• 21:50 15.02.2013
  • BRATISLAVA

Výsledky 48. kola slovenskej najvyššej hokejovej súťaže.

MsHK DOXXbet Žilina - HK Nitra 1:2 (0:0, 1:1, 0:1)

Góly: 34. T. Sýkora (T. Troliga, Árvay) - 28. Lukáš Novák (Kmeč, Bene), 58. Bene (Lukáš Novák, Kmeč)
Vylúčení: 5:4 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: T. Orolín, Gašparík - Bogdaň, Snášel, 961 divákov

Zostavy:
Žilina: Žigárdy - Brcko, Gula, Rúfus, Árvay, J. Dlouhý, M. Leško, T. Staňo, R. Slota - T. Varga, R. Krajči, Drábek - M. Kokavec, T. Troliga, T. Sýkora - Drevenák, O. Ďuriš, Valášek - A. Lipovský, P. Kopecký, Mašlanka
Nitra: M. Laco - Nádašdi, P. König, Rais, Ordzovenský, Vosátko, M. Bača, Vantroba, Trefný - R. Tománek, Stümpel, Pupák - Podstavek, T. Chrenko, Hrnka - Jokila, E. Piatak, Mašlonka - Kmeč, Lukáš Novák, Bene

Hlasy:
Slavomír Chlebec (tréner Žiliny): "Na zápas sme sa pripravovali, aby sme bodovali. Snaha nám nechýbala celý duel. Urobili sme však dosť individuálnych chýb, ktoré Nitra ako skúsené mužstvo využila. Prvá tretina bola taká oťukávacia, v druhej sme mali väčšiu túžbu, čo sa pretavilo do vyrovnávajúceho gólu. V záverečnej tretine sme chceli aspoň remízu, ale inkasovali sme po chybe nášho obrancu. Výkon nebol taký ako vo Zvolene, chýbali nasadenie, bojovnosť a možno preto sme si nezaslúžili bodovať."
Antonín Stavjaňa (tréner Nitry): "Prvá tretina bola obojstranne opatrná, o čom svedči aj skóre 0:0. V druhej časti mužstvá viac otvorili hru. Šance mali domáci, ktorí išli do prečíslenia a strelili aj vyrovnávajúci gól. V závere sme chceli získať nejaké body. Dve minúty pred koncom stretnutia po chybe domácich sme strelili gól, ktorý nás upokojil."

I. tretina

V úvode zápasu mali obidve mužstvá možnosť ísť do vedenia pri presilových hrach. Strely domácich hráčov Kokavca, Dlouhého a Leška však boli bez gólového efektu.

V 7. min unikol zasa hosťujúci Tománek, nechal ísť puk popri Žigárdym, ale ten ho zachytil tesne pred bránkovou čiarou. V 12. min tretia žilinská formácia založila rýchly protiútok: koncovku Drevenáka z bezprostrednej blízkosti kryl Laco.

V 14. min pri modrej čiare domáci Leško vyrobil hrúbku, Podstavek korčuľoval sám na Žigárdyho, ale neskóroval. V závere prvej tretiny oba tímy opäť nevyužili početnú prevahu, Žilinčania aj v úvode druhej časti.

II. tretina

V 25. min po pravej strane unikol Lipovský, jeho nájazd však zlikvidoval nitriansky gólman. V 26. min pálil obranca Rais a strela skončila na žŕdke.

O dve minúty sa však už Nitrania presadili, keď Lukáš Novák strelou medzi betóny prvýkrát prekonal Žigárdyho - 0:1. Vzápätí mal dobru príležitosť Tománek, ale nedal. V 34. min unikol obrane hostí T. Sýkora a strelou švihom z ľavej strany namieril presne a prestrelil Laca - 1:1.

Záver druhej tretiny bol v réžii Nitry, ktorá si utvorila tlak, ale viacero príležitostí zneškodnil Žigárdy. Bezmocný však bol v 38. min, keď strela Nováka opäť pomedzi jeho betóny mierila do bránky, ale žilinský gólman v poslednej chvíli stiahol roletu.

III. tretina

Hokejovo najslabšia bola posledná tretina. Do vedenia mohli ísť hostia zásluhou Königa, ale jeho strelu od modrej čiary v 48. min zastavila ľavá žrď Žigárdyho bránky. Z protiútoku mal dobrý strelecký pokus T. Sýkora, ale ani tentokrát sa stav nemenil. Pri vylúčení Troligu sa mohli do streleckej listiny následne zapísať Nitrania Pupák a Rais. Keď sa už zdalo, že sa zápas posunie do predlženia, Novák spoza bránky prihral Benemu, ktorý v 58. min zblízka stanovil konečný výsledok na 2:1 pre hostí.

