Rybár ulovil rekordnú raju s hmotnosťou 107 kilogramov
Istý David Griffiths z waleského Sarnu ulovil pri pobreží Škótska raju s hmotnosťou 107 kilogramov, čo je o 3,6 kilogramu viac než bol doterajší britský rekord.
"Boli sme už pol dňa na mori a dovtedy som nechytil nič. A v tom sa zrazu začal navijak hýbať, bolo to ako v Čeľustiach. Raja sa držala pri dne v hĺbke asi 500 stôp. Po približne 30 minútach sa mi ju podarilo dostať 100 stôp od hladiny, vtedy sa však rozhodla ísť znova ku dnu. Bol to skutočný súboj. Po 90 minútach sa mi ju spolu s ďalšími troma chlapmi podarilo dostať do člna," uviedol Griffiths, ktorý zvyčajne chytá v riekach a na love rají bol iba druhý raz v živote.
"Merala 2,3 metra od špičky nosa po koniec chvosta a na šírku mala 1,8 metra. Pomocou porovnávacej tabuľky sme vypočítali jej približnú hmotnosť. Prekonala dovtedajší britský rekord, ale aby to bolo oficiálne, musel by som ju zabiť a odvážiť na brehu. S tým však nesúhlasím, a preto sme ju iba odfotili a pustili späť do mora," dodal. Griffithsa na tejto rybačke sprevádzal jeho 12-ročný syn William, ktorý tiež sám ulovil raju s hmotnosťou 51 kilogramov.
Informácie pochádzajú z webstránky www.bbc.co.uk.
Muž našiel na Google Mapách niečo neuveriteľné. Obrovská jama má zvláštny pôvod
Muž zostal ohromený, keď zistil pravdu o podivnej jame na Mapách Google.
Výskumníci SPU sa zaoberali účinkami hlivy ustricovej na diabetes
Výskum odborníkov Slovenskej poľnohospodárskej univerzity v Nitre potvrdil, že hliva ustricová má pozitívny účinok na pacientov s ochorením diabetes mellitus druhého typu.
Tento obľúbený park je rádioaktívny ako Černobyľ. Odborníci sú v šoku
Bežne dostupný park je podľa expertov vysoko rádioaktívny.
Množstvo mikroplastov v mozgu a ďalších orgánoch stúpa, ukazujú štúdie
Dvadsaťštyri vzoriek mozgu získaných začiatkom roka 2024 obsahovalo mikroplasty tvoriace priemerne pol percenta hmotnosti vzorky, uvádza nová štúdia.
Deň bude mať až 25 hodín, tvrdia vedci. Toto sa deje s Mesiacom
Dni na Zemi sa pomaly a postupne predlžujú. Podľa vedcov bude deň mať napokon 25 hodín, k čomu prispieva najmä dianie s Mesiacom.