Prokuratúra zatiaľ nekomentuje kroky v súvislosti so zasahovaním do kampane

Podľa sekcie verejnej správy MV SR nešlo o volebnú kampaň.
Bratislavská krajská prokuratúra sa nateraz nebude vyjadrovať k ďalšiemu postupu v prípade údajného zasahovania do predvolebnej kampane pred prezidentskými voľbami zo strany ministra vnútra Matúša Šutaja Eštoka (Hlas-SD) príspevkami na sociálnej sieti. Vyplýva to zo stanoviska, ktoré pre TASR poskytla hovorkyňa Krajskej prokuratúry v Bratislave Gabriela Kováčová.
„Predmetné rozhodnutie už prokuratúre bolo doručené. K samotnému rozhodnutiu ani k ďalšiemu postupu sa prokuratúra nateraz nebude vyjadrovať,“ reagovala hovorkyňa.
Ministerstvo vnútra (MV) SR zamietlo 30. apríla odvolanie prokurátora zo 4. marca v prípade údajného zasahovania do predvolebnej kampane. Podľa sekcie verejnej správy MV SR nešlo o volebnú kampaň.
Okresný úrad Bratislava v minulosti rozhodol, že Šutaj Eštok neporušil zákon plateným príspevkom na sociálnej sieti o jednom z kandidátov pred prezidentskými voľbami, v ktorom sa o ňom negatívne vyjadroval. Okresná prokuratúra Bratislava I v decembri proti rozhodnutiu podala protest. Tomu okresný úrad nevyhovel. Prokurátor sa preto odvolal na nadriadený orgán, ktorým je MV.

Remišová: Návrhy ministerstva vnútra favorizujú strany, ktoré si „vedia zarobiť vlastnou hlavou“
Podľa opozičných poslancov návrh ministerstva vnútra môže znamenať koniec jednej z mimoparlamentných strán.

Pozor, v tomto okrese úradujú podvodníci!
Podvodníci sa spoliehajú na niekoľko legiend, dôležité je overiť si identitu.

PS vyzýva ministra Šaška, aby našiel peniaze na nové, inovatívne lieky
Opozičné Progresívne Slovensko vyzýva ministra zdravotníctva Kamila Šaška, aby našiel peniaze na inovatívne lieky.

Ministerstvo vnútra navrhuje zmeny vo financovaní politických strán
Príspevok od štátu by mali dostávať len tie politické strany, ktoré sa dostanú po voľbách do Národnej rady SR.

Šutaj Eštok: Hlas bude mať snem, kde sa strana „nadýchne“
Koaličný Hlas-SD bude mať 21. júna v Poprade snem, kde sa strana „nadýchne“. Počas tlačovej konferencie to avizoval líder Hlasu-SD a minister vnútra Matúš Šutaj Eštok.