Pri veľkej bankomatovej lúpeži možno pomáhali aj SBS-kári

Vykrádačom bankomatov na východe Slovenska mohli pomáhať aj členovia súkromných bezpečnostných služieb. Polícia podľa jej šéfa Tibora Gašpara pracuje aj s takouto verziou.
"Predpokladá sa, že bez účasti niekoho z SBS to asi nešlo," dodal. "Je isté, že boli použité kópie originálnych kľúčov, ktoré idú do bankomatu a boli pre páchateľov známe trezorové kódy, a boli známe aj kódy od alarmov," doplnil.
Podľa policajného prezidenta bol zločin organizovaný dlhší čas. Polícia zatiaľ stíha vo väzbe troch ľudí, ktorým pripisuje vykradnutie desiatich bankomatov z celkového počtu 14 bankomatov. Jeden bankomat nebol vykradnutý, ale pokusom o to poškodený. Gašpar tiež vyzdvihol prácu policajtov z Prešovského kraja.
"Pretože previerkou vozidla a dvoch páchateľov sa podarilo, že máme dnes obvinené tri osoby," povedal. Kľúčové podľa Gašpara bolo, že policajti si všimli páchateľov v čiernych odevoch, ktoré používajú SBS-ky, ale bez príslušného označenia. "Tento moment sa stal pravdepodobne osudným," skonštatoval.
Tým, že policajti týchto páchateľov skontrolovali, narazili v ich aute na kazety z vylúpeného bankomatu. Vo Fabii bolo 200-tisíc eur. Policajný šéf ešte dodal, že auto malo systém na automatické otáčanie evidenčného čísla. "Niektorí páchatelia to s obľubou využívajú," ozrejmil. Gašpar tiež potvrdil, že týchto policajtov odmenia.
Polícia v piatok 29. marca potvrdila útok na viacero bankomatov na východe Slovenska. Poškodenie trinástich bankomatov Slovenskej sporiteľne potvrdil jej hovorca Štefan Frimmer. Na druhý deň vyšetrovateľ obvinil tri osoby z Košíc a okolia z trestného činu krádeže. Hrozí im trest odňatia slobody na desať až 15 rokov.

Polícia pátra po mužovi, ktorý platil odcudzenou kartou
Polícia pátra po neznámom páchateľovi, ktorý platil odcudzenou platobnou kartou v obchodnom centre v Pezinku.

Na Trenčianskom hrade sa začala obnova parkánového múru, vstup na hrad obmedzili
Na Trenčianskom hrade odštartovali stavebné práce na obnove parkánového múru. Investíciu za viac ako 600.000 eur finančne podporilo Ministerstvo kultúry SR dotáciou 350.000 eur,

Múzeum SNP v Banskej Bystrici oslavuje 70 rokov od svojho založenia
Múzeum Slovenského národného povstania v Banskej Bystrici v tomto roku oslavuje 70 rokov svojej existencie, symbolicky zároveň s 80. výročím ukončenia druhej svetovej vojny.

Inšpektori našli na trhu nevyhovujúcu potravinu
Štátna veterinárna a potravinová správa upozorňuje na nevyhovujúcu zeleninu.

TEDi sťahuje z predaja nebezpečný produkt. Ak ho máte, musíte ho prestať používať
Výrobok z obľúbeného reťazca môže ohroziť zdravie.