• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Štvrtok, 1.5.2025Dnes je Sviatok práce
25°Bratislava

Beblavý chce hlavy smerákov, ktorí riadia štátne nemocnice

  • 10:45 15.12.2014
  • BRATISLAVA
Beblavý chce hlavy smerákov, ktorí riadia štátne nemocnice

Poslanci Smeru-SD Jozef Valocký a Jozef Ježík by si podľa Miroslava Beblavého mali vybrať, či chcú byť riaditeľmi štátnych nemocníc, alebo členmi zdravotníckeho výboru.

Nezaradený poslanec a podpredseda Siete Miroslav Beblavý vyzýva predsedu parlamentu Petra Pellegriniho, aby požiadal poslancov Smeru-SD Jozefa Valockého a Jozefa Ježíka, nech sa vzdajú svojho riaditeľského miesta v štátnych nemocniciach alebo svojho miesta vo výbore pre zdravotníctvo.

"Nie je možné, aby vládu a ministrov zodpovedných za zdravotníctvo kontrolovali poslanci, ktorí sú zároveň priamymi podriadenými ministrov. Predstavte si brannobezpečnostný výbor, v ktorom zasadá šéf SIS, Vojenského spravodajstva a policajný prezident a kontrolujú ministrov vnútra a obrany," vysvetlil Beblavý.

Podpredseda Siete upozorňuje, že za súčasného stavu parlamentná kontrola zdravotníctva nemôže fungovať. "Nemožno zároveň kontrolovať vládu a byť riaditeľom štátnej nemocnice," dodal. Nevýhodné predaje na stravovanie, ktoré uzavreli štyri štátne nemocnice, na zdravotníckom výbore v piatok podľa Beblavého obhajovali poslanec Smeru Vladimír Baláž, ktorý ako riaditeľ banskobystrickej fakultnej nemocnice jednu z nevýhodných zmlúv podpísal a aj Ježík a Valocký.

Ježík je riaditeľom Ústrednej vojenskej nemocnice v Ružomberku a Valocký riaditeľ Fakultnej nemocnice v Nitre, Baláž sa funkcie šéfa banskobystrickej fakultnej nemocnice vzdal. "Ide o priame popretie princípov deľby moci a oslabuje aj tak nedostatočnú parlamentnú kontrolu vlády. Použiť pre túto situáciu spojenie ´konflikt záujmov´ je veľmi chabé a nevystihuje to situáciu, ktorá dokonca ani v histórii slovenského parlamentarizmu nemá obdobu," komentoval Beblavý situáciu, keď riaditelia nemocníc na zdravotníckom výbore obhajujú sami seba a ministra, ktorému podliehajú.

Zdroj: WEBNOVINY
Najnovšie v kategóriiViac článkov
Pri požiari osobného vozidla sa zranili dve osoby

Pri požiari osobného vozidla sa zranili dve osoby

DNES - 18:50Domáce

Pri požiari auta v Leviciach sa vo štvrtok dopoludnia zranili dve osoby. Jedna z nich sa v čase príchodu hasičov už nenachádzala na mieste.

Na Malinom Brde mal vážny úraz hornej končatiny 55-ročný slovenský cyklista

Na Malinom Brde mal vážny úraz hornej končatiny 55-ročný slovenský cyklista

DNES - 18:43Domáce

Počas zjazdu na bicykli z Maliného Brda vo štvrtok popoludní si vážne zranil hornú končatinu 55-ročný slovenský cyklista.

Polícia eviduje neúspešné pokusy o podvod na senioroch,opäť apeluje na opatrnosť

Polícia eviduje neúspešné pokusy o podvod na senioroch,opäť apeluje na opatrnosť

DNES - 16:47Domáce

V priebehu minulého týždňa zaznamenali policajti na území Bratislavského kraja dva prípady, našťastie, neúspešných pokusov o podvodné vylákanie peňazí od seniorov.

M. Šutaj Eštok: Hlas-SD chce rokovať o úprave transakčnej dane pre živnostníkov

M. Šutaj Eštok: Hlas-SD chce rokovať o úprave transakčnej dane pre živnostníkov

DNES - 16:20Domáce

Strana Hlas-SD chce na koaličnej rade hovoriť o tom, aby transakčná daň nemusela platiť pre drobných živnostníkov.

Šutaj Eštok: Hlas odmieta akúkoľvek diskusiu o možných scenároch vystúpenia z EÚ

Šutaj Eštok: Hlas odmieta akúkoľvek diskusiu o možných scenároch vystúpenia z EÚ

DNES - 13:35Domáce

Koaličný Hlas-SD odmieta akúkoľvek diskusiu o možných scenároch vystúpenia Slovenska z Európskej únie.