrediencie. Tu je niekoľko prírodných liekov, ktoré by ste pri starostlivosti o vašu pleť mali zvážiť.

Jablká a kvercetín

Jablká sú známy zdroj rastlinnej látky kvercetín, ktorá preukázateľne bojuje proti akné. Akné je veľmi často výsledkom príliš vysokých hladín histamínu v tele. Produkciu a uvoľňovanie histamínu môže vyvolávať každodenný stres aj priveľké množstvo chemikálií v pleťových produktoch. Priveľa histamínu sa prejavuje vo forme zápalu, podráždenia, začervenania a svrbenia kože.

Histamín sa snaží bojovať s cudzími látkami, či už je to alkohol v pleťovej vode, alebo alergiu spôsobujúci peľ. Jeho cieľom je odstrániť ovplyvnené kožné bunky, aby chránil telo. Táto funkcia je dobrá, keď je vaše telo naozaj v ohrození. Ale nadmerná produkcia histamínu iba kvôli stresu v práci alebo agresívnemu toniku je nežiadúca.

Tu pomáha kvercetín v jablkách. Zjednodušene povedané, bude udržiavať zápal a účinky histamínu na uzde. Aby však bolo možné získať najlepšie výsledky, je potrebné, aby ste jedli správne jablká a hlavne šupku, pretože tam sa nachádza väčšina kvercetínu. Skúste si vybrať bio jablká, ktoré sú pestované v suchej letnej klíme, najlepšie odrodu Red Delicious.

Cibule a glutatión

Cibuľa, jarná cibuľka aj pór obsahujú antioxidant glutatión. Výskum ukázal, že nízke hladiny glutatiónu môžu byť spojené s rozvojom a prítomnosťou akné. Aby ste dosiahli čo najlepšie výsledky, mali by ste jesť surové cibule, alebo cibule čo najbližšie k surovému stavu. Skúste si ich dať do sendviča, šalátu alebo si dajte jarné cibuľky do dipov.

Jablčný ocot

Vaša pokožka prirodzene produkuje kyslú bariéru na ochranu pred znečistením, choroboplodnými zárodkami a ďalšími látkami s ktorými sa stretnete každý deň. Bohužiaľ, mnoho výrobkov na trhu, ktoré bojujú proti akné, menia a poškodzujú tento ochranný štít. Obnoviť ho môžete používaním jablčného octu ako tonika, alebo odličovača make-upu. Prirodzene odstraňuje nečistoty a je antibakteriálny.

Môžete použiť akýkoľvek druh jablčného octu, ale znovu je najlepší bio ocot. Jednoducho zmiešajte jeden diel octu s dvoma až troma dielmi vody a použite po očistení pleti.

Niekedy to najjednoduchšie je to najlepšie. A takmer vždy je to lepšie, než aplikovanie drahých chemikálií. Nezabudnite však, že akné môže byť často prejavom zlého zdravotného stavu, alebo zlých stravovacích návykov. Ak tieto a iné prírodné liečby nezaberajú, poraďte sa so svojím lekárom, aby ste sa ubezpečili, že vo vašom tele nie je väčší problém.

Zdieľať tento článok na Facebooku
Zdroj: info.sk, TM, facingacne.com
Najnovšie v kategóriiViac článkov
Niektoré opaľovacie krémy nie sú vhodné pre malé deti, na tento faktor si dajte pozor

Niektoré opaľovacie krémy nie sú vhodné pre malé deti, na tento faktor si dajte pozor

VČERA - 14:28Zdravie

Opaľovacie krémy s chemickými filtrami nie sú vhodné pre deti do troch rokov. Upozorňuje na to dermatovenerologička z Národného onkologického ústavu Zuzana Zelenayová.

​4 chyby pri raňajkách, ktoré škodia hladine cukru v krvi

​4 chyby pri raňajkách, ktoré škodia hladine cukru v krvi

7:02 14.08.2022Zdravie

Na vyrovnanú hladinu cukru v krvi si musia dávať pozor nielen diabetici. Tieto chyby pri raňajkách ju dokážu vykoľajiť.

Pozor na tieto kuchynské riady. Podľa expertov spôsobujú štvornásobné riziko rakoviny

Pozor na tieto kuchynské riady. Podľa expertov spôsobujú štvornásobné riziko rakoviny

20:05 13.08.2022Zdravie

Kuchári a kuchárky, ale aj konzumenti, ktorí často prichádzajú do kontaktu s niektorými druhmi kuchynského riadu, u seba výrazne zvyšujú riziko vzniku rakoviny.

​9 lží, ktoré si hovoríme o pití alkoholu

​9 lží, ktoré si hovoríme o pití alkoholu

7:03 13.08.2022Zdravie

O negatívach spojených s konzumáciou alkoholu počul už každý. Prečo si teda stále klameme? Týchto 9 lží sa stále nevytratilo z povedomia verejnosti.

​Jednoduchý spôsob, ako redukovať riziko ochorení mozgu: Stačí opakovať túto aktivitu

​Jednoduchý spôsob, ako redukovať riziko ochorení mozgu: Stačí opakovať túto aktivitu

7:31 09.08.2022Zdravie

Denné opakovanie jednoduchej aktivity účinne redukuje riziko ochorení mozgu a spomaľuje jeho starnutie. Podľa mnohých vás dokonca ochráni pred demenciou.