• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Piatok, 9.5.2025Meniny má Roland
16°Bratislava

Brittany Murphy ožije na fimovom plátne aj roky po smrti

  • 13:35 18.03.2014
  • BRATISLAVA
Brittany Murphy ožije na fimovom plátne aj roky po smrti

Posledný film zosnulej americkej herečky Brittany Murphy sa viac ako po štyroch rokoch od jej úmrtia dostane do amerických kín. Mysteriózny triler Something Wicked režiséra Darina Scotta bude mať premiéru 4. apríla v Eugene v štáte Oregon, kde ho v roku 2009 nakrúcali. Krátko na to sa dostane do kín aj v ďalších amerických mestách. V snímke si okrem Murphy zahrali aj Shantel VanSanten, John Robinson, Julian Morris, Robert Blanche a Jerry L. Buxbaum.

Brittany Murphy pochádzala z Atlanty a účinkovala vo filmoch ako Bezmocná (1995), Narušenie (1999), Nepovedz ani slovo (2001), 8. míľa (2002), Medové týždne (2003), Dievča z lepšej spoločnosti (2003), Sin City - mesto hriechu (2005) alebo The Ramen Girl (2008). Zomrela 20. decembra 2009 vo veku 32 rokov, pričom podľa koronera bol hlavnou príčinou smrti zápal pľúc, svoju úlohu však zohrali aj anémia a zvýšená hladina voľnopredajných liekov proti bolesti a nachladnutiu.


Herečkin otec Angelo Bertolotti však s výsledkami pitvy svojej dcéry nesúhlasil, a preto sa rozhodol získať vzorky jej vlasov, krvi a tkaniva, ktoré poslal na nezávislú analýzu do súkromného laboratória. Výsledky nových testov preukázali, že v herečkinom organizme sa nachádzalo vo vysokých koncentráciách desať ťažkých kovov.

Údajne malo ísť o látky, ktoré sa bežne nachádzajú v jedoch na hlodavce, pesticídoch a insekticídoch. Herečkin otec preto tvrdí, že jeho dcéru s najväčšou pravdepodobnosťou niekto otrávil. Jej matka Sharon Kathleen Murphy však tieto tvrdenia označila za absurdné.

Informácie pochádzajú z webstránky www.usmagazine.com a archívu agentúry SITA.
Zdroj: WEBNOVINY
Najnovšie v kategóriiViac článkov
Prvé podujatie novej sezóny na hrade Strečno bolo venované Žofii Bosniakovej

Prvé podujatie novej sezóny na hrade Strečno bolo venované Žofii Bosniakovej

17:20 27.04.2025Kultúra

Prvé podujatie novej sezóny na hrade Strečno bolo venované spomienke na jeho najznámejšiu majiteľku Žofiu Bosniakovú.

Thurzove slávnosti na Oravskom hrade ponúknu sprievod i jarmok

Thurzove slávnosti na Oravskom hrade ponúknu sprievod i jarmok

7:32 27.04.2025Kultúra

Slávnostným sprievodom Oravským Podzámkom a ďalším kultúrnym programom na Oravskom hrade budú v nedeľu pokračovať Thurzove slávnosti.

Festival Rock pod Kameňom hlási zmenu miesta

Festival Rock pod Kameňom hlási zmenu miesta

16:05 18.04.2025Kultúra

Rock pod Kameňom, najväčší rockový festival na Slovensku, ktorý prebehne 26. až 28. júna, prichádza s novinkami.

Večerné bohoslužby na Zelený štvrtok pripomínajú Ježišovu Poslednú večeru

Večerné bohoslužby na Zelený štvrtok pripomínajú Ježišovu Poslednú večeru

7:33 17.04.2025Kultúra

Katolíci, evanjelici a ďalší kresťania vstúpili Palmovou nedeľou, nazývanou aj ako Kvetná nedeľa (13. 4.), do Svätého týždňa.

Slnko v sieti: Najlepším hraným filmom sú Vlny, získali deväť cien

Slnko v sieti: Najlepším hraným filmom sú Vlny, získali deväť cien

2:02 17.04.2025Kultúra

Slovenská filmová a televízna akadémia (SFTA) vyhlásila v stredu v Bratislave laureátov národnej filmovej ceny Slnko v sieti za rok 2024.