13°Bratislava

Cibulková vyhrala v Sofii druhý zápas, vedie skupinu Sredec

• 9:44 30.10.2014
  • SOFIA

Slovenská tenistka Dominika Cibulková zostáva bez prehry aj po druhom zápase na koncosezónnom výberovom podujatí WTA Garanti Koza Tournament of Champions v bulharskej Sofii.

Turnajová dvojka Cibulková si v záverečnom súboji stredajšieho programu poradila v základnej skupine Sredec so Španielkou Carlou Suárezovou-Navarrovou, nasadenou päťkou, za 113 minút 7:5, 6:4.

Po dvoch víťazstvách je slovenská tenistka blízko postupu do sobotňajšieho semifinále. Svoje účinkovanie v skupine Sredec zakončí vo štvrtok približne po 20.30 h SEČ súbojom s Nemkou Andreou Petkovicovou.

Cibulková viedla v prvom sete 5:0

Nabudená Cibulková v prvom sete viedla nad Suárezovou-Navarrovou 5:0, ale napokon potrebovala odohrať 12 gemov a 7 setbalov, kým ho získala po 65 minútach 7:5. "V úvode zápasu som hrala výborný tenis. Bol to výkon ako z obdobia začiatku tohto roku, keď sa mi tak darilo," uviedla Cibulková pre agentúru SITA.

V druhom dejstve už 25-ročná Slovenka nepustila šancu na víťazstvo z rúk a za stavu 5:4 premenila pri podaní súperky druhý mečbal.

"Za stavu 5:0 som prestala byť dôsledná, ona sa dvoma-tromi loptami do toho dostala. Pri setbaloch som si to chcela až veľmi rýchlo uhrať, bolo to miestami bezhlavé a uponáhľané z mojej strany. Keď máte na kurte náskok 5:0, je to super, ale keď je zrazu 5:5, drobná panika je normálna. Dávam si však plus za to, ako som to dokázala ustáť a zvíťaziť 7:5. Neprejavil sa negativizmus, s ktorým som mala problém posledných pár týždňov. Bola som silná, aj keď som si to sama skomplikovala," vysvetlila Cibulková, dvanástka svetového ženského rebríčka.

Odporúčame aj:

Cibulková zdolala v Sofii Pironkovovú, nestratila ani set

Zverenka fedcupového kapitána SR Mateja Liptáka Cibulková zdolala o rok staršiu Španielku už druhý raz. Začiatkom tohto roku počas svojej spanilej jazdy až do finále Australian Open ju poslala v 3. kole z dvorca s debaklom 6:1, 6:0.

Cibulková má aktuálne v Sofii už istých 65 000 USD a 45 bodov do rebríčka WTA. "Cítim sa výborne na kurte a chcem si to udržať. Každý deň je iný, ale dúfam, že si oddýchnem a budem fit, lebo ma čaká už tretí deň za sebou zápas," upozornila Cibulková.

K postupovým ambíciám podotkla: "Doteraz som nerozmýšľala nad tým, či postúpim alebo nie. Chcela som len vyhrať najbližší zápas, ukázať dobrý tenis a mať z toho radosť. Nechcem teraz myslieť na to, koľko gemov ešte musím vyhrať, aby som postúpila. Nesmie ma to zväzovať. Postačí mi, ak si zachovám to dobré z mojich doterajších výkonov v Sofii. Teším sa."

Domáca Pironkovová neuspela ani v druhom zápase

Nemka Andrea Petkovicová (4.) zvíťazila v úvodnom stredajšom súboji skupiny Sredec nad domácou držiteľkou voľnej karty Cvetanou Pironkovovou, osmičkou turnaja, za 127 minút 7:5, 6:2.

Petkovicová si pripísala prvé víťazstvo na tohtoročnom sofijskom turnaji a oživila šancu na postup do semifinále. Domáca hráčka Pironkovová má na konte dve prehry a je už bez šance na postup.

V skupine Serdika sa v stredu zrodilo jednoznačné víťazstvo Španielky Garbine Muguruzovej-Blancovej (7) nad turnajovou jednotkou, Ruskou Jekaterinovu Makarovovou, 6:2, 6:1. Pre obe hráčky to bol vstup do turnaja.

Stredajšie výsledky:

Skupina Sredec:

Dominika Cibulková (SR-2) - Carla Suárezová-Navarrová (Šp.-5) 7:5, 6:4 za 113 minút

Andrea Petkovicová (Nem.-4) - Cvetana Pironkovová (Bul.-8) 7:5, 6:2 za 127 minút

Skupina Serdika:
Garbine Muguruzová-Blancová (Šp.-7) - Jekaterina Makarovová (Rus.-1) 6:1, 6:2 za 69 minút