Z kapely The Smashing Pumpkins odišiel bubeník

Z americkej kapely The Smashing Pumpkins odišiel bubeník Mike Byrne. Informáciu pre portál MusicRadar.com potvrdil líder formácie Billy Corgan. "Povedzme, že Mike jednoducho odišiel," povedal. Dvadsaťštyriročný hudobník sa ku kapele pridal v roku 2009. Podieľal sa na albumoch Teargarden by Kaleidyscope (2009) a Oceania (2012).
Video: The Smashing Pumpkins - Tonight, Tonight
The Smashing Pumpkins vznikli v roku 1988 v Chicagu, pričom v rokoch 2001 až 2005 boli neaktívni. V súčasnosti majú na konte deväť štúdioviek vrátane spomínanej konceptuálnej nahrávky Teargarden By Kaleidyscope, ktorá vychádza postupne od roku 2009. Ich najväčšími hitmi sú skladby Today, Disarm, Bullet With Butterfly Wings, 1979, Tonight, Tonight, The End Is The Beginning Is The End, Ava Adore alebo Perfect. Ich piesne sa objavili aj na soundtrackoch k filmom ako Lost Highway (1997), Batman a Robin (1997) či Transformers (2007).
Informácie pochádzajú z webstránky www.gigwise.com a z archívu agentúry SITA.

Otvorenie letnej sezóny na Spišskom hrade ponúka bohatý program
Bohatý program určený predovšetkým rodinám s deťmi ponúka sobotňajšie slávnostné otvorenie letnej turistickej sezóny na Spišskom hrade.

Prvé podujatie novej sezóny na hrade Strečno bolo venované Žofii Bosniakovej
Prvé podujatie novej sezóny na hrade Strečno bolo venované spomienke na jeho najznámejšiu majiteľku Žofiu Bosniakovú.

Thurzove slávnosti na Oravskom hrade ponúknu sprievod i jarmok
Slávnostným sprievodom Oravským Podzámkom a ďalším kultúrnym programom na Oravskom hrade budú v nedeľu pokračovať Thurzove slávnosti.

Festival Rock pod Kameňom hlási zmenu miesta
Rock pod Kameňom, najväčší rockový festival na Slovensku, ktorý prebehne 26. až 28. júna, prichádza s novinkami.

Večerné bohoslužby na Zelený štvrtok pripomínajú Ježišovu Poslednú večeru
Katolíci, evanjelici a ďalší kresťania vstúpili Palmovou nedeľou, nazývanou aj ako Kvetná nedeľa (13. 4.), do Svätého týždňa.