Prezident SR zablahoželal kráľovi Spojeného kráľovstva k narodeninám

Prezident SR Peter Pellegrini zablahoželal vo štvrtok kráľovi Spojeného kráľovstva Karolovi III. k jeho 76. narodeninám.
V blahoprajnom liste vyjadril úctu a obdiv k jeho dlhoročnej osobnej angažovanosti v globálnych otázkach. Informoval odbor komunikácie Kancelárie prezidenta SR.
„Veľmi by ma potešilo, ak by sa nám v budúcnosti podarilo ešte viac posilniť spoluprácu medzi našimi krajinami,“ uviedol v liste s tým, že počas výkonu mandátu bude rozvoju vzájomných vzťahov venovať osobitú pozornosť.
Ako ďalej napísal v liste Pellegrini, Spojené kráľovstvo sa aj zásluhou Karola III. stalo jednou z najdynamickejších krajín sveta s výrazným vplyvom na globálne rozhodnutia. „Pre Slovensko je inšpiráciou v mnohých oblastiach,“ poznamenal.

Pri požiari osobného vozidla sa zranili dve osoby
Pri požiari auta v Leviciach sa vo štvrtok dopoludnia zranili dve osoby. Jedna z nich sa v čase príchodu hasičov už nenachádzala na mieste.

Na Malinom Brde mal vážny úraz hornej končatiny 55-ročný slovenský cyklista
Počas zjazdu na bicykli z Maliného Brda vo štvrtok popoludní si vážne zranil hornú končatinu 55-ročný slovenský cyklista.

Polícia eviduje neúspešné pokusy o podvod na senioroch,opäť apeluje na opatrnosť
V priebehu minulého týždňa zaznamenali policajti na území Bratislavského kraja dva prípady, našťastie, neúspešných pokusov o podvodné vylákanie peňazí od seniorov.

M. Šutaj Eštok: Hlas-SD chce rokovať o úprave transakčnej dane pre živnostníkov
Strana Hlas-SD chce na koaličnej rade hovoriť o tom, aby transakčná daň nemusela platiť pre drobných živnostníkov.

Šutaj Eštok: Hlas odmieta akúkoľvek diskusiu o možných scenároch vystúpenia z EÚ
Koaličný Hlas-SD odmieta akúkoľvek diskusiu o možných scenároch vystúpenia Slovenska z Európskej únie.