• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Pondelok, 21.9.2020Meniny má Matúš
12°Bratislava

Zarezali sme posvätnú kravu pravice, chváli sa premiér Fico

  • 15:23 16.03.2013
  • OSTRAVA
Zarezali sme posvätnú kravu pravice, chváli sa premiér Fico

Slovenský premiér Robert Fico vystúpil v sobotu na zjazde českej strany sociálnej demokratickej (ČSSD) v Ostrave, kde patril jeho prejav k jedným z vrcholov programu. Informoval o tom denník iDnes.cz.

Líder Smeru obhajoval ľavicovú politiku svojej strany a vládneho kabinetu, čím potešil mnohých prítomných delegátov.

"Nedá sa ísť iba cestou škrtania. Zarezali sme posvätnú kravu pravice - rovnú daň," povedal Fico a za tieto slová mu tlieskala takmer celá sála.

Ako píše portál ČT24.cz, Robert Fico predstavil svojim českým kolegom niekoľko zásad, ktorými sa riadi Smer. Podľa jeho slov treba hlavne udržať stabilitu vo vnútri strany a nebáť sa robiť nepopulárne rozhodnutia.

"Strana musí byť mimoriadne silná a odolná. Povedali sme si to presne a držíme sa toho už 14 rokov. Strana sa nesmie zaoberať vnútornými problémami. Na to môžeme venovať 10 percent času," cituje Čt24.cz Fica.

Slovenský premiér pripustil aj dočasnú stratu popularity počas prijatia nepopulárnych rozhodnutí. "Radšej stratíme časť podpory verejnosti a popularity, než by sme ohrozili Slovensko a jeho perspektívu," dodal Fico. Prejav predsedu Smeru počúval aj predseda ČSSD Bohuslav Sobotka, keďže novozvolený prezident Miloš Zeman sa ešte v piatok vyjadril, že by uvítal jednofarebnú vládu socialistov.

Práve Sobotka naďalej povedie ČSSD ako líder. V piatok o tom rozhodli delegáti straníckeho zjazdu, ktorý sa uskutočnil v českej Ostrave. Kandidát sociálnych demokratov v nedávnych prezidentských voľbách Jiří Dienstbier však prišiel o svoju podpredsednícku stoličku. Z politiky sa napriek tomu odísť nechystá.

Nezvolenie Dienstbiera za podpredsedu označil samotný Sobotka za "iracionálne". "Najpopulárnejší politik, ktorý získal takú veľkú podporu v prezidentských voľbách, samozrejme do vedenia sociálnej demokracie patrí," cituje ho iDNES.cz. Jedným z dôvodom, prečo sa tak stalo, môže byť Dienstbierov odpor voči niekdajšiemu predsedovi ČSSD a dnešnému českému prezidentovi Milošovi Zemanovi.

Ten má v strane stále množstvo podporovateľov a keďže Dienstbier ho v druhej kole prezidentských volieb odmietol podporiť, podľa politológov mu to teraz spolustraníci "vrátili".
Zdieľať tento článok na Facebooku
Zdroj: WEBNOVINY
Najnovšie v kategóriiViac článkov
Hlavné ceny Emmy získali seriály Boj o moc a Schitt's Creek

Hlavné ceny Emmy získali seriály Boj o moc a Schitt's Creek

DNES - 6:39Zahraničné

Slávnostné odovzdávanie "televíznych Oscarov" prebehlo tentoraz virtuálne vzhľadom na koronavírusovú pandémiu.

Rusko kritizuje

Rusko kritizuje "nadbiehanie" šéfov diplomacií EÚ líderke bieloruskej opozície

DNES - 6:07Zahraničné

Bielorusko označilo účasť lídrov na raňajkách s Cichanovskou za „bezočivé zasahovanie do vnútorných záležitostí Bieloruskej republiky“. Toto stanovisko podporuje aj Rusko.

Denný prírastok COVID-19 v Česku je nižší, pribudla jedna obeť

Denný prírastok COVID-19 v Česku je nižší, pribudla jedna obeť

DNES - 6:05Zahraničné

Česko zaznamenalo v nedeľu 985 nových prípadov nákazy koronavírusom, vyplýva z údajov tamojšieho ministerstva zdravotníctva zverejnených v noci na pondelok.

Princ Charles varuje, že klimatická kríza zatieni dôsledky pandémie

Princ Charles varuje, že klimatická kríza zatieni dôsledky pandémie

DNES - 6:04Zahraničné

Britský princ Charles v nedeľu varoval, že kríza klimatickej zmeny zďaleka prekoná dôsledky šírenia nového koronavírusu, a vyzval svet, aby využil pandémiu ako príležitosť konať. Informovala o tom agentúra AFP.

V utečeneckom tábore na ostrove Samos znova vypukol požiar

V utečeneckom tábore na ostrove Samos znova vypukol požiar

DNES - 6:03Zahraničné

V utečeneckom tábore Vathy na gréckom ostrove Samos vypukol v nedeľu večer znova požiar. Príčina nebola bezprostredne známa.