HK Poprad - HKm Zvolen 2:3 po predĺžení (1:2, 0:0, 1:0 - 0:1)

Góly: 12. Stals (Ľ. Vaic, Klouda), 60. Hvila (Vandas, Balán) - 5. Puliš (Kalla, Čurila), 10. Brabenec (Juraško, Podkonický), 62. P. Zuzin (L. Jurík)
Vylúčení: 2:2 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: D. Konc - M. Korba, Smrek, 1309 divákov

Zostavy:
Poprad: Sidor - M. Šterbák, Fabian, Kovačevič, D. Brejčák, D. Devečka, Jáchym, Dinda, Kurali - Vandas, Balán, Hvila - D. Buc, Klouda, Jabrocký - Ľ. Vaic, Stals, Smotrila - Matúš Paločko, Stanfield, S. Takáč
Zvolen: M. Šimko - Juraško, Hraško, Hertl, M. Výborný, Pichnarčík, J. Mucha, Z. Tóth - P. Zuzin, Brabenec, Podkonický - Puliš, Kalla, Čurilla - Škvaridlo, L. Jurík, Martin Ďaloga - Ľ. Zuzin, M. Jurík, Čanky - Murček

Hlasy:
Milan Jančuška (tréner Popradu): "Hrali sme lepšie ako v Košiciach. Mrzia ma prvé dva góly, také dorážky súperovi nesmieme dovoliť. Vrátili sme sa gólom do hry, škoda však druhej tretiny, počas ktorej sme mali viaceré prečíslenia. Vyrovnaný zápas vyústil v zaslúženú remízu v závere riadneho hracieho času."
Peter Mikula (tréner Zvolena): "Zápas sme mali dobre rozohraný, súpera sme však našimi oslabeniami posadili na koňa a začali sme mať problémy. Záver sme nezvládli, ale aspoň to, že sme uhrali nejaké body a odčinili domácu stratu bodov so Žilinou."

I. tretina

Hostia začali lepšie a častejšie boli v obrannom pásme súpera.

Ich prevaha rezultovala v prvý gól Puliša, keď Sidor pri dorážke nevedel, kde je puk. Zvolen o päť minút zvýšil, keď hlavný rozhodca D. Konc neprerušil hru a Brabenec vydoloval puk z postoja popradského brankára - 0:2.

Poprad si vybral oddychový čas, hral presilovú hru, no takmer inkasoval, keď Kovačevičovi ušiel Škvaridlo.

Zvolenský útočník však minul bránku a vzápätí Lotyš Stals strelil z bezprostrednej blízkosti v 12. min kontaktný gól - 1:2. Vyrovnanie mal na hokejke Jabrocký, ale Zvolen odolal vďaka skvelému Šimkovi.

II. tretina

Poprad v úvode druhej časti prežil oslabenie a z protiútoku po Jabrockého strele Vaic tesne minul puk pred poloprázdnou Šimkovou bránkou. Zvolenčania boli strelecky aktívnejší, najmä ich prvý útok si vedel pred Sidorom utvoriť príležitosti, no bez gólového efektu.

III. tretina a predĺženie

V tretej tretine pokračovala márna snaha Popradu o výraznejší tlak. Nebezpečný bol najmä tretí útok Vaic - Stals - Smotrila, lotyšskému centrovi Stalsovi však druhý gól v zápase Šimko dobrým zákrokom nedoprial, nevyšiel ani Brejčákov teč v presilovke. Na opačnej strane L. Jurík trafil iba žŕdku.

Zvolen mal zápas jednoznačne v rukách, až kým necelé tri minúty pred koncom Juraško zbytočne nevyhodil puk a domácim ponúkol presilovku. Tí ju zahrali zle, v hre bez brankára takmer inkasovali, ale Zvolenčania nevyužili ani situáciu pred prázdnou bránkou. Šestnásť sekúnd pred koncom Šimko pomedzi betóny inkasoval z hokejky Hvilu, ktorý vyrovnávajúcim gólom poslal zápas do predĺženia. V ňom sa individuálne presadil P. Zuzin a zabezpečil Zvolenu dva body.

