Bratislava

Tomáš Kopecký strelil dva góly, Handzuš prihrávkou rozhodol

• 11:35 07.04.2013
  • SUNRISE

Slovenský hokejista v službách Floridy Tomáš Kopecký strelil v sobotu v zápase NHL proti Washingtonu dva góly a stal sa treťou hviezdou súboja.

Pre 31-ročného útočníka to boli 14. a 15. presný zásah sezóny, čím vyrovnal svoje maximum z ročníka 2010/11.

Vtedy však odohral 81 stretnutí, teraz mu na pätnásť gólov stačilo 38 duelov.

Kopecký je momentálne najproduktívnejším Slovákom v NHL (25 bodov) a najlepším strelcom Floridy. Panthers zápas s Capitals nevyšiel, po dvoch tretinách prehrávali už 0:4.

V záverečnej finišovali, znížili na 3:4, ale na body nedosiahli. Prvou hviezdou súboja sa stal kapitán Washingtonu Alexander Ovečkin, ktorý bol pri všetkých štyroch góloch svojho tímu.

Dosiahol hetrik a pridal aj asistenciu. Pre Ovečkina to bol dvanásty trojgólový zápas kariéry. Capitals natiahli sériu víťazstiev na tri, z posledných jedenástich duelov vyhrali osem. "Spoluhráči odviedli skvelú prácu a výborne ma nachádzali pred bránkou. Ja som potom už len umiestňoval puky," tvrdil Ovečkin.

Z druhého presného zásahu v ročníku sa tešil Richard Pánik z Tampy Bay, ktorého ideálne pred bránkou našiel Vincent Lecavalier. Lightning napokon na ľade New York Islanders prehrali 2:4.

Tím okolo Ľubomíra Višňovského naďalej bojuje o play-off, prvé od roku 2007. Momentálne sú Islanders na "Východe" na 8. mieste s dvojbodovým náskokom na deviaty Winnipeg.

Slovenský obranca odohral takmer 23 minút a pripísal si aj dva plusové body.

"Tvrdo sme bojovali a robili sme tie drobné veci, ktoré dopomáhajú k víťazstvám. Naši lídri sú dostatočne skúsení a kvalitní a dnes to aj ukázali," povedal tréner Islanders Jack Capuano.

Veľký podiel na výhre Chicaga v Nashville 1:0 má Michal Handzuš. Banskobystričan v druhom zápase za Blackhawks po výmene zo San Jose prvýkrát bodoval, keď pripravil v 6. min gól na 1:0 pre Bryana Bickella, ktorý už strieľal do odkrytej bránky.

"Urobil to skvele, potom už nebol problém umiestniť puk do prázdnej svätyne," povedal Bickell. Handzuš navyše pomáhal v defenzíve, odohral 15 minút a mal 66,7 % úspešnosť na vhadzovaniach.

Chicago napriek ofenzívnej sile futbalové vedenie udržalo až do konca. Marián Hossa počas vyše 16 minút vystrelil na bránku Predators dvakrát.

Druhé čisté konto v sezóne a trináste v kariére vychytal Ray Emery, ktorý mal 20 úspešných zákrokov. Blackhawks potrebujú ešte dva body na definitívne potvrdenie postupu do play-off. Chicago zdolalo Nashville tento týždeň druhýkrát a v nedeľu bude mať doma šancu aj na tretí úspech v rade.

V bitke dvoch tradičných rivalov zdolal Montreal doma Boston 2:1 a vedie Severovýchodnú divíziu. Boston sa naďalej trápi v presilovkách, v ktorých patrí medzi najhorších v celej NHL.

Kapitán Bruins Zdeno Chára odohral v zápase 26:11 min a bol najvyťažovanejším hráčom tímu.

"Každý zápas s Bostonom je pre nás špecifický. V tejto sezóne sa nám proti Bruins darí a sme tomu radi. Dnes sme museli bojovať do poslednej minúty a podali sme naozaj kvalitný výkon," spokojne hovoril obranca Josh Gorges.

New Jersey hrozí za posledné tri roky druhá neúčasť v play-off, v sobotu prehralo doma s Torontom 1:2 a bol to jeho tretí neúspech v rade.

Až 49 striel vyslali hráči Caroliny na gólmana New York Rangers Henrika Lundqvista, ale za jeho chrbát prešla len jediná.

Na bránku Hurricanes smerovalo o 19 striel menej, ale za chrbátmi Dana Ellisa a Justina Petersa skončili až štyri. Hurricanes prehrali doma siedmy duel v sérii, čím vyrovnali negatívny klubový rekord.

