Prezidentka: Včely potrebujú našu ochranu

Sobotný Svetový deň včiel je príležitosťou si uvedomiť, že včely potrebujú našu ochranu. Prezidentka Zuzana Čaputová to uviedla na sociálnej sieti. Poznamenala, že osud včiel závisí aj od správania sa ľudí k životnému prostrediu.
„Dnes vieme, že tieto výnimočné tvory sú nielen usilovným výrobcom medu a ďalších produktov, ale predovšetkým sú nenahraditeľnou súčasťou ekosystému našej planéty. Ak by včely vyhynuli, hrozil by taký istý osud aj nám,“ skonštatovala hlava štátu. Včely chovajú aj v Prezidentskom paláci, aktuálne má štyri včelie rodiny.
Čaputová pripomína, že včelárstvo patrí k tradičným remeslám a nie náhodou sa tento drobný tvor v románe Tisícročná včela stal symbolom našej vytrvalosti. „Včely si získali naše sympatie svojou pracovitosťou, ale tiež schopnosťou spájať sily a robiť všetko v prospech svojho spoločenstva. Jedna včela za svoj niekoľkotýždňový život nazbiera polovicu čajovej lyžičky medu. A predsa je ho napokon dosť pre celé ľudstvo,“ uviedla.

SHMÚ varuje: V týchto okresoch klesne teplota na mínus dva stupne
Prízemný mráz môže byť najmä na severe a strede Slovenska.

SaS navrhuje, aby mohli volebnú kampaň viesť aj tzv. tretie osoby
Opozičná SaS navrhla, aby sa mohli do zákona vrátiť tzv. tretie strany ako subjekty, ktoré môžu za stanovených podmienok viesť volebnú kampaň.

PS: Ak Slovensko odmietne pandemickú zmluvu, Šaško musí skončiť. Je to krok do izolácie
Ak naši zástupcovia neodsúhlasia vo Švajčiarsku tzv. pandemickú dohodu a Slovensko pôjde proti vôli ministra zdravotníctva Kamila Šaška, mal by zo svojej funkcie odísť.

KDH upozorňuje, že Slovensko si odmietnutím pandemickej dohody urobí medzinárodnú hanbu
Opozičné KDH upozorňuje na to, že opäť hrozí, že Slovensko si urobí medzinárodnú hanbu a ako jediné nepodpíše pandemickú dohodu.

Podľa Fica Slovensko neplánuje podporiť pandemickú dohodu
Slovensko neplánuje na zasadnutí Svetového zdravotníckeho zhromaždenia vo švajčiarskej Ženeve podporiť tzv. pandemickú dohodu.