HC'05 Banská Bystrica - MHC Mountfield Martin 5:0 (2:0, 1:0, 2:0)

Góly: 15. Melkumjan (Zigo, Kubka), 19. Styk (Ján Sýkora, Češík), 31. Češík (Styk, J. Predajniansky), 50. Ketner (Ján Sýkora, Danton), 51. T. Devečka (Melkumjan)
Vylúčení: 8:7 na 2 min, navyše: T. Devečka (Banská Bystrica) a M. Hollý (Martin) 10 minút za zhodenie rukavíc, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Jura, Müllner - Junek, Rovenský, 1347 divákov

Zostavy:
B. Bystrica: Chorošun - Kubka, Ketner, J. Predajniansky, Styk, M. Mikuš, T. Devečka, Rosandič - R. Macík, M. Hudec, Lunter - Ján Sýkora, Češík, Danton - Šimun, Zigo, Michal Hlinka - Šeliga, P. Valent, Melkumjan
Martin: Šúrek (51. Volentier) - A. Novotný, Rusina, K. Grman, Zošiak, Tupý, J. Perniš, Ejem, Slávik - A. Themár, Vilkoits, Kolena - T. Petruška, M. Hollý, Michal Važan - Vaško, Fujerík, Štepánek - Korytko, Dírer

Hlasy:
Vladimír Országh (tréner Banskej Bystrice): "My sme spokojní, nastúpili sme s ôsmimi juniormi a jedným dorastencom. Aj z našej strany sa vyskytli chyby, ale chalani bojovali, oddreli si to a predviedli aj pekné akcie. Bolo vidieť, že mladíci chcú hrať dobrý hokej, dostali šancu a chytili sa jej, ako mali. Myslím si, že súper nás trochu podcenil, ale som spokojný najmä s bojovnosťou celého tímu. Hráči nechali na ľade srdce a tým sa trochu mažú aj chyby, ktoré sa vyskytli."
Róbert Pukalovič st. (tréner Martina): "Z našej strany nemám ani čo hodnotiť. Auto sme mali dobré, šoféra spoľahlivého, cesta bola príjemná a určite sa aj hráči počas tohto stretnutia pohybovali v týchto dimenziách. Zbadali súpisku súpera a mysleli si, že jednoducho vyhrajú. Bol to obrovský omyl, lebo takýmto prístupom by nezvíťazili ani proti štvrtákom. Chyby sa dajú robiť, ale nie počas celého zápasu. Musíme sa zariadiť trochu inak, aby sme donútili hráčov robiť, čo majú."

I. tretina

V Banskej Bystrici videli diváci opatrný úvod. Domáci s výrazne omladeným kádrom, keď nastúpili až ôsmi juniori a jeden dorastenec, sa nezľakli skúsenejšieho súpera v zostave so šiestimi juniormi.

V 4. min mohol otvoriť skóre Melkumjan, ale neposlal puk do odkrytej bránky. Najväčšiu šancu Martinčanov mal v 9. min Petruška, ktorý neprekonal Chorošuna. Na domácej strane sa potom pekne preštrikoval dopredu Macík, brankár Šúrek však nemal výrazné problémy.

Až v 15. min kapituloval: spoza kruhu strieľal Zigo a vyrazený puk na dva razy dorazil zblízka 19-ročný Melkumjan - 1:0. Bystričania mali v závere tretiny aj šťastie, keď 78 sekúnd pred prvou prestávkou skončil nahodený puk od modrej čiary v podaní Styka za martinským gólmanom.

II. tretina

Hostia mali jedinečnú možnosť znížiť nepriaznivý stav na začiatku druhej časti, keď hrali 87-sekúnd presilovku o dvoch hráčov, ale Novotný od modrej čiary opečiatkoval iba pravú žŕdku Chorošunovej svätyne.

Domáci hokejisti sa presadili v hre štyroch proti štyrom v 31. min, keď Styk ideálne našiel na útočnej modrej Češíka a ten svoje sólo využil - 3:0.

Potom zaujal pästiarsky súboj Devečku s Hollým, trochu sa na ľade pritvrdilo. Banskobystričania sa však nenechali vyviesť z miery, aj v oslabení strieľal do žŕdky Ján Sýkora. Martin mal dobrú príležitosť v závere strednej časti, ale Kolena nevyzrel na Chorošuna.

