• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Utorok, 13.5.2025Meniny má Servác
18°Bratislava

Veľký požiar pri Košiciach hasia aj dobrovoľníci, horí skládka odpadu

  • 10:10 30.06.2024
  • Kokšov-Bakša
Veľký požiar pri Košiciach hasia aj dobrovoľníci, horí skládka odpadu

Na miesto privolali hasičov aj záchranárov.

V areáli spaľovne v obci Kokšov-Bakša pri Košiciach horí na voľnom priestranstve odpad. Požiar bol hasičom nahlásený v sobotu (29. 6.) večer. Na mieste stále zasahujú príslušníci Hasičského a záchranného zboru (HaZZ) s desiatimi kusmi techniky. Pre TASR to uviedol hovorca Krajského riaditeľstva HaZZ v Košiciach Jozef Bálint.

Momentálne prebieha likvidácia požiaru. Na mieste udalosti sa nachádza aj Kontrolné chemické laboratórium z Jasova, zranené ani usmrtené osoby neboli zistené,“ uviedol.

Pri požiari zasahujú aj tri dobrovoľné hasičské zbory z obcí Valaliky, Zemplínska Teplica, Nižná Myšľa.

Ako TASR informovala hovorkyňa firmy KOSIT Slavomíra Brzová, mobilné chemické laboratórium nenameralo v blízkosti požiaroviska ani v priľahlých obytných zónach nebezpečné koncentrácie nebezpečných látok. Doplnila, že v areáli spaľovne zahorel podrvený veľkorozmerný odpad vyzbieraný zo zberných dvorov v Košiciach.

Tento druh odpadu patrí do kategórie nie nebezpečných odpadov. Odpad bol dočasne uskladnený na vonkajšej ploche v betónovej kóji. KOSIT okamžite nasadil svoju požiarnu techniku aj dobrovoľných hasičov a privolaní boli hasiči a záchranári,“ uviedla Brzová s tým, že od mája 2017 je to prvý požiar tohto druhu.

Okolnosti požiaru na ploche určenej na dočasné uskladnenie odpadu sú predmetom vyšetrovania.

Zdroj: Info.sk, TASR
Najnovšie v kategóriiViac článkov
Fico zvolá Bezpečnostnú radu SR

Fico zvolá Bezpečnostnú radu SR

DNES - 13:09Domáce

Premiér Robert Fico avizuje Bezpečnostnú radu SR pre nárast nenávistných prejavov, fyzických konfliktov vo verejnosti a vysokej pravdepodobnosti ďalšieho útoku na verejného činiteľa.

SNS opäť navrhla predĺžiť volebné obdobie v obciach a vo VÚC

SNS opäť navrhla predĺžiť volebné obdobie v obciach a vo VÚC

DNES - 12:51Domáce

Koaličná SNS opäť predložila do Národnej rady SR návrh novely Ústavy SR, ktorým by chcela predĺžiť volebné obdobie v samosprávach zo súčasných štyroch na šesť rokov.

Šaško: Od júla sa spustí pilotný projekt nového katalógu zdravotných výkonov

Šaško: Od júla sa spustí pilotný projekt nového katalógu zdravotných výkonov

DNES - 12:31Domáce

Ministerstvo zdravotníctva SR od 1. júla spustí pilotnú prevádzku nového zoznamu zdravotných výkonov pre prvých päť odborností.

Polícia varuje pred medveďom: Prechádzky v tejto oblasti si rozmyslite!

Polícia varuje pred medveďom: Prechádzky v tejto oblasti si rozmyslite!

DNES - 12:25Domáce

O výskyte medveďa informovali aj zásahový tím.

Diaľnicu pod Tatrami mimoriadne uzavrú

Diaľnicu pod Tatrami mimoriadne uzavrú

DNES - 12:11Domáce

Diaľnicu D1 pod Tatrami vrátane tunela Bôrik mimoriadne uzavrú.