Galko v kauze Vojenského spravodajstva vypovie ako svedok

V kauze údajného tunelovania Vojenskej spravodajskej služby (VSS) bude ako svedok vypovedať exminister obrany Ľubomír Galko, ktorý je dnes poslancom za SaS. Agentúru SITA o tom informovala hovorkyňa strany Sloboda a Solidarita (SaS) Katarína Svrčeková.
Podľa SaS sú autormi spisu o tunelovaní dôstojníci z vedenia VSS, ktorí boli po páde vlády Ivety Radičovej z funkcií odvolaní. Kauzu podozrení o údajnom tunelovaní VSS v minulosti odštartovala tajná správa, ktorú anonymne dostal denník Sme. Vlani v máji vyvolala veľkú odozvu v médiách a bola dôvodom viacerých rokovaní kontrolného výboru parlamentu.
Údajne hovorí o tom, že dvaja šéfovia tajných vojenských služieb postupovali ako súčasť organizovanej skupiny a s peniazmi a majetkom tajných služieb narábali tak, aby z toho mali osobný prospech oni alebo tretie osoby. Dokument má 134 listov a zrejme vychádza z vnútorného vyšetrovania vo vojenskej rozviedke, ktoré sa rozbehlo, keď ministerstvo obrany viedol Ľubomír Galko.

Bezpečnostná rada sa bude zaoberať aj hrozbou útoku na verejného činiteľa
Vo štvrtok sa uskutoční mimoriadne zasadnutie Bezpečnostnej rady SR. Jej začiatok je naplánovaný na 9.00 h.

Šimečka: Najviac šíri nenávisť a polarizuje premiér
Líder opozičného hnutia PS a poslanec Národnej rady SR Michal Šimečka mieni, že najviac šíri nenávisť a polarizuje premiér Robert Fico. Odkázal mu to v otvorenom liste.

Dokedy potrvá výluka pri Poprade? SSC zverejnila odhad
Slovenská správa ciest reagovala na poškodenie statiky mosta nad železnicou.

FOTO: Muž sa pohyboval po škole s atrapou zbrane
Muž je podozrivý z nebezpečného vyhrážania a šírenia poplašnej správy.

PS podáva pre novelu zákona o neziskových organizáciách návrh na Ústavný súd
Hnutie PS podáva pre novelu zákona o mimovládnych neziskových organizáciách návrh na Ústavný súd SR.