V tretej tretine sa hral viac otvorený hokej s množstvom šancí na oboch stranách, najväčšie nevyužil Martinčan Petruška. Góly súkali hosťom Banskobystričania.

V 50. min sa presadil v presilovke Ketner, ktorý vystrelil od modrej čiary a tečovaný puk skončil za Šúrekom. O minútu nato upravil na konečných 5:0 peknou strelou z ľavého kruhu Devečka a vyhnal Šúreka z martinskej bránky.

Zaujímavosťou zápasu bolo, že do hry zasiahol iba 15-ročný domáci útočník Peter Valent, ktorý prekonal rekord Mariána Gaboríka z 13. marca 1998 ako najmladšieho hokejistu v histórii extraligy. Banskobystričanom chýbalo až osem hráčov zo základnej zostavy a nastúpili až s deviatimi hráčmi mladšími ako 20 rokov.

Dukla Trenčín - HK 36 Skalica 6:2 (2:0, 2:1, 2:1)

Góly: 10. Marosz (O. Rusnák, J. Pardavý st.), 12. O. Rusnák (Marosz, J. Pardavý st.), 21. O. Mikula (Sojčík, Lelkeš), 34. E. Bagin (Pozník, Sojčík), 51. Otčenáš (Imrich, T. Klíma), 59. T. Bokroš (J. Pardavý st.) - 24. Šátek (z tr. strieľania), 51. Lažo (Stieler)

Vylúčení: 5:9 na 2 min, navyše Bobček (Skalica) 5+DKZ za hrubosť, presilovky: 4:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Husička, Mikula (obaja ČR) - Výleta, Šefčík, 1910 divákov

Zostavy:
Trenčín: A. Nagy - T. Bokroš, Imrich, E. Bagin, Pozník, Habšuda, E. Bednár, L. Markovič - J. Pardavý st., O. Rusnák, Marosz - O. Mikula, Lelkeš, Sojčík - T. Klíma, Martin Filo, Otčenáš - Jakúbek, Nemček, D. Hudec
Skalica: M. Lipovský - Vyrúbalík, Jaborník, L. Kozák, Trška, Bobček, Barák, Beňa, Srnec - Pálffy, R. Školiak, Kudrna - Lažo, Stieler, Šátek - Kutálek, Holovič, R. Konečný - J. Jurík, Klejna, Martin Sloboda

Hlasy:
Róbert Kaláber (tréner Trenčína): "O výsledku sa prakticky rozhodlo už v prvej tretine, do ktorej nastúpili obe mužstvá ofenzívne naladené, nám sa však podarilo ujať vedenia dvoma gólmi v presilovkách. Práve presilové hry boli základom nášho víťazstva, pretože sa nám ich podarilo veľmi dobre využiť. Po získaní dostatočného náskoku sme už v závere kontrolovali hru a pridali sme ešte ďalšie góly pre potešenie našich fanúšikov."
Martin Pešout (tréner Skalice): "Mrzí ma, že séria našich výborných výsledkov sa skončila takýmto spôsobom. Až príliš často sme faulovali na to, aby sme hrali so súperom vyrovnanú partiu. Štyri góly sme dostali v oslabení. Navyše sme nedokázali využívať naše šance, domáci pozorne bránili a chodili do brejkov."

I. tretina

Najdôležitejším momentom úvodnej časti bola trenčianska presilovka piatich proti trom, ktorú domáci zásluhou výrazného tlaku dokázali dokonale zužitkovať. V 10. min korunoval akciu vyšachovaním súperovej obrany presnou strelou z uhla Marosz a o dve minúty dorážkou pri žŕdke Rusnák strelil druhý gól Dukly.

II. tretina

Hostia sa príliš nedostavali do hry a útočne boli nedôrazní, pričom ďalší úder inkasovali už v 22. sekunde druhej tretiny: Mikula zakončil krásnu kombináciu na jeden dotyk a Trenčín zvýšil svoj náskok.

V 24. min skorigoval nepriaznivý stav premenením trestného strieľania hosťujúci Šátek a hra potom dostala spád aj pričinením viacerých presiloviek na oboch stranách.

V 34. min jednu z nich dokázali využiť domáci už po pätnástich sekundách Baginovou zásluhou, takže Trenčín v tejto fáze zápasu odrazil črtajúce sa zdramatizovanie duelu.

