Julianne Moore sa ukáže v novom Cronenbergovom filme

Britsko-americká herečka Julianne Moore si zahrá v pripravovanej dráme kanadského režiséra Davida Cronenberga Maps to the Stars.
Snímka Maps to the Stars bude príbehom dvoch bývalých detských hviezd, ktoré zničil Hollywood, a zároveň kritikou losangeleskej spoločnosti posadnutej celebritami. O scenár, ktorý je údajne veľmi provokatívny, sa postaral Bruce Wagner. Nakrúcanie v Toronte a Los Angeles sa začne v júli.
Päťdesiatdvaročná Julianne Moore má na svojom konte štyri nominácie na Oscara. Prvú si vyslúžila v roku 1998 hereckým výkonom v snímke Hriešne noci (1997), ďalšia prišla o dva roky neskôr za účinkovanie v romantickej dráme Hranice lásky (1999). V roku 2003 sa stala deviatou hereckou osobnosťou v histórii, ktorá získala v jeden rok dve nominácie na Oscara v hereckých kategóriách.
Bolo to za vedľajšiu rolu vo filme Hodiny (2002) a hlavnú úlohu v dráme Ďaleko do neba (2002). Má aj šesť nominácií na Zlatý glóbus - okrem spomínaných snímok Hriešne noci, Hranice lásky a Ďaleko do neba ju v roku 2000 nominovali za romantickú komédiu Ideálny manžel (1999), v roku 2010 za vedľajšiu rolu v dráme Single Man (2009) a v roku 2011 v kategórii Najlepší ženský herecký výkon vo filme - komédii alebo muzikáli za dramédiu Decká sú v pohode (2010).
Z tohtoročného udeľovania týchto cien si odniesla sošku za televízny film Prezidentské voľby (2012), kde stvárnila bývalú guvernérku Aljašky a neúspešnú republikánsku kandidátku na viceprezidentku Sarah Palin. Diváci ju poznajú tiež zo snímok Utečenec (1993), Zabijaci (1995), Dvaja v tom (1995), Stratený svet: Jurský park (1997), Psycho (1998), Big Lebowski (1998), Magnólia (1999), Pobrežné správy (2001), Zlodeji pamäti (2004), Potomkovia ľudí (2006), Partička B. D. (2007) či Bláznivá, hlúpa láska (2011). V roku 2003 sa vydala za režiséra Barta Freundlicha, s ktorým má dve deti. Informácie zverejnili webstránky www.hollywoodreporter.com a www.screenrant.com.
Obrazom: Herečka Julianne Moore

Prvé podujatie novej sezóny na hrade Strečno bolo venované Žofii Bosniakovej
Prvé podujatie novej sezóny na hrade Strečno bolo venované spomienke na jeho najznámejšiu majiteľku Žofiu Bosniakovú.

Thurzove slávnosti na Oravskom hrade ponúknu sprievod i jarmok
Slávnostným sprievodom Oravským Podzámkom a ďalším kultúrnym programom na Oravskom hrade budú v nedeľu pokračovať Thurzove slávnosti.

Festival Rock pod Kameňom hlási zmenu miesta
Rock pod Kameňom, najväčší rockový festival na Slovensku, ktorý prebehne 26. až 28. júna, prichádza s novinkami.

Večerné bohoslužby na Zelený štvrtok pripomínajú Ježišovu Poslednú večeru
Katolíci, evanjelici a ďalší kresťania vstúpili Palmovou nedeľou, nazývanou aj ako Kvetná nedeľa (13. 4.), do Svätého týždňa.

Slnko v sieti: Najlepším hraným filmom sú Vlny, získali deväť cien
Slovenská filmová a televízna akadémia (SFTA) vyhlásila v stredu v Bratislave laureátov národnej filmovej ceny Slnko v sieti za rok 2024.