• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Sobota, 28.1.2023Meniny má Alfonz
Bratislava

Ako bojovať proti akné: 3 jednoduché spôsoby

  • 19:33 08.06.2015
  • Bratislava
Ako bojovať proti akné: 3 jednoduché spôsoby

Porazte akné s týmito troma potravinami z vašej kuchyne.

Boj s akné môže byť stresujúci v každom veku, no dávajte si pozor, čo dáte na svoju pokožku. Krémy, čistiace gély a toniká môžu chvíľu fungovať, no chemikálie, ktoré sú v nich obsiahnuté, môžu z dlhodobého hľadiska pleť zhoršovať, alebo budú mať vplyv na vaše zdravie.

Pomôcť vám môžu aj úplne prírodné ingrediencie. Tu je niekoľko prírodných liekov, ktoré by ste pri starostlivosti o vašu pleť mali zvážiť.

Jablká a kvercetín

Jablká sú známy zdroj rastlinnej látky kvercetín, ktorá preukázateľne bojuje proti akné. Akné je veľmi často výsledkom príliš vysokých hladín histamínu v tele. Produkciu a uvoľňovanie histamínu môže vyvolávať každodenný stres aj priveľké množstvo chemikálií v pleťových produktoch. Priveľa histamínu sa prejavuje vo forme zápalu, podráždenia, začervenania a svrbenia kože.

Histamín sa snaží bojovať s cudzími látkami, či už je to alkohol v pleťovej vode, alebo alergiu spôsobujúci peľ. Jeho cieľom je odstrániť ovplyvnené kožné bunky, aby chránil telo. Táto funkcia je dobrá, keď je vaše telo naozaj v ohrození. Ale nadmerná produkcia histamínu iba kvôli stresu v práci alebo agresívnemu toniku je nežiadúca.

Tu pomáha kvercetín v jablkách. Zjednodušene povedané, bude udržiavať zápal a účinky histamínu na uzde. Aby však bolo možné získať najlepšie výsledky, je potrebné, aby ste jedli správne jablká a hlavne šupku, pretože tam sa nachádza väčšina kvercetínu. Skúste si vybrať bio jablká, ktoré sú pestované v suchej letnej klíme, najlepšie odrodu Red Delicious.

Cibule a glutatión

Cibuľa, jarná cibuľka aj pór obsahujú antioxidant glutatión. Výskum ukázal, že nízke hladiny glutatiónu môžu byť spojené s rozvojom a prítomnosťou akné. Aby ste dosiahli čo najlepšie výsledky, mali by ste jesť surové cibule, alebo cibule čo najbližšie k surovému stavu. Skúste si ich dať do sendviča, šalátu alebo si dajte jarné cibuľky do dipov.

Jablčný ocot

Vaša pokožka prirodzene produkuje kyslú bariéru na ochranu pred znečistením, choroboplodnými zárodkami a ďalšími látkami s ktorými sa stretnete každý deň. Bohužiaľ, mnoho výrobkov na trhu, ktoré bojujú proti akné, menia a poškodzujú tento ochranný štít. Obnoviť ho môžete používaním jablčného octu ako tonika, alebo odličovača make-upu. Prirodzene odstraňuje nečistoty a je antibakteriálny.

Môžete použiť akýkoľvek druh jablčného octu, ale znovu je najlepší bio ocot. Jednoducho zmiešajte jeden diel octu s dvoma až troma dielmi vody a použite po očistení pleti.

Niekedy to najjednoduchšie je to najlepšie. A takmer vždy je to lepšie, než aplikovanie drahých chemikálií. Nezabudnite však, že akné môže byť často prejavom zlého zdravotného stavu, alebo zlých stravovacích návykov. Ak tieto a iné prírodné liečby nezaberajú, poraďte sa so svojím lekárom, aby ste sa ubezpečili, že vo vašom tele nie je väčší problém.

Zdieľať tento článok na Facebooku
Zdroj: info.sk, TM, facingacne.com
Najnovšie v kategóriiViac článkov
Napite sa pre lepší spánok. Týchto 6 nápojov vám pomôže lepšie spať

Napite sa pre lepší spánok. Týchto 6 nápojov vám pomôže lepšie spať

VČERA - 20:11Zdravie

Nie je vždy zrejmé, prečo sa vám ťažko zaspáva, ale okrem iného to môže súvisieť s chorobou, stresom alebo úzkosťou. Existuje však niekoľko nápojov, s ktorými pôjde zaspávanie oveľa jednoduchšie.

Pozor na túto zložku v chlebe. Ak ju nájdete na etikete, môže obsahovať nechutnú prísadu

Pozor na túto zložku v chlebe. Ak ju nájdete na etikete, môže obsahovať nechutnú prísadu

VČERA - 19:07Zdravie

Zložka, ktorá sa v niektorých krajinách používa na predĺženie trvanlivosti pečiva, má nechutný pôvod.

V týchto častiach sveta o kŕčových žilách ani nepočuť. Vďačia za to jedinému pravidlu pri stravovaní

V týchto častiach sveta o kŕčových žilách ani nepočuť. Vďačia za to jedinému pravidlu pri stravovaní

VČERA - 17:35Zdravie

Kŕčové žily sú častým výsledkom absencie pohybu a dlhodobého sedenia za kancelárskym stolom. Neraz k nim však prispieva aj strava.

Video: Ako si vykráčať krajšiu postavu? Takoutu bláznivou chôdzou spálite viac kalórií

Video: Ako si vykráčať krajšiu postavu? Takoutu bláznivou chôdzou spálite viac kalórií

20:50 26.01.2023Zdravie

​Chôdza patrí k nenáročným pohybovým aktivitám, ktoré pri dodržiavaní istej pravidelnosti môžu pomôcť aj so zhadzovaním kilogramov. Spaľujete však pri chôdzi dostatočné množstvo kalórií alebo je možné ešte viac?

Vedci zrejme našli spôsob, ako odhaliť Alzheimera 10 rokov pred prvými príznakmi

Vedci zrejme našli spôsob, ako odhaliť Alzheimera 10 rokov pred prvými príznakmi

20:17 26.01.2023Zdravie

​Alzheimerova choroba sa začína dekády predtým, ako sa začnú prejavovať príznaky, ako je strata pamäti.