• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Sobota, 30.9.2023Meniny má Jarolím
22°Bratislava

Tragédia na hotelovej pláži: Žralok roztrhal turistu

  • 17:49 08.06.2023
  • Hurgada
Tragédia na hotelovej pláži: Žralok roztrhal turistu

V obľúbenom letovisku došlo k útoku žraloka. Incident zachytili na kameru viacerí turisti.

Turisti v obľúbenom egyptskom letovisku Hurgada boli svedkami hrôzostrašného incidentu, pri ktorom žralok len niekoľko metrov od preplnenej pláže zaživa roztrhal muža.

K útoku žraloka malo dôjsť na pláži hotela Dream Beach. Jeden človek má byť podľa svedkov po smrti, niekoľko plavcov je zranených, informovali ruské médiá, podľa ktorých bol obeťou ruský občan.

Ruský generálny konzul v Hurghade Viktor Voropajev pre tlačovú agentúru TASS uviedol, že k smrteľnému útoku došlo vo štvrtok. Podľa ruských médií bol obeťou 23-ročný Vladimir Popov, ilustrátor na voľnej nohe žijúci pri Moskve.

Hoteloví hostia to všetko zachytili na kameru. Na desivých záberoch je vidieť, ako zamestnanci hotela kričia na plavcov, aby vyliezli z vody, keď je vidieť blížiacu sa plutvu žraloka.

Na ďalších záberoch je vidieť, ako muž vo vode zápasí so žralokom. Po chvíli je zrejmé, že boj prehrá a žralok ho nakoniec stiahol úplne pod vodu. Svedkovia uviedli, že záchranári sa snažili Popova zachrániť, ale kým sa k nemu dostali, bolo neskoro.

Žene, ktorá bola identifikovaná ako Popovova priateľka, sa údajne podarilo odplávať a uniknúť. Na záberoch bolo vidieť, ako hystericky plakala na pláži, keď sa ju okoloidúci snažili utešiť.

Egyptské ministerstvo životného prostredia uviedlo, že v oblasti nešťastia bude od piatka platiť dvojdňový zákaz plávania, šnorchlovania a vodných športov.

Na muža zaútočil žralok tigrí, ktorého sa neskôr podarilo chytiť, dodal egyptský enviro-rezort. Žralok javil „abnormálne správanie“ a teraz ho skúmajú, priblížilo ministerstvo.

Pobrežie Červeného mora je obľúbenou turistickou destináciou. Žraloky sa tam vyskytujú bežne, ale iba zriedka napádajú ľudí.

Vlani v júli pri Hurgade zomreli po útoku žraloka dve ženy. V roku 2018 sa obeťou žraloka stal český turista, v roku 2015 bol obeťou turista z Nemecka.

V roku 2010 sa počas piatich dní odohralo päť útokov, ktoré si vyžiadali život nemeckého občana a zranili sa pri nich štyria zahraniční turisti.

Zdieľať tento článok na Facebooku
Zdroj: Info.sk, ntv.ru, thedailybeast.com, TASR, Video: Telegram
Najnovšie v kategóriiViac článkov
Medvedev: Rusko by mohlo anektovať ďalšie oblasti na Ukrajine

Medvedev: Rusko by mohlo anektovať ďalšie oblasti na Ukrajine

DNES - 16:39Zahraničné

Ruský exprezident a súčasný podpredseda Rady bezpečnosti Ruskej federácie Dmitrij Medvedev v sobotu naznačil, že Moskva by mohla anektovať ďalšie oblasti na Ukrajine.

Kuleba: Afrika má záujem vyrábať ukrajinské zbrane

Kuleba: Afrika má záujem vyrábať ukrajinské zbrane

DNES - 15:10Zahraničné

Africké krajiny majú podľa Kulebu záujem nielen o nákup ukrajinských zbraní, ale aj o umiestnenie ich výroby na svoje územie.

Zelenskyj na schôdzke s ministrom Sklenárom poďakoval Slovensku za pomoc

Zelenskyj na schôdzke s ministrom Sklenárom poďakoval Slovensku za pomoc

DNES - 13:34Zahraničné

Zelenskyj vyzdvihol najmä dôležité rozhodnutie o poskytnutí 13 stíhacích lietadiel MiG-29 v čase, keď to Ukrajina urgentne potrebovala.

Británia: Moskva na Ukrajine naďalej vsádza na žoldnierov a dobrovoľníkov

Británia: Moskva na Ukrajine naďalej vsádza na žoldnierov a dobrovoľníkov

DNES - 12:11Zahraničné

Rusko aj po vzbure žoldnierov z Vagnerovej skupiny naďalej vsádza na dobrovoľnícke zbory a súkromné armády, vyplýva z najnovších poznatkov britských tajných služieb.

Zelenskyj oznámil založenie medzinárodnej aliancie obranného priemyslu

Zelenskyj oznámil založenie medzinárodnej aliancie obranného priemyslu

DNES - 12:03Zahraničné

Ukrajina sa má stať jedným z najväčších výrobcov zbraní na svete.