• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Nedeľa, 14.4.2024Meniny má Justína
12°Bratislava

Polícia varuje: V týchto lokalitách vykrádajú byty a domy

  • 20:40 22.02.2024
  • Bratislava
Polícia varuje: V týchto lokalitách vykrádajú byty a domy

Polícia zaznamenala škody vo výške viac ako 27 tisíc eur.

Polícia v bratislavskom kraji zaznamenala zvýšený nárast trestnej činnosti spojenej s vlámaniami do bytov a rodinných domov. V období od 17. do 19. februára 2024 došlo k viacerým prípadom vlámaní, ktoré sa odohrali na území okresných riaditeľstiev Bratislava II, Bratislava IV, Senec a Malacky. Polícia o tom informovala na sociálnej sieti.

Zlodeji sa zamerali najmä na šperky

V lokalite Bratislava IV policajti riešia dva prípady vlámaní do bytov na Studenohorskej ulici v rovnakom bytovom dome, len na inom poschodí. Zlodeji cielili na byty, v ktorých sa dlhšie neobjavili obyvatelia. Odcudzené boli predovšetkým šperky. V Bratislave II sa zase neznámy páchateľ vlámal do bytu na Rezedovej ulici, kde tiež ukradol šperky.

V obci Ivanka pri Dunaji na Jahodovej ulici prišli majitelia o dva bicykle po jednodňovej neprítomnosti. V Stupave v rodinnom dome na ulici Pod Kremenicou boli odcudzené šperky. Páchateľ sa do domu dostal cez balkónové dvere v čase, keď bol dom niekoľko dní prázdny.

Obyvatelia by mali nahlásiť podozrivé osoby a autá

Tieto trestné činy spôsobili celkovú škodu vo výške 27 218 eur. V reakcii na tieto udalosti polícia vyzýva obyvateľov Bratislavského kraja, aby zvýšili svoju ostražitosť a všímavosť, najmä s blížiacimi sa prázdninami. Odporúča obyvateľom, aby si všímali podozrivo sa správajúce osoby a vozidlá v okolí bytov a rodinných domov. Pozor by si mali dávať aj na zaparkované vozidlá, ktoré na konkrétnom mieste stoja hodiny aj s posádkou. Akékoľvek podozrivé správanie by malo byť okamžite nahlásené na polícii.

Policajný zbor radí občanom, aby v prípade dlhodobej neprítomnosti zabezpečili pravidelné kontroly svojich obydlí „Počas dlhodobejšej neprítomnosti požiadajte príbuzných, dôveryhodných známych alebo susedov, aby vám pravidelne vyberali poštovú schránku a občas skontrolovali neporušenosť bytu,“ radí polícia.

Zabrániť krádežiam pomáhajú viditeľné bezpečnostné prvky

Dôležité je tiež adekvátne zabezpečenie bytov a domov prostredníctvom bezpečnostných dverí a kvalitných zámkov. Pre ľahšie pátranie a jednanie s poisťovňami je vhodné mať dokumentované všetky cenné predmety. „Je vhodné mať vyfotografované cenné veci, spísané výrobné čísla a pod. Tieto informácie pomôžu Policajnému zboru v pátraní a uľahčia vaše jednanie s poisťovňami pri likvidácii poistnej udalosti,“ uvádzajú policajti.

Polícia zdôrazňuje význam inštalácie viditeľných bezpečnostných systémov, ktoré môžu potenciálnych zlodejov odradiť, a pripomína dôležitosť ich aktivácie pri každom odchode z domu. Tieto preventívne opatrenia môžu výrazne znížiť riziko krádeží.

Zdroj: Info.sk, facebook.com/KRPZBA
Najnovšie v kategóriiViac článkov
SaS je skeptická voči vyjadreniam premiéra o znižovaní počtu štátnych úradníkov

SaS je skeptická voči vyjadreniam premiéra o znižovaní počtu štátnych úradníkov

VČERA - 17:40Domáce

Opozičná SaS je skeptická voči opakovaným vyjadreniam premiéra Roberta Fica (Smer-SD), ktorý chce znižovať stavy štátnych úradníkov.

Petrovi Pellegrinimu zablahoželal k zvoleniu aj čínsky prezident

Petrovi Pellegrinimu zablahoželal k zvoleniu aj čínsky prezident

VČERA - 16:40Domáce

Petrovi Pellegrinimu zablahoželal k víťazstvu v prezidentských voľbách aj čínsky prezident Si Ťin-pching.

Muž polial benzínom a zapálil jednu z brán pri Úrade vlády SR

Muž polial benzínom a zapálil jednu z brán pri Úrade vlády SR

VČERA - 15:46Domáce

Obvineniu z trestného činu výtržníctva v súbehu s trestným činom poškodzovania cudzej veci čelí 56-ročný Jozef T. z Bratislavy.

Premiér očakáva, že Peter Pellegrini bude ľudový prezident a ľavičiar

Premiér očakáva, že Peter Pellegrini bude ľudový prezident a ľavičiar

VČERA - 14:35Domáce

Premiér Robert Fico (Smer-SD) by privítal, keby bol Peter Pellegrini ako prezident ľavičiarom, aby mohli pokračovať v sociálnej politike.

Prezidentka: Nezabúdajme na obete stalinskej éry, nedopusťme návrat neľudskosti

Prezidentka: Nezabúdajme na obete stalinskej éry, nedopusťme návrat neľudskosti

VČERA - 13:41Domáce

Nezabúdajme na obete stalinskej éry a nedopusťme, aby sa vrátila neľudskosť týchto čias.