• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Nedeľa, 24.9.2023Meniny má Ľuboš, Ľubor
14°Bratislava

V Bratislave sú na viacerých miestach zaplavené ulice

  • 17:39 08.06.2023
  • Bratislava
V Bratislave sú na viacerých miestach zaplavené ulice

V Bratislave sú na viacerých miestach zaplavené ulice, tvoria sa tam aj kolóny. Na sociálnych sieťach o tom informujú obyvatelia hlavného mesta a Zelená vlna RTVS.

Na Račianskej ulici smerom do Krasnian sa vodiči zdržia v kolónach viac ako hodinu a pol. V opačnom smere trištvrte hodiny.

Na bratislavskej D2 od mosta Lanfranconi smerom k Tunelu Sitina sa zdržíte polhodinu,“ avizovala Zelená vlna.

Zároveň upozornila na to, že na Vajnorskej pod železničným podjazdom smerom do centra je vyplavený kanál. Vodiči sa tam zdržia asi 15 minút.

MIMORIADNA SPRÁVA KOMPLIKÁCIE NA VIACERÝCH ULICIACH V BRATISLAVE V DÔSLEDKU INTENZÍVNEHO DAŽĎA V dôsledku dnešného popoludňajšieho intenzívneho dažďa evidujeme v súčasnosti viaceré komplikácie na hlavných cestných komunikáciách na území Bratislavy. Jedná sa o nasledovné ulice, ktoré sú momentálne neprejazdné z dôvodu ich zaplavenia Bajkalská ulica Prievozská ulica Račianska ulica Bajkalská ulica / výjazd na R7 od Prievozskej ulice Vajnorská ulica Tomašikova ulica Malokrasňaská ulica Račianska ulica v úseku od Peknej cesty v smere do centra mesta sa bude uzatvárať ! Vodičov v tejto súvislosti vyzývame k zvýšenej opatrnosti a vyzývame ich, aby ak to situácia umožňuje využili na prejazd alternatívne trasy

Uverejnil používateľ Polícia SR - Bratislavský kraj Štvrtok 8. júna 2023

Na Einsteinovej smerom na Prístavný most sa zdržíte asi 20 minút a v opačnom smere asi 15 minút,“ priblížila Zelená vlna. Na Prístavnej smerom k Prístavnému mostu sa podľa nej vodiči zdržia 15 minút.

Kolóny sa tvoria aj na Nobelovej smerom na Vinohrady, kde je potrebné počítať s 25-minútovým zdržaním.

Zaplavený je aj úsek Račianskej cesty pri Vinohradoch. „Smerom z centra sa zdržíte viac ako hodinu a pol a v opačnom smere asi trištvrte hodiny,“ spresnila Zelená vlna.

Celkovo je v Bratislave zaplavená a kompletne neprejazdná Bajkalská, Prievozská, Račianska, Bajkalská ulica - výjazd na R7 od Prievozskej ulice, Vajnorská, Tomašikova a Malokrasňanská ulica. „Račianska ulica v úseku od Peknej cesty v smere do centra mesta sa bude uzatvárať,“ upresnila polícia.

Podľa webu Dopravného podniku Bratislava (DPB) je súčasne spomalená, respektíve prerušená aj premávka niektorých liniek MHD. DPB poukázal na zatopené podjazdy na Bajkalskej ulici a časti komunikácií Vajnorská - Račianska - Drieňová - Ružinovská. Na sprejazdnenie komunikácií, ktoré boli zasiahnuté prívalovým dažďom, boli podľa podniku nasadené všetky dostupné zásahové zložky.

Hlavné mesto na sociálnej sieti priblížilo, že ide o naozaj mimoriadne intenzívne zrážky, ktoré kanalizácia napriek pravidelnej údržbe nestíha odvádzať. „Robíme však všetko pre to, aby bola situácia čo najskôr vyriešená. V teréne je nasadená všetka technika,“ avizovalo mesto.

Hasiči zasahovali podľa hovorcu Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru (HaZZ) v Bratislave Štefana Kočiho v súvislosti s poveternostnou situáciou pri niekoľkých technických zásahoch už asi od 16.00 h. „Privolaní boli takmer k tridsiatim udalostiam, v rámci ktorých najmä odčerpávali vodu zo zatopených podjazdov, pivničných priestorov, parkovísk či garáží,“ priblížil pre TASR.

Zasahujúci hasiči vyťahovali tiež uviaznuté automobily zo zatopených priestorov. Okrem príslušníkov HaZZ pracovali na odčerpávaní vody aj členovia dobrovoľných hasičských zborov z Ružinova, Starého Mesta, Podunajských Biskupíc, Mosta pri Bratislave, Jaroviec, Petržalky a Ivanky pri Dunaji.

Zdieľať tento článok na Facebooku
Zdroj: Info.sk, TASR
Najnovšie v kategóriiViac článkov
Takmer polovica 15-ročných detí nechodí na voľnočasové aktivity

Takmer polovica 15-ročných detí nechodí na voľnočasové aktivity

DNES - 10:29Domáce

Takmer polovica 15-ročných detí sa nezúčastňuje na žiadnej organizovanej voľnočasovej aktivite.

Tragická nehoda: Vodič narazil do stromu

Tragická nehoda: Vodič narazil do stromu

DNES - 9:47Domáce

Vodič pri dopravnej nehode utrpel zranenia nezlučiteľné so životom a na mieste im podľahol.

Prieskum: Polovica tínedžerov na Slovensku má skúsenosti s korupciou

Prieskum: Polovica tínedžerov na Slovensku má skúsenosti s korupciou

DNES - 8:55Domáce

Vyplýva to z prieskumu, ktorý na stredoškolákoch realizoval Úrad na ochranu oznamovateľov v spolupráci s Národným inštitútom vzdelávania a mládeže.

DPMK upozorňuje na hluk počas príprav na maratón mieru

DPMK upozorňuje na hluk počas príprav na maratón mieru

DNES - 6:36Domáce

Dopravný podnik mesta Košice upozorňuje na hluk počas príprav na Medzinárodný maratón mieru.

Zrážka auta a karavanu: Na mieste zasahovali všetky záchranné zložky

Zrážka auta a karavanu: Na mieste zasahovali všetky záchranné zložky

DNES - 6:33Domáce

Pri dopravnej nehode sa zranili štyria ľudia.