Na diaľnici D1 došlo k tragickej nehode

Pri tragickej nehode na diaľnici zahynul 73-ročný muž.
Pri tragickej nehode, ktorá sa v stredu ráno stala na diaľnici D1 pod Tatrami, zahynul 73-ročný muž. Krajská policajná hovorkyňa z Prešova Jana Ligdayová informovala, že muž havaroval v smere z Popradu do Liptovského Mikuláša krátko pred 8.00 h.
Vodič podľa hovorkyne z doposiaľ presne nezistenej príčiny zišiel mimo vozovky do odvodňovacieho kanála a narazil do betónového piliera železničného mosta vedúceho ponad diaľnicu. „Muž zraneniam na mieste podľahol. Polícia miesto nehody zadokumentovala, v prípade bolo začaté trestné stíhanie pre trestný čin usmrtenia,“ dodala Ligdayová.
Foto: facebook.com/KRPZPO
Presná príčina dopravnej nehody je predmetom nasledujúceho vyšetrovania, do ktorého bol pribratý aj znalec z odboru cestnej dopravy.

Na R1 došlo k nehode, z ciest hlásia popadané stromy
Búrky počas sobotňajšieho večera skomplikovali dopravu.

Búrky neustanú ani v nedeľu, pozrite si výstrahy
Výstrahy pred búrkami by mali platiť v niektorých okresoch Slovenska aj v nedeľu, najmä popoludní.

Východ Slovenska zasiahla smršť, cesty zostali zaplavené
Po búrkach na viacerých miestach pomáhali hasiči.

Meteorológovia zaznamenali v sobotu na Slovensku prvý tropický deň v roku
Meteorológovia zaznamenali v sobotu na Slovensku prvý tropický deň v roku 2025. Teplota tak dosiahla úroveň 30 stupňov Celzia alebo viac.