Štvrtok, 2.5.2024Meniny má Žigmund
13°Bratislava

• 20:51 18.10.2014
  • BERLÍN

Futbalisti Borussie Dortmund zaváhali v sobotňajšom stretnutí 8. kola najvyššej nemeckej súťaže, nad ich sily bol tím 1. FC Kolín nad Rýnom, ktorý na domácom trávniku zvíťazil 2:1. O góly nováčika sa postarali Kevin Vogt a Simon Zoller. Súťažný debut po júlovej zlomenine záprstnej kostičky na pravej nohe a následnej operácii mal v drese "capkov" Dušan Švento. Člen širšieho kádra slovenskej reprezentácie nastúpil v základnej zostave a odohral na ľavej strane stredu poľa dovedna 57 minút. Spomedzi zverencov Jürgena Kloppa sa strelecky presadil iba taliansky legionár Dortmundu Ciro Immobile.

Líder tabuľky a obhajca trofeje I. bundesligy Bayern Mníchov rozstrieľal na vlastnom trávniku Werder Brémy 6:0. Dva razy skórovali kapitán Philipp Lahm a Mario Götze, jeden presný zásah Xabi Alonso a Thomas Müller z pokutového kopu.

Hráči VfB Stuttgart dokázali na domácej pôde remizovať s Bayerom Leverkusen 3:3 napriek tomu, že po prvom polčase prehrávali 0:3.

Výsledky sobotňajších stretnutí 8. kola najvyššej nemeckej futbalovej súťaže I. bundesligy:

Bayern Mníchov - Werder Brémy 6:0 (4:0)
Góly: 20. a 79. Lahm, 45. a 86. Götze, 27. Xabi Alonso, 43. Thomas Müller (z pok. kopu)

Freiburg - VfL Wolfsburg 1:2 (0:1)
Góly: 90.+ Kerk - 8. a 66. Caligiuri
Karim Guédé (Freiburg) nefiguruje v zápise o stretnutí.

Hannover 96 - Borussia Mönchengladbach 0:3 (0:1)
Góly: 14. a 90. Kruse, 49. Xhaka

1. FC Kolín nad Rýnom - Borussia Dortmund 2:1 (1:0)
Góly: 40. Vogt, 74. Zoller - 48. Immobile
Dušan Švento (Kolín) nastúpil v základnej zostave a z trávnika odišiel v 57. min.

Mainz - Augsburg 2:1 (2:0)
Góly: 20. J. Hofmann, 23. Samperio - 78. Tobias Werner

VfB Stuttgart - Bayer Leverkusen 3:3 (0:3)
Góly: 57. Timo Werner, 67. F. Klein, 76. Harnik - 4. a 9. Son Heung-Min, 41. Bellarabi

Schalke 04 Gelsenkirchen - Hertha Berlín 2:0 (1:0)
Góly: 19. Huntelaar, 65. Draxler
Peter Pekarík (Hertha) odohral celé stretnutie.