Popularita francúzskeho prezidenta klesla na nové dno
- 8:15 09.11.2014
- PARÍŽ

Popularita francúzskeho prezidenta Françoisa Hollanda v polovici jeho päťročného funkčného obdobia poklesla na 12 percent, čo je v danom prípade najnižšia úroveň zaznamenaná v modernej ére.
Okrem prezidenta v uplynulých mesiacoch čelil poklesu popularity aj francúzsky premiér Manuel Valls, ktorý od septembra vedie reorganizovanú vládu. Centristicky orientovaný líder v čase obmeny obhajoval nepopulárne ekonomické reformy, ktoré sú podľa neho nevyhnutné, nepredstavujú však odklon od francúzskeho sociálneho modelu. Dôvodom nespokojnosti obyvateľov druhej najväčšej krajiny EÚ je vysoká nezamestnanosť a narastajúci štátny dlh, na ktorý vláda reaguje úspornými opatreniami. Francúzi prestávajú veriť, že vláda Socialistickej strany na čele s Hollandom dokáže súčasný negatívny trend zvrátiť.

Cyklista hazardoval so životom dieťaťa. Polícia po ňom pátra
Nezodpovedný muž ohrozil svoje zdravie aj život dievčatka.

Útočníka na škole v Nantes blízki popísali ako samotára obdivujúceho Hitlera
Študenta strednej školy v Nantes, ktorý vo štvrtok pobodal štyroch ľudí, jeho známi popísali ako samotára obdivujúceho nacistického vodcu Adolfa Hitlera, uviedla v piatok francúzska prokuratúra.

Verejná rozlúčka s pápežom sa skončila, vzdať mu úctu prišlo 250.000 ľudí
Vo Vatikáne sa v piatok o 19.00 h skončila verejná rozlúčka so zosnulým pápežom Františkom.

FBI zadržala štátnu sudkyňu, údajne pomáhala migrantovi vyhnúť sa úradom
Riaditeľ amerického Federálneho úradu pre vyšetrovanie (FBI) Kash Patel v piatok informoval, že príslušníci FBI zadržali sudkyňu pôsobiacu na súde v štáte Wisconsin. Obvinená je z toho, že pomáhala ilegálnemu migrantovi vyhnúť sa

Zelenskyj: V rakete, ktorá dopadla na Kyjev, boli súčiastky od výrobcov z USA
Raketa, ktorú Rusko odpálilo na Kyjev, pochádzala zo Severnej Kórey a nachádzali sa v nej desiatky súčiastok vyrobených americkými spoločnosťami.