• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Sobota, 2.3.2024Meniny má Anežka
Bratislava

Ako bojovať proti akné: 3 jednoduché spôsoby

  • 19:33 08.06.2015
  • Bratislava
Ako bojovať proti akné: 3 jednoduché spôsoby

Porazte akné s týmito troma potravinami z vašej kuchyne.

Boj s akné môže byť stresujúci v každom veku, no dávajte si pozor, čo dáte na svoju pokožku. Krémy, čistiace gély a toniká môžu chvíľu fungovať, no chemikálie, ktoré sú v nich obsiahnuté, môžu z dlhodobého hľadiska pleť zhoršovať, alebo budú mať vplyv na vaše zdravie.

Pomôcť vám môžu aj úplne prírodné ingrediencie. Tu je niekoľko prírodných liekov, ktoré by ste pri starostlivosti o vašu pleť mali zvážiť.

Jablká a kvercetín

Jablká sú známy zdroj rastlinnej látky kvercetín, ktorá preukázateľne bojuje proti akné. Akné je veľmi často výsledkom príliš vysokých hladín histamínu v tele. Produkciu a uvoľňovanie histamínu môže vyvolávať každodenný stres aj priveľké množstvo chemikálií v pleťových produktoch. Priveľa histamínu sa prejavuje vo forme zápalu, podráždenia, začervenania a svrbenia kože.

Histamín sa snaží bojovať s cudzími látkami, či už je to alkohol v pleťovej vode, alebo alergiu spôsobujúci peľ. Jeho cieľom je odstrániť ovplyvnené kožné bunky, aby chránil telo. Táto funkcia je dobrá, keď je vaše telo naozaj v ohrození. Ale nadmerná produkcia histamínu iba kvôli stresu v práci alebo agresívnemu toniku je nežiadúca.

Tu pomáha kvercetín v jablkách. Zjednodušene povedané, bude udržiavať zápal a účinky histamínu na uzde. Aby však bolo možné získať najlepšie výsledky, je potrebné, aby ste jedli správne jablká a hlavne šupku, pretože tam sa nachádza väčšina kvercetínu. Skúste si vybrať bio jablká, ktoré sú pestované v suchej letnej klíme, najlepšie odrodu Red Delicious.

Cibule a glutatión

Cibuľa, jarná cibuľka aj pór obsahujú antioxidant glutatión. Výskum ukázal, že nízke hladiny glutatiónu môžu byť spojené s rozvojom a prítomnosťou akné. Aby ste dosiahli čo najlepšie výsledky, mali by ste jesť surové cibule, alebo cibule čo najbližšie k surovému stavu. Skúste si ich dať do sendviča, šalátu alebo si dajte jarné cibuľky do dipov.

Jablčný ocot

Vaša pokožka prirodzene produkuje kyslú bariéru na ochranu pred znečistením, choroboplodnými zárodkami a ďalšími látkami s ktorými sa stretnete každý deň. Bohužiaľ, mnoho výrobkov na trhu, ktoré bojujú proti akné, menia a poškodzujú tento ochranný štít. Obnoviť ho môžete používaním jablčného octu ako tonika, alebo odličovača make-upu. Prirodzene odstraňuje nečistoty a je antibakteriálny.

Môžete použiť akýkoľvek druh jablčného octu, ale znovu je najlepší bio ocot. Jednoducho zmiešajte jeden diel octu s dvoma až troma dielmi vody a použite po očistení pleti.

Niekedy to najjednoduchšie je to najlepšie. A takmer vždy je to lepšie, než aplikovanie drahých chemikálií. Nezabudnite však, že akné môže byť často prejavom zlého zdravotného stavu, alebo zlých stravovacích návykov. Ak tieto a iné prírodné liečby nezaberajú, poraďte sa so svojím lekárom, aby ste sa ubezpečili, že vo vašom tele nie je väčší problém.

Zdroj: info.sk, TM, facingacne.com
Najnovšie v kategóriiViac článkov
Účinnosť liekov ovplyvňujú aj potraviny, tieto sú najzásadnejšie

Účinnosť liekov ovplyvňujú aj potraviny, tieto sú najzásadnejšie

9:14 26.02.2024Zdravie

Účinnosť a bezpečnosť lieku môžu ovplyvniť aj interakcie s potravinami.

Toto jedlo je pre zuby horšie ako sladkosti

Toto jedlo je pre zuby horšie ako sladkosti

18:41 24.02.2024Zdravie

Častá konzumácia tohto typu jedál zvyšuje riziko zubných kazov, upozorňuje dentálna hygienička.

Obľúbený vitamín zvyšuje riziko demencie, varujú vedci. Nachádza sa vo viacerých obilninách

Obľúbený vitamín zvyšuje riziko demencie, varujú vedci. Nachádza sa vo viacerých obilninách

7:36 22.02.2024Zdravie

Štúdia spojila užívanie vitamínu s vyšším riziko demencie.

Kyslá kapusta obsahuje viacero látok prospešných pre zdravie človeka

Kyslá kapusta obsahuje viacero látok prospešných pre zdravie človeka

9:22 19.02.2024Zdravie

Kyslá kapusta obsahuje viacero vitamínov či minerálov prospešných pre zdravie človeka.

Smartfóny spôsobujú problémy aj u rodičov. Takto škodia svojim deťom

Smartfóny spôsobujú problémy aj u rodičov. Takto škodia svojim deťom

6:52 19.02.2024Zdravie

Rodičia, ktorí používajú smartfóny, môžu uškodiť svojim deťom v tínedžerskom veku.