"Som poriadne unavený, ani neviem, čo mám hovoriť. Dnes budem odpovedať len na krátke otázky. Výhra ma veľmi teší," uviedol po zápase Henrik Lundqvist, ktorý v priebehu necelých 24 hodín kryl vo dvoch stretnutiach celkovo 74 striel. Rangers momentálne vďaka siedmim bodom z posledných štyroch zápasov patrí 7. priečka v tabuľke Východnej konferencie.

Winnipeg ukončil sériu piatich prehier výhrou nad Philadelphiou, o ktorej rozhodol v druhej tretine. Od 33. do 40. minúty strelili Jets štyri góly.

"V posledných štyroch stretnutiach, ktoré sme vyhrali, sme hrali celých 60 minút. Dnes sme mali zlé chvíle v druhej tretine a nepodarilo sa nám podať dobrý výkon počas celého duelu," skonštatoval krídelník Flyers Scott Hartnell. Obhajca Stanleyho pohára z Los Angeles zdolal Edmonton 4:1 a vyhral druhý zápas v sérii.

Brankár Phoenixu Mike Smith zlikvidoval 24 striel hráčov Colorada a pripísal si pri výhre 4:0 už 24. shutout kariéry a piaty v sezóne. Calgary po odchode Jaroma Iginlu sa stále trápi, vo Vancouveri zaznamenalo už štvrtú prehru za sebou.

Výsledky:
Nashville - Chicago 0:1 (0:1, 0:0, 0:0)
Gól: 6. Bickell (HANDZUŠ, Kruger)

Winnipeg - Philadelphia 4:1 (0:1, 4:0, 0:0)
Góly: 33. Clitsome (B. Little, Wheeler), 34. Wellwood (E. Kane, O. Jokinen), 35. E. Kane (Santorelli, Burmistrov), 40. B. Little (Wheeler, Ladd) - 12. Fedotenko (Huskins, Gagne)

Montreal - Boston 2:1 (1:0, 1:1, 0:0)
Góly: 7. Galchenyuk (Prust, Subban), 21. Ryder (Subban, Plekanec) - 28. Paille (Boychuk)

Los Angeles - Edmonton 4:1 (2:0, 1:1, 1:0)
Góly: 2. M. Richards (J. Carter), 16. J. Carter (D. Brown, Kopitar), 29. Vojnov (Justin Williams, Stoll), 60. Doughty - 23. Pääjärvi (Jakupov, Gagner)

New Jersey - Toronto 1:2 (0:1, 0:0, 1:1)
Góly: 52. Clarkson (Židlický) - 4. Komarov (Fraser, Franson), 49. Bozak (Kessel, Van Riemsdyk)

New York Islanders - Tampa Bay 4:2 (1:0, 1:1, 2:1)
Góly: 15. Grabner (Tavares), 29. Bailey (Okposo, Nielsen), 54. M. Martin (Lee, Streit), 60. A. MacDonald (Bailey) - 25. PÁNIK (Lecavalier, Carle), 44. Carle (Stamkos, Pouliot)

Florida - Washington 3:4 (0:1, 0:3, 3:0)
Góly: 47. T. KOPECKÝ (Fleischamnn, Brennan), 49. Mueller (Matthias, Huberdeau), 60. T. KOPECKÝ (Matthias) - 16. Ovečkin (Ribeiro, Nicklas Bäckström), 21. Ribeiro (M. Green, Ovečkin), 23. Ovečkin (Nicklas Bäckström, Johansson), 35. Ovečkin (Johansson, Nicklas Bäckström)
Tomáša Kopeckého (Florida) vyhlásili za tretiu hviezdu zápasu.

Carolina - New York Rangers 1:4 (0:0, 0:3, 1:1)
Góly: 50. Dalpe (Skinner, E. Staal - 22. Stepan (B. Richards, Clowe), 23. Callahan (Rick Nash, Stepan), 32. Rick Nash (Zuccarello, Del Zotto), 60. B. Boyle

Phoenix - Colorado 4:0 (1:0, 3:0, 0:0)
Góly: 2. Boedker (Hanzal, Ekman-Larsson), 24. Hanzal (Doan, R. Vrbata), 28. Gordon (Moss), 35. Doan (R. Vrbata, Ekman-Larsson)

Vancouver - Calgary 5:2 (2:1, 2:0, 1:1)
Góly: 1. Hamhuis (Burrows, D. Sedin), 7. Weise (Garrison, Lapierre), 28. Burrows (D. Sedin, H. Sedin), 40. Edler (D. Sedin, H. Sedin), 60. H. Sedin - 14. Wideman (Stajan, Giordano), 51. Tanguay (Stajan, Stempniak)
Zdroj: WEBNOVINY