• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Utorok, 20.4.2021Meniny má Marcel
Bratislava

Ako bojovať proti akné: 3 jednoduché spôsoby

  • 19:33 08.06.2015
  • Bratislava
Ako bojovať proti akné: 3 jednoduché spôsoby

Porazte akné s týmito troma potravinami z vašej kuchyne.

Boj s akné môže byť stresujúci v každom veku, no dávajte si pozor, čo dáte na svoju pokožku. Krémy, čistiace gély a toniká môžu chvíľu fungovať, no chemikálie, ktoré sú v nich obsiahnuté, môžu z dlhodobého hľadiska pleť zhoršovať, alebo budú mať vplyv na vaše zdravie.

Pomôcť vám môžu aj úplne prírodné ingrediencie. Tu je niekoľko prírodných liekov, ktoré by ste pri starostlivosti o vašu pleť mali zvážiť.

Jablká a kvercetín

Jablká sú známy zdroj rastlinnej látky kvercetín, ktorá preukázateľne bojuje proti akné. Akné je veľmi často výsledkom príliš vysokých hladín histamínu v tele. Produkciu a uvoľňovanie histamínu môže vyvolávať každodenný stres aj priveľké množstvo chemikálií v pleťových produktoch. Priveľa histamínu sa prejavuje vo forme zápalu, podráždenia, začervenania a svrbenia kože.

Histamín sa snaží bojovať s cudzími látkami, či už je to alkohol v pleťovej vode, alebo alergiu spôsobujúci peľ. Jeho cieľom je odstrániť ovplyvnené kožné bunky, aby chránil telo. Táto funkcia je dobrá, keď je vaše telo naozaj v ohrození. Ale nadmerná produkcia histamínu iba kvôli stresu v práci alebo agresívnemu toniku je nežiadúca.

Tu pomáha kvercetín v jablkách. Zjednodušene povedané, bude udržiavať zápal a účinky histamínu na uzde. Aby však bolo možné získať najlepšie výsledky, je potrebné, aby ste jedli správne jablká a hlavne šupku, pretože tam sa nachádza väčšina kvercetínu. Skúste si vybrať bio jablká, ktoré sú pestované v suchej letnej klíme, najlepšie odrodu Red Delicious.

Cibule a glutatión

Cibuľa, jarná cibuľka aj pór obsahujú antioxidant glutatión. Výskum ukázal, že nízke hladiny glutatiónu môžu byť spojené s rozvojom a prítomnosťou akné. Aby ste dosiahli čo najlepšie výsledky, mali by ste jesť surové cibule, alebo cibule čo najbližšie k surovému stavu. Skúste si ich dať do sendviča, šalátu alebo si dajte jarné cibuľky do dipov.

Jablčný ocot

Vaša pokožka prirodzene produkuje kyslú bariéru na ochranu pred znečistením, choroboplodnými zárodkami a ďalšími látkami s ktorými sa stretnete každý deň. Bohužiaľ, mnoho výrobkov na trhu, ktoré bojujú proti akné, menia a poškodzujú tento ochranný štít. Obnoviť ho môžete používaním jablčného octu ako tonika, alebo odličovača make-upu. Prirodzene odstraňuje nečistoty a je antibakteriálny.

Môžete použiť akýkoľvek druh jablčného octu, ale znovu je najlepší bio ocot. Jednoducho zmiešajte jeden diel octu s dvoma až troma dielmi vody a použite po očistení pleti.

Niekedy to najjednoduchšie je to najlepšie. A takmer vždy je to lepšie, než aplikovanie drahých chemikálií. Nezabudnite však, že akné môže byť často prejavom zlého zdravotného stavu, alebo zlých stravovacích návykov. Ak tieto a iné prírodné liečby nezaberajú, poraďte sa so svojím lekárom, aby ste sa ubezpečili, že vo vašom tele nie je väčší problém.

Zdieľať tento článok na Facebooku
Zdroj: info.sk, TM, facingacne.com
Najnovšie v kategóriiViac článkov
Stres pred tehotenstvom ovplyvňuje pohlavie dieťaťa

Stres pred tehotenstvom ovplyvňuje pohlavie dieťaťa

19:05 18.04.2021Zdravie

Ženy, ktoré v čase počatia zažívajú stres, majú až dvojnásobne vyššiu šancu, že sa im narodí dieťa s týmto pohlavím.

Správny zvuk budíka dokáže zabrániť pocitu únavy a zlepšiť sústredenosť

Správny zvuk budíka dokáže zabrániť pocitu únavy a zlepšiť sústredenosť

8:22 18.04.2021Zdravie

Melódia budíka dokáže ovplyvniť vašu energiu a zmierniť pocit únavy.

Spánok bez vankúša: 6 následkov, ktoré spozorujete na svojej pokožke

Spánok bez vankúša: 6 následkov, ktoré spozorujete na svojej pokožke

21:14 17.04.2021Zdravie

Možno ste už počuli o tom, že spánok bez vankúša je prospešný pre chrbticu, ale viete, ako vplýva na zdravie vašej pokožky?

Koľkí sedíte pri večeri za stolom? Tento návyk zvyšuje riziko obezity

Koľkí sedíte pri večeri za stolom? Tento návyk zvyšuje riziko obezity

19:33 17.04.2021Zdravie

V boji proti poruchám príjmu potravy vrátane obezity môžu pomôcť správne návyky pri jedení.

3 potraviny, ktoré zabíjajú prospešné baktérie v črevách

3 potraviny, ktoré zabíjajú prospešné baktérie v črevách

8:37 17.04.2021Zdravie

Od zdravia čriev sa odvíja aj zdravie celého tráviaceho traktu, či dokonca psychická pohoda. Pri nevhodne zvolenej strave ho ale viete oslabiť. Tieto jedlá preto treba obmedziť.