• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Sobota, 3.5.2025Meniny má Galina
27°Bratislava

Kanada sprísni hraničné kontroly, bude brať odtlačky prstov

  • 21:36 04.06.2015
  • TORONTO
Kanada sprísni hraničné kontroly, bude brať odtlačky prstov

Kanada sprísni kontroly na svojich hraniciach a cudzincom prichádzajúcim do krajiny bude odoberať odtlačky prstov a iné biometrické údaje. Vo štvrtok o tom informoval premiér Stephen Harper, ktorého konzervatívna vláda chce tiež vyčleniť viac finančných prostriedkov na činnosť tajných služieb a daňových úradov s cieľom zastaviť financovanie a operácie islamských extrémistov, napríklad prostredníctvom charitatívnych organizácií.

Všetko o Islamskom štáte nájdete TU.

Sprísnenou hraničnou kontrolou bude vláda schopná identifikovať ako aj kontrolovať pohyb podozrivých osôb, ktoré sa pridali k bojom na strane islamistov. "Môžete si sfalšovať meno a vaše dokumenty, no nemôžete si sfalšovať odtlačky prstov," povedal Harper.

Podľa vládneho návrhu všetci cudzinci cestujúci do Kanady na víza prejdú biometrickým skenovaním. Doteraz Kanada vyžadovala biometrické odtlačky prstov od občanov 29 krajín sveta. Sprísnenie kontroly súvisí s odchodom mnohých mladých z krajiny do Sýrie alebo Iraku, kde sa pridávajú k islamistom, pričom po návrate do vlasti predstavujú bezpečnostnú hrozbu. Úrady za posledné tri mesiace evidujú 75 Kanaďanov, ktorí odišli bojovať po boku Islamského štátu.
Zdroj: WEBNOVINY
Najnovšie v kategóriiViac článkov
V krvi Američana našli vzácnu protilátku, toto robil takmer 20 rokov

V krvi Američana našli vzácnu protilátku, toto robil takmer 20 rokov

DNES - 12:13Zahraničné

Protilátky z krvi Tima Friedeho môžu vedcom pomôcť vyvinúť vzácny protijed.

Zelenskyj zavrhol trojdňové prímerie, stretnutie s Trumpom vníma pozitívne

Zelenskyj zavrhol trojdňové prímerie, stretnutie s Trumpom vníma pozitívne

DNES - 11:42Zahraničné

Kyjev je pripravený na úplné prímerie, vyhlásil ukrajinský prezident.

CIA zníži počet pracovníkov o 1200, píše Washington Post

CIA zníži počet pracovníkov o 1200, píše Washington Post

DNES - 7:15Zahraničné

Americká Ústredná spravodajská služba plánuje znížiť počet svojich zamestnancov o približne 1200, pričom tisíce pracovných miest budú rušiť aj iné spravodajské služby Spojených štátov.

Armáda potvrdila plány na veľkú vojenskú prehliadku na Trumpove narodeniny

Armáda potvrdila plány na veľkú vojenskú prehliadku na Trumpove narodeniny

DNES - 6:11Zahraničné

Americká armáda v piatok potvrdila, že v rámci osláv 250. výročia svojho založenia, ktoré pripadá na 14. júna, sa vo Washingtone uskutoční vojenská prehliadka.

Nemecké ministerstvo zahraničných vecí: Rozhodnutie o AfD je demokratické

Nemecké ministerstvo zahraničných vecí: Rozhodnutie o AfD je demokratické

DNES - 6:08Zahraničné

Nemecké ministerstvo zahraničných vecí obhajovalo ako demokratické rozhodnutie nemeckej kontrarozviedky označiť stranu Alternatíva pre Nemecko za preukázateľne pravicovo extrémistickú.