• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Nedeľa, 11.5.2025Meniny má Blažena
10°Bratislava

Na cestách si treba dať pozor na poľadovicu i snehové jazyky

  • 11:39 01.02.2014
  • BRATISLAVA
Na cestách si treba dať pozor na poľadovicu i snehové jazyky

V okolí Senca, Pezinka a Bratislavy padá mrznúci dážď, Slovenská správa ciest upozorňuje na zvýšené riziko vzniku poľadovice. Silný vietor na Spiši spôsobuje, že na ceste I/67 Spišská Belá - Tatranská kotlina a II/542 Spišská Belá - Slovenská Ves sa tvoria snehové jazyky.

Na Horskom priechode Šturec hrozí nebezpečenstvo padania skál na cestu. Pre vozidlá dlhšie ako 10 metrov je po celú zimnú sezónu uzatvorený úsek cesty I/64 medzi Nitrianskym Pravnom a Fačkovským sedlom, informuje Slovenská správa ciest na svojej webstránke.

Všetky sledované diaľničné úseky a rýchlostné cesty na území Slovenská sú zjazdné, povrch vozoviek je suchý až vlhký. Na rýchlostnej ceste R3 Trstená - Tvrdošín je vozovka mokrá. Cesty I., II. a III. triedy sú zjazdné. Povrch vozoviek je prevažne suchý až mokrý, v hornatejších oblastiach je povrch vozoviek pokrytý vrstvou kašovitého až utlačeného snehu od jedného do troch centimetrov.

Horské priechody sú zjazdné, povrch vozoviek je prevažne vlhký až mokrý. Neplatí to na horských priechodoch Huty, Zbojská, Hriňová a Besník, kde je vozovka pokrytá vrstvou kašovitého až utlačeného snehu do dvoch centimetrov. Na horskom prechode Herlianske Sedlo má vrstva utlačeného snehu hrúbku do päť centimetrov.
Zdroj: WEBNOVINY
Najnovšie v kategóriiViac článkov
Tržby automobilky Lamborghini vzrástli v 1. kvartáli o takmer 30 %

Tržby automobilky Lamborghini vzrástli v 1. kvartáli o takmer 30 %

14:03 06.05.2025Auto

Taliansky výrobca luxusných športových automobilov Lamborghini oznámil za 1. štvrťrok rast tržieb o takmer 30 % a prevádzkového zisku zhruba o tretinu.

SEVA: Za prvý štvrťrok 2025 pribudlo na Slovensku 2000 nových elektromobilov

SEVA: Za prvý štvrťrok 2025 pribudlo na Slovensku 2000 nových elektromobilov

11:05 01.05.2025Auto

Za prvý štvrťrok 2025 pribudlo na slovenských cestách 2000 nových elektromobilov.

Tesla predala vo Francúzsku v 1. kvartáli najmenej áut za štyri roky

Tesla predala vo Francúzsku v 1. kvartáli najmenej áut za štyri roky

9:59 01.04.2025Auto

Predaj áut amerického výrobcu elektrických vozidiel Tesla pokračoval v marci v poklese, už tretí mesiac po sebe, pričom za celý kvartál zaznamenal najnižšiu úroveň za posledné štyri roky.

Ferrari reaguje na Trumpove clá, v USA zvýši ceny

Ferrari reaguje na Trumpove clá, v USA zvýši ceny

10:49 28.03.2025Auto

Taliansky výrobca luxusných športových áut Ferrari plánuje zvýšiť ceny niektorých svojich vozidiel v USA.

Nemeckých spotrebiteľov odrádzajú od kúpy elektromobilov vysoké ceny

Nemeckých spotrebiteľov odrádzajú od kúpy elektromobilov vysoké ceny

12:39 02.03.2025Auto

Vysoké ceny sú hlavným dôvodom, prečo sa nemeckí spotrebitelia zdráhajú prejsť na elektrické vozidlá.