Vagnerovci sa snažia naverbovať hráčov videohier za operátorov dronov
- 9:08 23.06.2023
- Moskva

Ruská žoldnierska Vagnerova skupina sa pokúša do svojich radov získať nadšených hráčov videohier, ktorých by mohla využiť ako operátorov dronov.
Inzerát ponúkajúci takéto pozície sa objavil na ruskej sociálnej sieti VKontakte, informuje v piatok TASR podľa správy stanice Sky News.
Ideálnym kandidátom je osoba vo veku 21 až 35 rokov, v dobrej fyzickej kondícii a so skúsenosťami s hernými leteckými simulátormi, ktorá je zvyknutá pri takýchto hrách presedieť nepretržite aj celé hodiny.
Uchádzači nemusia mať skúsenosti zo skutočného boja. Ak sa dajú naverbovať, potrebný výcvik im poskytnú školení inštruktori. Získajú tiež zdravotné a životné poistenie, ako aj moderné vybavenie a pravidelnú výplatu.
„Už 20 rokov hrám (videohru) Call of Duty. Vezmete ma?“ spýtal sa pod inzerátom jeden z hráčov. Náborár od vagnerovcov mu odpísal: „Uvedomujete si, že toto nie je hra? Boli by ste v (naozajstnej) vojne.“ Iný muž zase napísal, že pri počítačových letových simuláciách strávil viac ako 7000 hodín, avšak má už 42 rokov. Vagnerovci mu odpísali, že sa stále môže prihlásiť za operátora kvadrokoptér.

V prezidentských voľbách v Rumunsku zvíťazil Nicušor Dan
V druhom kole prezidentských volieb v Rumunsku zvíťazil v nedeľu centristický starosta Bukurešti Nicušor Dan, ukazujú predbežné takmer úplné výsledky sčítania, podľa ktorých získal zhruba 54 percent hlasov.

Podozrivým zo sobotného útoku na kliniku je muž, ktorý na mieste zomrel
Americký Federálny úrad pre vyšetrovanie (FBI) identifikoval osobu podozrivú zo sobotného výbuchu bomby neďaleko centra asistovanej reprodukcie v meste Palm Springs.

Portugalsko: Víťazom parlamentných volieb je vládnuca Demokratická aliancia
V nedeľňajších parlamentných voľbách v Portugalsku zvíťazila vládnuca stredopravá Demokratická aliancia (AD), vyplýva to z oficiálnych výsledkov.

Nemecko oznámilo poskytnutie ďalších desiatich miliónov eur pre WHO
Nemecko navýši finančnú podporu pre Svetovú zdravotnícku organizáciu o desať miliónov eur, oznámila v nedeľu ministerka zdravotníctva Nina Warkenová.

Británia rokovala s partnermi o Ukrajine, spojenci žiadajú prímerie
Lídri Spojeného kráľovstva, Francúzska, Nemecka a Talianska v nedeľu diskutovali so Spojenými štátmi o vojne na Ukrajine a nevylúčili ani zavedenie sankcií proti Rusku, ak Moskva nebude chcieť uzavrieť prímerie.