Helena Mezenská kontinuálne pokračuje v tretej petícii

Poslankyňa za OĽaNO Helena Mezenská od jesene 2013 kontinuálne pokračuje v tretej petícii. V polovici októbra odštartovala Mezenská petičnú akciu za vyslovenie nedôvery vláde. "Petícia je nástrojom, ako ľuďom otvoriť oči, ukázať im, aká je situácia v parlamente, aký rozdiel je medzi tým, čo Smer-SD hovorí a ako koná. To klamstvo sa musí skončiť. Politika nemôže slúžiť dvom percentám najbohatších občanov," povedala vtedy pre agentúru SITA Mezenská.
Potom, ako Mezenská neuspela vo voľbách hlavy štátu, v marci odštartovala petíciu za záchranu slovenskej pôdy, keďže podľa súčasnej legislatívy sa pôda na Slovensku stáva tovarom, ktorý môžu voľne skupovať aj zahraniční investori. Tým je podľa poslankyne obyčajných ľudí ohrozená územná celistvosť a zvrchovanosť Slovenskej republiky.
"Tieto petície majú za úlohu zvýšiť informovať ľudí o tom, čo sa deje v spoločnosti a ako sa správa vládna moc. Zároveň chceme ľudí spájať v záujme zlepšenia každodenného života," povedala pre agentúru SITA Mezenská. OĽaNO už avizovalo, že pre ochranu slovenskej pôdy bude iniciovať aj mimoriadnu schôdzu parlamentu. Od 1. mája 2014 si pôdu na Slovensku budú môcť kúpiť aj fyzické zahraničné osoby, doteraz ju mohli kupovať iba firmy so sídlom v zahraničí.

Polícia vypátrala muža, ktorý prepadol 68-ročnú ženu
Kriminalisti objasnili lúpežné prepadnutie.

Hasiči zasahovali pri požiari autobusu
Hasiči vo štvrtok večer zasahovali pri požiari autobusu v bratislavskej Petržalke.

Vážna nehoda: Auto sa zrazilo s kamiónom
Na mieste zasahujú všetky záchranné zložky.

Pri požiari osobného vozidla sa zranili dve osoby
Pri požiari auta v Leviciach sa vo štvrtok dopoludnia zranili dve osoby. Jedna z nich sa v čase príchodu hasičov už nenachádzala na mieste.

Na Malinom Brde mal vážny úraz hornej končatiny 55-ročný slovenský cyklista
Počas zjazdu na bicykli z Maliného Brda vo štvrtok popoludní si vážne zranil hornú končatinu 55-ročný slovenský cyklista.