• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Nedeľa, 26.5.2024Meniny má Dušan
21°Bratislava

V Stropkove vyhlásili mimoriadnu situáciu

  • 10:09 17.04.2024
  • Stropkov
V Stropkove vyhlásili mimoriadnu situáciu

Mesto zvolalo krízový štáb v spolupráci s odborom krízového riadenia okresného úradu, Červeným krížom, komunitným centrom a terénnymi sociálnymi pracovníkmi.

Aktualizované: 11:28

V Stropkove vyhlásili mimoriadnu situáciu v súvislosti so stredajším požiarom, ktorý zničil deväť obydlí v lokalite Za jarkom. Pre TASR to potvrdil tamojší primátor Ondrej Brendza. Požiar o strechu nad hlavou pripravil 49 ľudí, z toho 29 detí.

Nemáme žiadne straty na životoch ani zranenia, len materiálne škody,“ povedal. Dodal, že mesto okamžite zvolalo krízový štáb v spolupráci s odborom krízového riadenia okresného úradu, Červeným krížom, komunitným centrom a terénnymi sociálnymi pracovníkmi.

V dôsledku požiaru, ktorý vypukol krátko po polnoci, musí mesto zabezpečiť náhradné bývanie a základné potreby pre postihnutých obyvateľov. „Občania si pomáhajú navzájom, mnohí našli útočisko u príbuzných. Súčasne riešime poskytnutie stravy, oblečenia a ďalších nevyhnutných potrieb,“ uviedol.

Samospráva zabezpečila náhradné ubytovanie v areáli Základnej školy na Hrnčiarskej ulici v stanoch a zároveň tam zabezpečia aj stravu.

Príčina vzniku požiaru je momentálne v štádiu zisťovania,“ uviedla pre TASR hovorkyňa Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru (HaZZ) v Prešove Miroslava Knišová. Zasahujúci hasiči podľa nej vykonávali hasiace práce, rozoberali strešné konštrukcie a pomocou termovíznej kamery vyhľadávali skryté ohniská a dohášali ich.

Zasahovalo 14 príslušníkov HaZZ zo staníc Stropkov, Svidník, Giraltovce a zo Záchrannej brigády HaZZ v Humennom so šiestimi kusmi hasičskej techniky. Počas zásahu profesionálnym hasičom asistovali aj členovia dobrovoľných hasičských zborov z Brezničky, Bukovca a Chotče.

Zdroj: Info.sk, TASR
Najnovšie v kategóriiViac článkov
Pri Chate pod Rysmi spadol vrtuľník

Pri Chate pod Rysmi spadol vrtuľník

DNES - 11:45Domáce

Na miesto boli vyslaní leteckí záchranári.

Nočná streľba: Policajti strieľali po aute, ktoré zrazilo chodcov

Nočná streľba: Policajti strieľali po aute, ktoré zrazilo chodcov

DNES - 10:43Domáce

Muž vrazil do skupiny chodcov a následne chcel ujsť.

SHMÚ varuje pred počasím v nedeľu

SHMÚ varuje pred počasím v nedeľu

DNES - 9:41Domáce

Výstrahy platia pre väčšinu územia Slovenska.

Politológ: Kampani sa nevenuje vyššia pozornosť aj pre únavu voličov

Politológ: Kampani sa nevenuje vyššia pozornosť aj pre únavu voličov

DNES - 8:57Domáce

Kandidujúce strany nevenujú vyššiu pozornosť kampani pred júnovými eurovoľbami aj preto, lebo ide už o tretie voľby za krátky čas a voliči sú unavení.

Kresťania si pripomínajú slávnosť Najsvätejšej Trojice

Kresťania si pripomínajú slávnosť Najsvätejšej Trojice

DNES - 7:33Domáce

Týždeň po slávnosti Zoslania Ducha Svätého slávia katolíci, evanjelici i ďalší kresťania slávnosť Najsvätejšej Trojice, ktorá je jedným zo základov viery.