V 51. min nahodeným pukom k žŕdke prekvapil brankára hostí Otčenáš, ale hostia odpovedali už behom pol minúty Lažovým presným zásahom - 5:2.

Napriek tomu však už Trenčín takticky dotiahol stretnutie do víťazného konca, pričom v 59. min výsledok ešte prikrášlil v presilovke delovkou Bokroš.

ŠHK 37 Piešťany - HC Košice 5:2 (1:0, 3:1, 1:1)

Góly: 14. Mertel (Stupka, S. Saliji), 21. F. Hudec (T. Melichárek, V. Nemec), 38. Škadra (T. Melichárek), 40. J. Ručkay (Peško, H. Ručkay), 58. T. Melichárek (F. Hudec, V. Nemec) - 29. Matúš Chovan (Boltun), 58. R. Jenčík (Cebák, T. Marcinko)
Vylúčení: 5:6 na 2 min, navyše: Kolba (Košice) 5+DKZ za napadnutie, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Lokšík - Brath, Holienka, 1847 divákov

Zostavy:
Piešťany: Tomek - Bučka, Škadra, R. Filip, Drgoň, A. Hruška, A. Kolník, V. Urban, Svetlík - F. Hudec, V. Nemec, T. Melichárek - J. Ručkay, Peško, H. Ručkay - S. Saliji, Mertel, Stupka - Chylo, Mišura, Haring
Košice: Hylák (40. Riečický) - Cebák, Macejko, Kolba, M. Takáč, Michal Novák, Deyl, Šeda - Marcel Haščák, T. Marcinko, R. Jenčík - P. Svitana, Marek Slovák, Jokeľ - Matis, Matúš Chovan, Boltun - Mlynarovič, Pašek, Martin Chovan

Hlasy:
Roman Sýkora (asistent trénera Piešťan): "Diváci dnes videli dobrý zápas. Košice nás síce v úvode dostali pod tlak, ale postupne sme prevzali iniciatívu a veľmi nám pomohol prvý gól. Duel sa zlomil na konci druhej tretiny, keď bol vylúčený košický hráč na päť minút a do konca stretnutia a my sme v presilovke dvakrát skórovali. Pred stretnutím sme mali problém so zostavou, takže o to viac nás teší dnešné víťazstvo. Verím, že nám to psychicky pomôže, keďže v ostatných troch domácich zápasoch sme prehrali."
Milan Staš (tréner Košíc): "Až na úvodné dve či tri minúty zostali naše predsavzatia v šatni... Hrali sme zle a z piatich inkasovaných gólov sme domácim prihrali na štyri. Mužstvu nepomohla ani redukcia útokov a ani zmeny v zostave."

I. tretina

Od začiatku stretnutia sa hral v Piešťanoch svižný hokej. Košičanov pribrzdili tri vylúčenia, idúce za sebou. V presilovkách strieľal dvakrát Drgoň, ale Hylák bol na mieste. Až v 14. min rozohrial divákov Mertel, keď z ostrého uhla prekonal gólmana Košíc - 1:0.

II. tretina

Začiatok druhej časti vyšiel domácim hokejistom impozantne: už v 29. sekunde junior Hudec doklepol vyrazený puk od brankára Hyláka a zvýšil na 2:0.

V 26. min nebezpečne zaútočil hosťujúci Šeda a od modrej čiary vyskúšal pozornosť Tomeka. O chvíľu na to Hudec vypichol puk súperovi a s Nemcom nebezpečne zaútočili na bránku Košíc, no bez efektu.

V 29. min strieľal Matúš Chovan a nebolo isté, či puk prešiel bránkovú čiaru. Po telefonáte hlavného rozhodcu s videorozhodcom a následnom súhlasnom stanovisku hostia znížili na 1:2.

Od 37. min hrali domáci päťminútovú presilovku pri vylúčení Kolbu, ktorý zranil Nemca. Piešťanci početnú výhodu aj využili - v 38. min namieril presne Škadra a 40. min po peknej akcii Henricha Ručkaya a Peška pirdal štvrtý gól Jakub Ručkay.

V úvode tretej tretiny nevyužili domáci presilovku. Oba tímy si potom utvorili príležitosti, obrany však pracovali spoľahlivo. Diváci sa opäť dočkali až v 58. min, keď strelcom piateho gólu domácich bol skúsený Melichárek. V tej istej minúte ešte upravil na konečných 5:2 Jenčík, ktorý prekonal Tomeka a stanovil konečný výsledok.