• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Streda, 30.4.2025Meniny má Anastázia
18°Bratislava

Severná Kórea zakáže pre ebolu vstup turistom do krajiny

  • 12:32 23.10.2014
  • SOUL
Severná Kórea zakáže pre ebolu vstup turistom do krajiny

Severná Kórea zakáže pre obavy z rozšírenia vírusu eboly cudzincom od piatku vstúpiť do krajiny. Nie je zatiaľ isté, či sa zákaz bude týkať aj diplomatov a podnikateľov spojených s Pchjongjangom.

"Dostali sme len oficiálnu správu od našich partnerov v Kórejskej ľudovodemokratickej republike (KĽDR), že od piatku nebudú smieť vstúpiť do krajiny žiadni turisti bez ohľadu na krajinu, z ktorej prichádzajú," uviedol Gareth Johnson z Young Pioneer Tours, turistickej agentúry so sídlom v Číne, ktorá sa orientuje na KĽDR. Koncom septembra severokórejský predstaviteľ uviedol, že krajina zvýšila karanténne opatrenia na identifikovanie cudzincov a turistov, ktorí by mohli byť nositeľmi vírusu.

"Nie je známe, ako dlho bude nariadenie v platnosti, no pre premenlivý charakter severokórejskej politiky stále dúfame, že budeme môcť uskutočniť tri plánované turistické návštevy cudzincov v KĽDR do konca roka 2014," povedal Nick Bonner predstaviteľ Korjo Tours, turistickej agentúry so sídlom v Pekingu.

"Cesty zahraničných turistov do KĽDR nie sú časté a prítomnosť vírusu eboly v krajine nebola zaznamenaná. V roku 2003 Severná Kórea uzavrela svoje hranice pre SARS, hoci tam nezaznamenali ani jeden prípad," uviedol Bonner.

Najmenej 4877 ľudí podľahlo ochoreniu na ebolu, podľa Svetovej zdravotníckej organizácie sa vírusom nakazilo 10 000 ľudí. Experti však predpokladajú, že počet nakazených môže byť aj trojnárodne vyšší.
Zdroj: WEBNOVINY
Najnovšie v kategóriiViac článkov
Kallasová: EÚ pripravuje plán B pre prípad, že USA odídu z rokovaní o Ukrajine

Kallasová: EÚ pripravuje plán B pre prípad, že USA odídu z rokovaní o Ukrajine

DNES - 21:28Zahraničné

Európska únia pripravuje plán B, ako zachovať sankcie uvalené na Rusko za jeho inváziu na Ukrajinu, pre prípad, že Spojené štáty upustia od mierových rokovaní a budú sa snažiť o zblíženie s Ruskom.

Bielorusko udelí amnestiu tisícom väzňov, tí politickí medzi nimi nebudú

Bielorusko udelí amnestiu tisícom väzňov, tí politickí medzi nimi nebudú

DNES - 21:09Zahraničné

Bielorusko schválilo návrh zákona, na základe ktorého pri príležitosti 80. výročia konca druhej svetovej vojny udelí amnestiu tisícom väzňov.

V Kurskej oblasti sú stále podľa Putina malé skupiny ukrajinských vojakov

V Kurskej oblasti sú stále podľa Putina malé skupiny ukrajinských vojakov

DNES - 20:35Zahraničné

Ruský prezident Vladimir Putin v stredu oznámil, že v ruskej Kurskej oblasti sa stále nachádza niekoľko malých skupín ukrajinských vojakov. Podľa neho sa ukrývajú v pivniciach a iných skrýšach.

Scholzov kabinet sa zišiel na svojom poslednom zasadnutí

Scholzov kabinet sa zišiel na svojom poslednom zasadnutí

DNES - 19:57Zahraničné

Len približne 15 až 20 minút trvalo v stredu zrejme posledné zasadnutie nemeckej vlády úradujúceho sociálnodemokratického kancelára Olafa Scholza.

Izrael žiada pomoc pri hasení požiarov okolo Jeruzalema

Izrael žiada pomoc pri hasení požiarov okolo Jeruzalema

DNES - 18:57Zahraničné

Izraelská armáda v stredu dostala rozkaz zapojiť sa do likvidácie požiarov, ktoré vypukli v blízkosti Jeruzalema a v dôsledku silného vetra a vysokých teplôt sa rýchlo šíria.