SHMÚ varuje pred večerným počasím, na toto sa pripravte

Hrozí silný vietor, krúpy a dážď.
Vo večerných hodinách hrozí najmä na západnom a severozápadnom Slovensku silný nárazový vietor, lokálne sa vyskytnú aj krúpy a prívalový dážď. Počasie je ovplyvnené rozsiahlym búrkovým systémom, ktorý sa sformoval na západe od našich hraníc. Ten postupuje ďalej na severovýchod. Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) na to poukázal na sociálnej sieti.
Izolované búrky sa môžu podľa meteorológov vyskytnúť aj pred týmto búrkovým systémom.
Foto: shmu.sk
Hydrológovia zároveň upozornili na povodňovú aktivitu. Výstraha druhého stupňa pred povodňami platí pre okresy Detva a Lučenec. Výstraha prvého stupňa platí pre okresy Skalica, Senica, Myjava, Malacky, Bratislava, Senec, Trnava, Pezinok, Hlohovec, Piešťany, Nové Mesto nad Váhom, Trenčín, Ilava, Púchov, Považská Bystrica, Bytča, Žilina-sever, Martin, Turčianske Teplice, Ružomberok, Liptovský Mikuláš, Žilina- Rajčanka, Čadca, Kysucké Nové Mesto, Námestovo, Tvrdošín, Dolný Kubín, Žarnovica, Banská Štiavnica, Žiar nad Hronom, Zvolen, Banská Bystrica, Brezno, Veľký Krtíš, Krupina, Poltár a Levice-východ.

Na R1 došlo k nehode, z ciest hlásia popadané stromy
Búrky počas sobotňajšieho večera skomplikovali dopravu.

Búrky neustanú ani v nedeľu, pozrite si výstrahy
Výstrahy pred búrkami by mali platiť v niektorých okresoch Slovenska aj v nedeľu, najmä popoludní.

Východ Slovenska zasiahla smršť, cesty zostali zaplavené
Po búrkach na viacerých miestach pomáhali hasiči.

Meteorológovia zaznamenali v sobotu na Slovensku prvý tropický deň v roku
Meteorológovia zaznamenali v sobotu na Slovensku prvý tropický deň v roku 2025. Teplota tak dosiahla úroveň 30 stupňov Celzia alebo viac.