• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Pondelok, 17.6.2024Meniny má Adolf
15°Bratislava

Muž pil denne 10 plechoviek Coca Coly, mesačnú výzvu natočil

  • 13:29 02.12.2014
  • LOS ANGELES
Muž pil denne 10 plechoviek Coca Coly, mesačnú výzvu natočil

Američan 30 dní dokumentoval, aký efekt má obľúbený sladký nápoj na ľudské telo.

George Prior z Los Angeles bol zvedavý, čo sa stane s jeho organizmom, keď vypijete desať plechoviek Coca Coly denne. Koncom októbra sa preto 50-ročný Američan pustil do 30-dňového experimentu, počas ktorého si k bežnému jedálničku každý deň naservíroval aj desať plechoviek sladkého nápoja. Okrem zvedavosti ho k netradičnej výzve viedol ešte jeden dôvod – chcel ľuďom ukázať, koľko cukru denne často aj nevedomky konzumujú a čo takéto návyky urobia s ľudským telom.

Nové kilogramy aj závislosť

"Už by som to nikdy neurobil. Nepáči sa mi, keď som takýto ťažký," uviedol Američan, ktorý takto za mesiac pribral takmer 13 kilogramov. Otec dvoch detí, ktorý sa inak stravuje zdravo a chodieva pravidelne behať alebo si raz za týždeň zacvičí v posilňovni, uviedol, že okrem nadbytočných kilogramov si všimol ešte jeden nepríjemný "vedľajší účinok" - od sladeného kolového nápoja si postupne začínal budovať závislosť.

"Najdramatickejšia zmena bola u mňa vo váhe – pribral som 13 kíl za 30 dní. Môj krvný tlak tiež stúpol - zo 129 na 77 až na 145 na 96 ku koncu pokusu," uviedol Američan. Hoci sa počas experimentu snažil nemeniť svoj bežný jedálniček, stravoval sa podstatne menej, lebo Coca Cola rýchlo zaplnila jeho žalúdok.

Nebezpečný cukor

Po tom, ako Američan dokončil výzvu a prestal s piť kolu, schudol za štyri dni hneď dve kilá. "Deti by nemali piť kolu. Nemali by však piť ani džúsy a o tom je ťažké presvedčiť rodičov, ktorí veria, že džúsy sú prírodné či dokonca organické. Je to cukor a deti ho nielenže nepotrebujú, ešte im aj škodí," uviedol Prior.

Výzvu na podobnom princípe v roku 2004 absolvoval aj Morgan Spurlock, ktorý sledoval, čo sa stane s jeho telom, ak bude 30 dní konzumovať len jedlo z McDonaldu. Vtedy 32-ročný muž denne prijal vyše 5000 kalórií a na konci experimentu vážil takmer o 11 kilogramov viac, pričom jeho BMI vzrástlo o 13 percent. Spurlock sa počas experimentu nevyhol ani výrazným výkyvom nálad a sexuálnym poruchám.

George Prior si pri výzve s názvom "10 Cokes a Day" zobral na pranier namiesto obľúbeného amerického jedla nemenej obľúbený nápoj, po skončení experimentu ho však už vo svojej chladničke nechce ani vidieť. "Je mnoho ľudí so zdravotnými problémami ako diabetes a srdcové ochorenia, ktorí si neuvedomujú, že si dokážu pomôcť len tým, že obmedzia príjem cukru," dodal Američan.

Videodokumentácie s komentárom

www.10cokesaday.com, ww.telegraph.co.uk, www.mirror.co.uk

Zdroj: SITA
Najnovšie v kategóriiViac článkov
4 dôvody, prečo vám žltnú cukety v záhrade

4 dôvody, prečo vám žltnú cukety v záhrade

VČERA - 20:38Zaujímavosti

Ak majú rastliny nesprávnu farbu, môžu ich trápiť viaceré problémy.

Meta chce využívať vaše fotky a údaje pre svoju umelú inteligenciu. Takto tomu zabránite

Meta chce využívať vaše fotky a údaje pre svoju umelú inteligenciu. Takto tomu zabránite

VČERA - 19:29Zaujímavosti

Umelá inteligencia od spoločnosti Meta bude zbierať a používať vaše údaje, ak nevyslovíte nesúhlas.

Spojené štáty stratili minimálne tri jadrové bomby, podľa odborníkov ich môže byť viac

Spojené štáty stratili minimálne tri jadrové bomby, podľa odborníkov ich môže byť viac

VČERA - 18:06Zaujímavosti

Podľa expertov je možné, že Spojené štáty americké prišli až o šesť nukleárnych bômb.