18°Bratislava

Česi majú desať bodov, Nemci v závere uchmatli výhru

• 22:56 08.05.2015
  • PRAHA

Domáci výber Česka zvládol piatkový duel v základnej A-skupine na 79. majstrovstvách sveta, keď reprezentáciu Rakúska zdolal pohodlne 4:0. V tabuľke sa Česi posunuli na tretie miesto pred Švajčiarov, na svojom konte už majú 10 bodov.

Po bezgólovej prvej tretine odklial rakúsku bránku v 32. minúte obranca O. Němec a pred treťou sirénou gólmana Starkbauma prekonali aj Zaťovič a Sobotka. Starkbauma potom v bránke Rakúska nahradil Swette, ktorý si udržal čisté konto iba sedem sekúnd, keď gólový účet duelu uzavrel Voráček.

Hokejoví reprezentanti Nemecka zvíťazili nad výberom Lotyšska 2:1. Lotyši dokázali otvoriť skóre, keď sa v 12. minúte presadil Darziňš.

Následne diváci v Prahe čakali na gól až do 47. minúty - vyrovnávajúci presný zásah dosiahol Wolf počas päťminútovej presilovky pri vylúčení Spruktsa. Dve minúty pred koncom riadneho hracieho času odmietol predĺženie Plachta a zabezpečil svojmu tímu zisk troch bodov.

Nemecko figuruje na 5. priečke tabuľkového poradia "áčka" so 6 bodmi, Lotyši sú na poslednej ôsmej pozícii s 2 bodmi z piatich zápasov.

Výsledky: A-skupina (Praha):

Česko - Rakúsko 4:0 (0:0, 3:0, 1:0)
Góly: 32. O. Němec (Simon), 39. Zaťovič (Hejda), 40. Sobotka (Červenka, Krejčík), 41. Voráček (Jordán, Hertl)
Vylúčení: 2:5 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Bulanov (Rus.), Rönn (Fín.) - Lazarev (Rus.), McIntyre (USA), 17 383 divákov

Nemecko - Lotyšsko 2:1 (0:1, 0:0, 2:0)
Góly: 47. Wolf (Reimer, Krueger), 58. Plachta - 12. Darziňš (Daugaviňš)
Vylúčení: 5:1 na 2 min, navyše: Sprukts (Lotyšsko) 5+DKZ za faul kolenom, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Nord (Švéd.), Wehrli (Švaj.) - Puolakka (Fín.), Kilian (Nór.)

8. Lotyšsko 5 0 1 0 4 7:21 2

Legenda: poradie, mužstvo, zápasy, víťazstvá v riadnom hracom čase (3 b.), víťazstvá po predĺžení alebo sam. nájazdoch (2 b.), prehry po predĺžení alebo sam. nájazdoch (1 b.), prehry v riadnom hracom čase (0 b.), skóre, body.