• Recepty
Sobota, 18.5.2024Meniny má Viola
21°Bratislava

• 18:45 15.02.2015

Hokejisti Slovana Bratislava prehrali v nedeľňajšom zápase Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) na ľade Severstaľu Čerepovec 2:4. V septembrovom vzájomnom stretnutí týchto dvoch tímov sa v Slovnaft Arene tiež tešil z triumfu ruský tím (3:0).

Všetky výsledky nedeľňajších zápasov KHL nájdete ----> V TOMTO ČLÁNKU.

Bratislavčania nastúpili iba s jedenástimi útočníkmi a poltuctom bekov a v prvej tretine boli domácim vyrovnaným súperom. V druhej časti otvoril skóre duelu Kagarlickij a druhý gól pridal Monachov, čo však hosťujúcich hráčov nezlomilo. V 42. minúte skorigoval L. Nagy a na ďalší domáci gól z hokejky Černova odpovedal Tičar.

Definitívnu bodku za súbojom dal v 55. minúte Kovyršin gólom na 4:2. Slovan nič neurobil s výsledkom ani v záverečnej power-play. "Gratulujem domácim k víťazstvu. S troma útokmi a troma obranami sme robili čo sme mohli. Máme veľmi veľa hráčov zranených, no chlapci bojovali od začiatku až do konca," zhodnotil zápas pre oficiálnu stránku Slovana tréner Petri Matikainen.

Odporúčame:

Slovan uvažuje po odchode z KHL vstúpiť do českej extraligy

Slovan sa po odchode z KHL môže vrátiť do Tipsport extraligy

Šéf Slovana prehovoril o výplatách, toto hráčov nepoteší

Na debakli Slovana si zgustli médiá, internet je plný vtipov

Maroš Krajči nepovažuje zotrvanie Slovana v KHL za reálne

Pre Slovan to bol záverečný duel na poslednom tripe v tejto sezóne KHL. Bratislavčania v roku 2015 vyhrali z 15 duelov iba dvakrát a momentálne ťahajú sériu šiestich prehier za sebou. V tabuľke Západnej konferencie im patrí posledná priečka, na konte mali 59 bodov.

Posledné tri zápasy základnej časti "belasí" odohrajú pred vlastnými fanúšikmi. V stredu hostia Dinamo Riga, v nedeľu 22. februára do Bratislavy pricestujú hráči Petrohradu a v utorok 24. februára privítajú "žolíkov" z Helsínk. Možno to bude zároveň aj derniéra v KHL, keďže sa hovorí o tom, že Slovan už v ďalšej sezóne túto nadnárodnú súťaž hrať nebude.

Výsledok:

Severstaľ Čerepovec - HC Slovan Bratislava 4:2 (0:0, 2:0, 2:2)

Góly:
25:24 - 1:0 D. Kagarlickij (J. Mons)
30:51 - 2:0 S. Monachov (N. Stasenko, S. Kupcov)
41:13 - 2:1 L. Nagy (R. Tičar)
47:07 - 3:1 P. Černov (D. Kagarlickij, J. Mons)
49:12 - 3:2 R. Tičar (M. Sersen, L. Nagy)
54:13 - 4:2 J. Kovyršin - presilová hra

Vylúčenia:
04:12 Matt Murley (Slovan) - 2 min. (hákovanie)
08:19 Pavel Lukin (Severstaľ) - 2 min. (podrazenie)
14:47 Tomáš Netík (Slovan) - 2 min. (seknutie)
18:09 Ladislav Nagy (Slovan) - 2 min. (seknutie)
18:39 Jakub Štěpánek (Severstaľ) - 2 min. (zovretie puku)
19:38 Ivan Baranka (Slovan) - 2 min. (seknutie)
19:38 Nikolaj Kazakovcev (Severstaľ) - 2 min. (seknutie)
22:39 Dmitrij Kagarlickij (Severstaľ) - 2 min. (hákovanie)
26:41 Matt Murley (Slovan) - 2 min. (podrazenie)
33:38 Milan Bartovič (Slovan) - 2 min. (seknutie)
39:00 Matt Murley (Slovan) - 2 min. + trest do konca zápasu (nešportové správanie)
50:19 Nikolaj Kazakovcev (Severstaľ) - 2 min. (podrazenie)
53:56 Milan Bartovič (Slovan) - 2 min. (seknutie)

strely na bránu: 33:27, vylúčenia: 5:8 na 2 min., navyše: Murley (Slovan) trest do konca zápasu za nešportové správanie, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Gašilov, Gusev - Aľošin, Sazonov, 4182 divákov

Zostavy:
Severstaľ: Štěpánek - Šinin, Arzamascev, Urbom, Chochlov, Stasenko, Pyett, Lukin - Trubačov, Truňov, Turesson - Kazakovcev, Kovyršin, Bučnevič - Kagarlickij, Mons, Černov - Kupcov, Nikoncev, Monachov
Slovan: Backlund - Sersen, Baranka, Barker, J. Brejčák, L. Kozák, V. Mihálik - L. Hudáček, Murley, L. Nagy - Netík, Tičar, Kudrna - Bartovič, Surový, Dominik Rehák - M. Lunter, P. White
Zdroj: WEBNOVINY