Prieskum: Polovica ľudí by na internete vyjadrila názor i za cenu ublíženia iným

Polovica populácie si myslí, že je v poriadku vyjadriť svoj názor na sociálnych sieťach aj za cenu, že niekoho zraní.
Ľudia zároveň odmietajú, že by im anonymita sociálnych sietí dodávala väčšiu odvahu. Vyplýva to z výsledkov online prieskumu výskumnej agentúry NMS Market Research realizovaného 8. až 12. augusta na vzorke 1044 respondentov.
Názor, že každý má nárok na sociálnej sieti vyjadriť názor aj za cenu ublíženia iným, bol najrozšírenejší medzi mužmi a potenciálnymi voličmi Smeru-SD a hnutia Sme rodina.
Prieskum ďalej ukázal, že polovica populácie by bola ochotná zo svojich kontaktov na sociálnych sieťach vymazať tých, ktorí pridávajú urážlivé, neslušné komentáre a príspevky, a to aj v prípade, že ide o rodinu či známych. „Častejšie tento spôsob reakcie na nevhodné príspevky priznávajú ženy, ľudia s vysokoškolským vzdelaním, obyvatelia Bratislavského kraja a podporovatelia Progresívneho Slovenska a Demokratov,“ uviedla agentúra.
Až 75 percent respondentov súhlasilo s výrokom, že napíšu len to, čo by dotyčnému vedeli povedať aj osobne. Väčšina Slovákov tiež súhlasí s výrokom, že verejne známe osobnosti by sa mali zmieriť s tým, že pod ich príspevkami budú aj nenávistné komentáre.
Do analýzy boli zahrnutí len tí respondenti, ktorí majú profil minimálne na jednej sociálnej sieti.

Pred 65 rokmi slávnostne otvorili pamätník na Slavíne
Slavín, rozľahlý pamätník sovietskym vojakom, ktorý sa vypína nad Bratislavou na malokarpatskej vyvýšenine, patrí medzi najznámejšie symboly mesta.

SHMÚ: Na horách na severe Slovenska sa vo štvrtok môže vyskytnúť silný vietor
Na horách na severe Slovenska sa vo štvrtok môže vyskytnúť silný vietor.

Odborníci evidujú častejší výskyt ochorení pečene, dôvodom je aj strava
Odborníci evidujú u ľudí čoraz častejší výskyt ochorení pečene.

Polícia pátra po nezvestnom Ronaldovi
Polícia vyhlásila pátranie po nezvestnom Ronadlovi, verejnosť žiada o pomoc.