• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Nedeľa, 4.5.2025Meniny má Florián
14°Bratislava

Mladíci vykrádali domy, hrozí im väzenie

  • 10:51 22.02.2013
  • BRATISLAVA
Mladíci vykrádali domy, hrozí im väzenie

Polícia z Pavloviec nad Uhom v okrese Michalovce vypátrala a z krádeže a porušovania domovej slobody obvinila dvoch 18-ročných mladíkov, Martina a Mareka z okresu Michalovce.

Ako ďalej pre agentúru SITA uviedol košický policajný hovorca Alexander Szabó, v prípade dokázania viny im hrozí trest odňatia slobody na šesť mesiacov až tri roky. Obaja muži začiatkom roka v obci Stretava v okrese Michalovce vošli cez neuzamknutú bránku na pozemok rodinného domu a bez poškodenia otvorili vchodové dvere.

Z domu ukradli hraciu konzolu Play Station 3 a nezistený počet CD nosičov, čím spôsobili škodu 330 eur. Oboch polícia obvinila okrem krádeže a porušovania domovej slobody aj z poškodzovania cudzej veci, pretože sa začiatkom roka vlámali aj do iného dvojdomu v obci Stretava v okrese Michalovce.

V tomto dome ukradli tri sady Gola kľúčov, dve flexibrúsky, uťahovačku, okružnú pílu a štyri sady skrutkovačov, čím spôsobili škodu 1 400 eur. Následne sa vlámali do druhej časti dvojdomu, tam ukradli dva plazmové televízory, počítačovú zostavu, rôzne šperky, autorádio, sadu tanierov, alkohol, navigáciu. Majiteľom spôsobili krádežou škodu 1 930 eur.

Michalovská polícia obvinila z krádeže a porušovania domovej slobody aj 22-ročného Petra z Michaloviec. Ten koncom januára vošiel do spoločných pivničných priestorov na ulici J. Hollého a ukradol odtiaľ 11-tisíc kusov pozinkovaných háčikov plotovej spery a 3 300 pozinkovaných skôb k pletivu. Poškodenému spôsobil škodu viac ako 900 eur, preto mu v prípade dokázania viny hrozí dvojročné väzenie.
Zdroj: WEBNOVINY
Najnovšie v kategóriiViac článkov
Na R1 došlo k nehode, z ciest hlásia popadané stromy

Na R1 došlo k nehode, z ciest hlásia popadané stromy

VČERA - 20:28Domáce

Búrky počas sobotňajšieho večera skomplikovali dopravu.

Vážna nehoda: Na mieste zasahoval vrtuľník

Vážna nehoda: Na mieste zasahoval vrtuľník

VČERA - 20:25Domáce

Cesta bola po nehode neprejazdná.

Búrky neustanú ani v nedeľu, pozrite si výstrahy

Búrky neustanú ani v nedeľu, pozrite si výstrahy

VČERA - 19:56Domáce

Výstrahy pred búrkami by mali platiť v niektorých okresoch Slovenska aj v nedeľu, najmä popoludní.

Východ Slovenska zasiahla smršť, cesty zostali zaplavené

Východ Slovenska zasiahla smršť, cesty zostali zaplavené

VČERA - 19:43Domáce

Po búrkach na viacerých miestach pomáhali hasiči.

Meteorológovia zaznamenali v sobotu na Slovensku prvý tropický deň v roku

Meteorológovia zaznamenali v sobotu na Slovensku prvý tropický deň v roku

VČERA - 18:22Domáce

Meteorológovia zaznamenali v sobotu na Slovensku prvý tropický deň v roku 2025. Teplota tak dosiahla úroveň 30 stupňov Celzia alebo viac.