Na Slovensko prúdi tropický vzduch, počasie sa zmení koncom víkendu

Počas víkendu sa môžu teploty na Slovensku vyšplhať až na 35 stupňov, zmena nastane v nedeľu.
Na územie Slovenska aktuálne z juhu prúdi teplý tropický vzduch, ktorý v kombinácii s vysokým tlakom môže počas víkendu zvýšiť teploty až na 30 až 35 stupňov Celzia. Informuje o tom stránka Severe Weather Slovakia na Facebooku.
"Pocitovo bude ešte teplejšie, pretože aj rosný bod pôjde pravdepodobne dosť vysoko, takže bude aj dusno," informuje Severe Weather Slovakia s tým, že prehánky a búrky sa vyskytnú len ojedinele.
Na vysoké teploty počas soboty a nedele upozorňuje aj Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ), ktorý v tejto súvislosti vydal výstrahu 1. stupňa pred teplom pre väčšinu okresov na juhozápade, v nedeľu aj výstrahu 2. stupňa pre časť Bratislavského, Trnavského a Nitrianskeho kraja.
Foto: shmu.sk
V nedeľu by mal nad Slovensko postúpiť studený západný front, ktorý podľa meteorológov prinesie ochladenie aj búrky.

Pri požiari osobného vozidla sa zranili dve osoby
Pri požiari auta v Leviciach sa vo štvrtok dopoludnia zranili dve osoby. Jedna z nich sa v čase príchodu hasičov už nenachádzala na mieste.

Na Malinom Brde mal vážny úraz hornej končatiny 55-ročný slovenský cyklista
Počas zjazdu na bicykli z Maliného Brda vo štvrtok popoludní si vážne zranil hornú končatinu 55-ročný slovenský cyklista.

Polícia eviduje neúspešné pokusy o podvod na senioroch,opäť apeluje na opatrnosť
V priebehu minulého týždňa zaznamenali policajti na území Bratislavského kraja dva prípady, našťastie, neúspešných pokusov o podvodné vylákanie peňazí od seniorov.

M. Šutaj Eštok: Hlas-SD chce rokovať o úprave transakčnej dane pre živnostníkov
Strana Hlas-SD chce na koaličnej rade hovoriť o tom, aby transakčná daň nemusela platiť pre drobných živnostníkov.

Šutaj Eštok: Hlas odmieta akúkoľvek diskusiu o možných scenároch vystúpenia z EÚ
Koaličný Hlas-SD odmieta akúkoľvek diskusiu o možných scenároch vystúpenia Slovenska z Európskej únie.